DAJ CYNK

Fujitsu i Toshiba łączą siły

18.06.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1359

Ważne 0

0

Toshiba i Fujitsu połączą swoje działy telefonów komórkowych. W ten sposób w Japonii powstanie drugi pod względem wielkości producent telefonów komórkowych, z udziałem na rynku sięgającym 18,7%.

Toshiba i Fujitsu połączą swoje działy telefonów komórkowych. W ten sposób w Japonii powstanie drugi pod względem wielkości producent telefonów komórkowych, z udziałem na rynku sięgającym 18,7%.

Nowa firma, która ma być silna szczególnie na rynku smartfonów, powstanie w październiku. Większość udziałów w niej będzie miało Fujitsu. Mowa jest o agresywniejszym wejściu na rynki światowe.

Największym producentem w Japonii jest Sharp, który ma 26,2% udziałów na lokalnym rynku.

Źródło tekstu: AFP, wł

Komentarze
Zaloguj się
7. ~ziomal
0

2010-06-21 19:03:44

5@ masz racje

Odpowiedz

6. ~
0

2010-06-21 11:43:03

5*** Masz absolutną rację

Odpowiedz

5. ~e
0

2010-06-19 03:11:52

3*** Na rynku EU sa ich produkty - wystarczy popatrzec na rewelacyjne fony Sharpa, dostepne w UK... Sam 2 lata temu napalilem sie na (o ile pamiec nie zawodzi) e630, ktory mial na tamte czasy prawie wszystko i byl w cenie tandetnej Nokii. 4*** Fujitsu ma jedne z najlepszych dyskow. Maja swietne dyski SAS i SCSI, a to klasa o niebo wyzsza niz SOHO jakie produkuje Seagate, Caviar i Samsung... Robia tez swietne serwery. Poza tym, Fuji jak i Sharp, to koncerny produkujace prawie wszystko - tak jak Daewoo, Hyundai itd Sharp np. produkuje pociagi... telewizory, AGD etc Hyunai produkuje zarowno elektronike jak i samochody. Samsung tez jest producentem wszelakiej masci produktow - kiedys nawet auta produkowali (nie wiem, jak dzisiaj). Odnosnie jeszcze dyskow, to kazdy producent ma trefna serie na koncie... W odroznieniu do Nokii, ktora z roku na rok produkuje coraz gorsze gnioty.

Odpowiedz

4. ~ae
0

2010-06-19 00:22:43

pamiętam awaryjne dyski fujitsu, pewna seria niedorobiona, koszmar, padały jak muchy.

Odpowiedz

3. piotros
1

2010-06-18 11:42:59

Ciekawe czy na rynku europejskim pojawią się w końcu jakieś ich produkty...

Odpowiedz

0

2010-06-18 10:49:28

Toshiba nie zasłyneła z robienia dobrych smartfonów z WM bo przeważnie problemem był właśnie WM a może teraz wezmą się za androida?

Odpowiedz

1. ~Kejmul
2

2010-06-18 10:43:03

A u nas - Nokia. Wstyd na cały świat ;).

Odpowiedz