DAJ CYNK

GaduAIR zniknie lub zmieni się

15.06.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9675

Ważne 0

0

Zarząd GG Network podjął decyzję o zmianie strategii spółki wobec prowadzonej przez nią usługi telefonii komórkowej GaduAIR. W ocenie spółki sieć GaduAIR w obecnym modelu biznesowym nie pozwala na osiągnięcie zakładanych celów.

Zarząd GG Network podjął decyzję o zmianie strategii spółki wobec prowadzonej przez nią usługi telefonii komórkowej GaduAIR. W ocenie spółki sieć GaduAIR w obecnym modelu biznesowym nie pozwala na osiągnięcie zakładanych celów.

GG Network planuje w ciągu kilku miesięcy podjąć ostateczne decyzje co do faktu i sposobu dalszego oferowania usługi GaduAIR.

Jest to spowodowane w głównej mierze strukturą polskiego rynku, w znacznym stopniu utrudniającą odniesienie sukcesu w projekcie typu MVNO. Spółka GG Network podjęła zatem decyzję o niezwłocznym rozpoczęciu rozmów z partnerami biznesowymi zainteresowanymi wykorzystaniem stworzonej przez nią sieci komórkowej i jej potencjału w innym niż dotychczas modelu biznesowym.

Telefonia GaduAIR została uruchomiona w maju 2009 roku. Usługa działa w modelu wirtualnego operatora komórkowego (MVNO). W 2010 roku telefonia GaduAIR otrzymała tytuł Prepaida Roku.

Źródło tekstu: GG Network

Komentarze
Zaloguj się
148. ~Prawdziwa Prawda
0

2011-07-20 21:54:43

A wcale że nie prawda "#Smutna prawdo", bo najtańsze jest dzwonienie z Play do Play w zasadzie darmowe. Pod warunkiem że jest zasięg :-))))

Odpowiedz

147. ~Smutna prawda
-1

2011-06-30 22:02:05

Ale wy wszyscy naiwni jesteście. Najtańsze jest dzwonienie ze stacjonarnego na stacjonarny. Tak było zawsze i tak zawsze będzie, hahaha!

Odpowiedz

146. ~loczek
0

2011-06-29 14:57:39

@145 - zgadzam się, z VoIP można korzystać w domu, ale jak Heyah daje takie udogodnienie, że można dzwonić z komórki na komórkę w UE, USA czy Kanadzie za praktycznie zbliżoną do rozmów krajowych stawkę to Heyah jest bezkonkurencyjna.

Odpowiedz

145. ~tentamten
1

2011-06-26 15:56:13

No ja dzwonię, jak mam połączenia za 59gr w prepaidzie i od brata w mixie za 44gr no to sorry, ale jak tu nie dzwonić? Często przebywam na powietrzu, więc kompa ze sobą nie zabieram. Dla Ciebie VoiP dla mnie komórka i rozmowy ze stawkami na poziomie połączeń krajowych. Takie rzeczy tylko w Heyah... :D

Odpowiedz

144. ~
0

2011-06-24 18:55:13

@143. tentamten, tylko kto dzwoni za granicę z komórki? VoIP w tej dziedzinie jest nie do przebicia.

Odpowiedz

143. ~tentamten
0

2011-06-24 10:18:48

@139 - ile drożej? nawet jeśli miałoby być to spójrz jak długo gadało się w Heyah z zagranicą za marne grosze? teraz zdrożeje niewiele więcej i dalej będzie najlepszą siecią do dzwonienia za granicę, co najlepsze nawet do USA i Kanady. To + podwójne doładowanie to atuty, których brak pozostąłym sieciom.

Odpowiedz

142. ~
-2

2011-06-21 17:37:18

Znowu promocja poleciała, tym razem happy hours. Powinni zdelegalizować te sieć bo najpierw dają a później zabierają jak simplus. Nikt więcej tak nie robi a przynajmniej nie na taką skale.

Odpowiedz

141. ~
0

2011-06-21 11:39:45

@140 geniu; coś mi się wydaje, że GG Network chyba podjął już decyzję i chętnie pozbędą się GA bi chyba brak im pomysłu. telefonia to jednak nie komunikator. Ktoś na blogu pisał że pod koniec 2010r zatrudnili do marketingu P. Napłoszka, który wcześniej odpowiadał m.in. za projekt myAvon a to chyba nie najlepsza rekomendacja ;)

Odpowiedz

140. ~geniu
0

2011-06-21 11:00:18

Problemem GA od samego początku był naiwny biznesplan. Oferta wyraźnie skierowana była do najmłodszych użytkowników GG. Problem polega na tym, że ci użytkownicy korzystają najczęściej z ofert jakie zakupią im rodzice (czyli "profitów" do ich abonamentów oferowanych przez W3). Model promocji, przyjęty jakby żywcem z Plusa, to ciągłe zmiany dające poczucie niestabilności oferty. Do tego bzdurna zasada wyłączania n-ru po upływie ważności doładowania bez uprzedzenia klienta oraz kontrowersyjny biznesowo system doładowań przez dilera. Pomysł na GA oceniam nadal na 5, niestety nie było dobrego pomysłu na realizację. W świetle decyzji Zarządu GG Network rozumiem, że to nie jest jeszcze koniec GA, jeden mądry człowiek o szerokich kompetencjach może rozwinąć ten interes. Pytanie brzmi, czy Zarząd GG Network jest gotów na rozmowy z takim człowiekiem.

Odpowiedz

139. ~fredzia
0

2011-06-20 09:16:18

w heyah drozej do ue od 1 lipca dostalam smsa

Odpowiedz

138. ~
0

2011-06-20 08:17:31

@137; Heyah bez podwojeń nie istnieje praktycznie a to czy będzie kolejne podwojenie to ciągle zagadka. Obecnie GA i Heyah to porównywalne oferty a to co komu bardziej się opłaca zależy od profilu dzwonienia danego uzytkownika. Sam 1,5roku temu zmieniłem Heyah na GA i miałem znaczne oszczędności.

Odpowiedz

137. przechodzień
0

2011-06-20 07:51:01

GaduAir przez jakiś czas miało nawet dosyć dobrą ofertę. Szkoda, że się zepsuło, co prawda z Heyah do GA i tak bym nie przeszedł, ale zawsze to jakaś nowa ciekawa oferta. Heyah bez dwóch zdań dalej najlepsza.

Odpowiedz