DAJ CYNK

Giganci ostrzą sobie zęby na BlackBerry

22.05.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 14

Ważne 3

4

BlackBerry od dłuższego czasu pogrąża się w kryzysie. Tę sytuację chcę wykorzystać inni gracze na rynku, których interesuje zakup kanadyjskiej firmy.

BlackBerry od dłuższego czasu pogrąża się w kryzysie. Tę sytuację chcą wykorzystać inni gracze na rynku, których interesuje zakup kanadyjskiej firmy.

Głosy płynące z rynku mówią, że chętnych na zakup BlackBerry nie brakuje, a firmy oczekują tylko na najnowszy raport finansowych Kanadyjczyków, który ma być impulsem do wystosowania swoich ofert. Największe zainteresowanie ma podobno wyrażać Microsoft. Jak donosi DigiTimes Microsoft zlecił nawet przygotowanie oceny inwestycyjnej przejęcia Jeżynki.

Wartość BlackBerry, to przede wszystkim duże ilości patentów związanych z szyfrowaniem i bezpieczeństwem danych. Oprócz tego firma inwestuje w ostatnim czasie w IOV (internet of vehicles), co ma wzbudzać zainteresowanie Microsoftu. Obok giganta z Redmond, BlackBerry mają interesować się również chińskie firmy, na czele z Xiaomi, a także Lenovo i Huawei.

Jak na razie są to tylko plotki i wiele wskazuje, że jest to mało prawdopodobny scenariusz. BlackBerry jest obecnie w trakcie restrukturyzacji firmy i jej ewentualna sprzedaż w tym momencie nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Mimo wszystko w każdej plotce jest ziarnko prawdy, a dodatkowo korzysta na nim główny zainteresowany, czyli BlackBerry. Akcje firmy, po pojawieniu się informacji o chęci zakupu jej przez Microsoft, wzrosły o 3%.

Zobacz: BlackBerry szykuje trzy nowe smartfony

Źródło tekstu: DigiTimes; wł

Komentarze
Zaloguj się