DAJ CYNK

Gadu-Gadu umożliwia już odbieranie SMSów z telefonów Idei

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1932

Komunikator Gadu-Gadu uruchomił nową wersję swojego komunikatora internetowego, który pozwala wysyłać SMSy na telefony sieci Idea oraz odczytywać w komunikatorze odpowiedzi wysłane z tych telefonów.

Od 27.02.2004 r. komunikator Gadu-Gadu uruchomił nową wersję swojego komunikatora internetowego, który pozwala wysyłać SMSy na telefony sieci Idea oraz odczytywać w komunikatorze odpowiedzi wysłane z tych telefonów.

Wysyłanie SMSów poprzez Gadu-Gadu odbywa się za pomocą programu SMS Express będącego częścią Gadu-Gadu. Uruchomienie SMS Express następuje poprzez naciśnięcie przycisku SMS znajdującego się na dole listy kontaktów w Gadu-Gadu.

Użytkownik Gadu-Gadu ma możliwość zapisania numerów telefonów do swoich znajomych w liście kontaktów. Przy kontakcie pojawi się ikona telefonu, lub telefonu wraz ze statusem Gadu-Gadu. Dla tych kontaktów można wywołać SMS Express prawym klawiszem myszy. Nadawcą SMSów wysyłanych z Gadu-Gadu jest numer 102 poszerzony o dziesięciocyfrowy tymczasowy identyfikator przyznawany Nadawcy (ważny przez 24 godziny - identycznie jak w przypadku Internetowej Bramki SMS, ponieważ SMSy faktycznie przesyłane są za pośrednictwem Internetowej Bramki SMS sieci Idea).

Do każdej wiadomości SMS przesłanej z Gadu-Gadu dołączany jest tekst reklamowy, zgodnie z Regulaminem Internetowej Bramki SMS oraz usługi E-mail SMS Standard. Oprócz tego w SMSie wysłanym z Gadu-Gadu zawarta jest informacja, że jest to SMS wysłany przez Użytkownika Gadu-Gadu.

Po otrzymaniu SMSa odbiorca ma 24 godziny na odpowiedź. Może to zrobić w taki sam sposób w jaki odpowiada na SMSy przychodzące z innego telefonu, czyli przy użyciu opcji Odpowiedz. Odpowiedź ta pojawia się w komunikatorze Gadu-Gadu jako SMS przychodzący.

UWAGA: Aby móc odczytywać SMSy przychodzące Użytkownik powinien mieć zainstalowaną Gadu-Gadu w wersji 6.0. wraz z najnowszą aktualizacją. W wersji 6.0. aktualizacja następuje automatycznie, wystarczy jeżeli Użytkownik odpowie twierdząco na pytanie Gadu-Gadu o zgodę na dokonanie aktualizacji. Aktualną wersję Gadu-Gadu można pobrać ze strony: www.gadu-gadu.pl.

Aby móc otrzymywać wiadomości z Gadu-Gadu należy mieć aktywną usługę E-mail SMS Standard. Aktywacja usługi SMS Standard następuje poprzez wysłanie SMSa o treści INTERNET pod numer 102. W celu deaktywacji usługi E-mail SMS Standard należy wysłać SMSa o treści NIE pod numer 102.

Za SMSy wysłane z telefonu do Gadu-Gadu płaci się jak za zwykły SMS wysłany z telefonu komórkowego (zgodnie z planem taryfowym).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Idea

Przewiń w dół do następnego wpisu