DAJ CYNK

Godzina Kodowania: 2500 małych programistów uczy się pod okiem ekspertów Amazonu

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3777

Amazon Godzina Kodowania

Każdy może kodować, a można się o tym przekonać podczas Godziny Kodowania. Jest to akcja, w ramach której eksperci na całym świecie prowadzą lekcje dla najmłodszych. Amazon zorganizuje w tym roku interaktywne zajęcia z kodowania dla ponad 2500 uczennic i uczniów podstawówek w całej Polsce.

- W XXI wieku warto traktować języki programowania, jak kolejny język obcy. W szkole uczymy się angielskiego po to, aby móc się płynnie komunikować, podróżować, zdobywać kolejne doświadczenia naukowe czy zawodowe. Język programowania, podobnie jak język angielski, pozwala nam lepiej rozumieć współczesny świat, coraz bardziej cyfrowy i zaklęty w algorytmach. Dzięki niemu nabieramy umiejętności analitycznych i zaczynamy rozumieć technologie.

- powiedział Rafał Kukliński, dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku

Zobacz: Amazon w Polsce - odwiedziliśmy trzy centra logistyczne amerykańskiego giganta
Zobacz: Apple, Google i Amazon to najcenniejsze marki 2019 roku. Tuż za podium Microsoft, a na 6. miejscu Samsung

Tegoroczna edycja Godziny Kodowania z Amazonem obejmie 10 polskich miast, a z lekcji skorzysta ponad 2500 młodych programistek i programistów. Uczniowie szkół podstawowych z województwa pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego będą mogli wziąć udział w specjalnych lekcjach prowadzonych przez 50 wolontariuszy Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Młode programistki i programiści z województwa śląskiego, dolnośląskiego oraz łódzkiego, gdzie znajdują się wyposażone w nowoczesne rozwiązania robotyczne centra logistyczne firmy, będą mogli uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez edukatorów bezpośrednio w oddziałach Amazonu.

- W trakcie lekcji prowadzone będą proste, angażujące i praktyczne ćwiczenia dostosowane do wieku uczniów. Forma nauki poprzez zabawę jest niezwykle efektywna i pozwala nabrać pasji do programowania.

- dodał Rafał Kukliński

Amazon Godzina Kodowania rozmyte tło

W ramach Godziny Kodowania, Amazon planuje przeszkolić także swoich pracowników poziomu początkowego z Centrów Logistyki E-Commerce. Osoby chcące rozwijać się w nowym kierunku, będą mogły wziąć udział w zajęciach z programowania, a zdobyte umiejętności następnie wykorzystać w praktyce, jako mentorzy programu Amazon STEM Kindloteki. W jego ramach firma tworzy interaktywne kąciki edukacyjne, które stanowią przestrzeń popularyzacji czytania oraz zajęć programistyczno–robotycznych prowadzonych przez przeszkolonych edukatorów.

- Cieszę się, że po raz pierwszy również centra logistyczne Amazon włączą się w akcję Godzina Kodowania. Są to bardzo zaawansowane technologicznie ośrodki, pracuje w nich już ponad 3500 robotów, a my wciąż implementujemy coraz to nowsze rozwiązania. Mam nadzieję, że lekcje kodowania prowadzone przez naszych pracowników, połączone ze zwiedzaniem Amazon, podczas którego można zobaczyć, w jaki sposób wykorzystywana jest nowoczesna technologia, jeszcze bardziej zachęci młodych do nauki języka programowania.

- powiedział Marian Sepesi, dyrektor regionalny firmy Amazon

Zobacz: Programowanie kluczową kompetencją przyszłości
Zobacz: T-Mobile partnerem spotkania SuperDojo w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania

Szczegółowe informacje na temat Godziny Kodowania, a także lekcje online, z których można korzystać przez cały rok, dostępne są na stronie hourofcode.com/pl.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Amazon

Źródło tekstu: Amazon

Przewiń w dół do następnego wpisu