DAJ CYNK

George Soros: Facebook i Google są zagrożeniem dla demokracji

27.01.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4702

Ważne 3

6

Facebook i Google to (bardzo) kontrowersyjne firmy. Co jakiś czas możemy przeczytać, że ktoś bije na alarm i uważa, że trzeba je powstrzymać. Tym razem jednak... Mark Zuckerberg i Sundar Pichai zyskali naprawdę poważnego przeciwnika.





Facebook i Google to (bardzo) kontrowersyjne firmy. Co jakiś czas możemy przeczytać, że ktoś bije na alarm i uważa, że trzeba je powstrzymać. Tym razem jednak... Mark Zuckerberg i Sundar Pichai zyskali naprawdę poważnego przeciwnika.

George Soros podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos uznał, że tacy internetowi (de facto) monopoliści są zagrożeniem dla demokracji, wolności myśli oraz innowacyjności. Porównał także obie firmy do platform hazardowych, które uzależniają ludzi od siebie.

Zaangażowany politycznie przedsiębiorca nie poprzestał jednak na tym. Wprost wspomniał o rezygnacji z niezależności oraz o tym, że te firmy prowadzą do powstania "sieci totalitarnej kontroli". Na samym końcu złożył obu firmom złowrogą wróżbę: wasze dni są policzone.

Źródło tekstu: business insider, wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~avi
0

2018-01-29 09:03:43

nawet tutaj pisowska szczujnia siedzi??ile za wpis nieboraki >?30 groszy? 50?

Odpowiedz

23. ~Nikt
0

2018-01-29 08:02:31

Google i fb służą do tworzenia sztucznej inteligencji

Odpowiedz

22. ~
0

2018-01-28 21:58:50

Google ma niby dobre wyszukiwanie, lepsze od innych, ale chyba czas zmienic wyszukiwarke na inną byc moze gorszą ale bezpieczniejszą. Tylko powiedzcie mi co to da gdy na każdej innej stronie wyświetla sie "trwa ładowanie strony google.sindication" i inne szpiegi google. Nie ukryjesz się przed tym cholerstwem chyba!

Odpowiedz

21. ~
0

2018-01-28 21:08:34

Właśnie wyniosłem się z FB na dobre. Wszystko usuniete! Stronka FB i tak długo sie wczytuje od jakiegoś czasu. Interfejs tego serwisu idiotyczny i prostacki, jak z resztą większośc ludzi tam siedzących.

Odpowiedz

20. ~gość
0

2018-01-28 18:34:54

Fejsbuk to przede wszystkim tworzona przez mniej inteligentnych ludzi kopalnia wiedzy dla służb i różnej maści oszołomów którą sami tworzą. Kto normalny i po co lansuje się na fejsbuku? Dla wątpliwego dowartościowania? Dla "lajków" głupich złotych myśli przesyłanych wzajemnie albo dennych filmików?Google to natomiast największy szpieg jaki może być, mają bazę danych większą niż amerykańskie służby, naiwnym dzieckiem trzeba być żeby wierzyć w googlowskie "polityki prywatności" i to że oni tego przestrzegają, również naiwnością jest to jak ktoś myśli że się na coś googlowi nie zgodzi to google tak zrobi.....

Odpowiedz

19. ruskov
0

2018-01-28 11:53:55

mimo, że jest wiele rzeczy, które zagrażają demokracji, to i tak nic jej nie zniszczy, a dziwne bo to bardzo niedoskonały system

Odpowiedz

18. ~xxx
0

2018-01-28 07:57:29

Dziwne. Przecież to najwięksi sojusznicy w braniu świata za mordę i wciskaniu polit-poprawnego guana do mózgów populacji. Pewnie o kasę się pocięli.

Odpowiedz

17. ~jojo
0

2018-01-28 00:04:10

**Jawiem*** czemu bo ma zero% znajomych na fb@

Odpowiedz

16. ~jojo
-1

2018-01-27 23:43:55

Uwaga Podoba mi sie piosenka zespolu Ptaku ,plona wozy ...Kto niesuchal niech sprawdzi na yutube

Odpowiedz

15. ~jojo
0

2018-01-27 23:40:30

Wystarczy. Sprawdzic kim p.ssoross sros jest i wszystko bedzie wiadomoA druga sprawa skod pomysl na artykul taki czyzby malyDatek wplynal od sros p. Lub jakiej jego fundacji konfidenci

Odpowiedz

14. ~CaImujący Telepolista
1

2018-01-27 23:38:18

9) jakie niewiniątko się znalazło:-D :-D :-D

Odpowiedz

13. ~xx
1

2018-01-27 23:11:33

pisać o takim terroryście na takim portalu ?terrorysta gdyż to on może przyczynić sie do kolejnej wojny w eurokomunie dzięki sprowadzonym "śniadych wyznawców rel. pokoju sami młodzieńcy teraz tylko gwałcom i napadają" i wspierania faszystowkich organizacji co walczą i trzymają ludzi za mordę w ramach chorej poprawności politycznej...tvn po

Odpowiedz

12. ~
2

2018-01-27 22:52:50

fb ma wieksze pole razenia, wystarczy ze ktos zalozy portal z falszywymi info wygladajacymi wiarygodnie, i wie w jaki sposob je upowszechnic na FB a artykuy zaczynaja zyc swoim zyciem i zyja na FB latami. Ludzie spamuja na potege... przykre jak np w kwestich medycznych tak sie zdarza i w zaden sposob nie mozna tego odkrecic, bo spirala sie nakreca. Sa niebezpieczne, przez takie szambo jest na swiecie coraz wiecej glupoty i ekstremizmu.

Odpowiedz

11. ~antymonopol
1

2018-01-27 22:23:50

Takie odezwy powinien kierowac do internautow, a nie na forum w Davos. Przeciez nikt nikomu nie zabrania korzystania z innych wyszukiwarek czy portali spolecznosciowych.

Odpowiedz

10. ~
2

2018-01-27 22:22:49

@8 Chcialem cos napisac, ale juz @9 Ci odpowiedzial. Co za roznica czy papke z mozgu zrobi facebook czy jakis inny portal, ktory czytasz?

Odpowiedz