DAJ CYNK

Fundusz Warburg Pincus inwestuje w Inea

23.04.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3619

Ważne 0

0

Inea, wielkopolski operator telekomunikacyjny, poinformowała, że podmiot kontrolowany przez fundusz private equity Warburg Pincus został jej strategicznym mniejszościowym inwestorem oraz zobowiązał się do dalszego finansowania jej wzrostu i konsolidacji rynkowej.

Inea, wielkopolski operator telekomunikacyjny, poinformowała, że podmiot kontrolowany przez fundusz private equity Warburg Pincus został jej strategicznym mniejszościowym inwestorem oraz zobowiązał się do dalszego finansowania jej wzrostu i konsolidacji rynkowej. Warunki inwestycji nie zostały ujawnione.

Warburg Pincus będzie wspierał spółkę Inea w rozwijaniu sieci w technologii FTTH (ang. fibre-to-the-home), która zapewni szerokopasmowy dostęp do internetu dla ponad 200 tys. kolejnych gospodarstw domowych i firm w Wielkopolsce. Część inwestycji zostanie zrealizowana w ramach projektu wspieranego przez samorząd województwa - Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa, który ma na celu budowę ponad 4 tys. km sieci szkieletowo-dystrybucyjnej, pokrywającej swoim zasięgiem 95% gospodarstw domowych w Wielkopolsce w promieniu 4 km od najbliższego węzła dystrybucyjnego w technologii FTTH.

Dodatkowo wsparcie finansowe Warburg Pincus umożliwi Inei podjęcie działań konsolidacyjnych na bardzo rozdrobnionym rynku telewizji kablowej w regionie.

Obecnie w zasięgu Inei jest ponad 360 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce, a z usług korzysta 170 tys. z nich. Świadczy usługi telewizji cyfrowej, dostępu do Internetu i telefonii stacjonarnej oraz usługi mobilne.

Warburg Pincus posiada doświadczenie w inwestowaniu w sektor kablowy na świecie oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Stworzył Ziggo, największego operatora kablowego w Holandii, w wyniku połączenia trzech mniejszych regionalnych operatorów. Zainwestował również w operatorów kablowych w USA, Wielkiej Brytanii i na kilku rynkach Europy Środowo-Wschodniej. Od 1987 r. spółka przeznaczyła ponad 1 mld dolarów na inwestycje w 12 spółkach z Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie, spółka jest inwestorem mniejszościowym w AmRest.

Źródło tekstu: Inea

Komentarze
Zaloguj się
3. ~niesyjonistyczny
0

2013-04-24 08:10:34

AmRest? czy to ci od KFC i Pizza Hut?

Odpowiedz

1. ~
0

2013-04-24 00:18:54

to kapital europejski czy czosnkowy?

Odpowiedz