DAJ CYNK

Fring dodaje VoIP na numery stacjonarne i komórkowe

20.09.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4014

Ważne 0

0

Fring, popularny multikomunikator komórkowy, udostępnił usługę fringOut, czyli możliwość wykonywania tanich połączeń w technologii VoIP na numery stacjonarne i komórkowe na całym świecie.

Fring, popularny multikomunikator komórkowy, udostępnił usługę fringOut, czyli możliwość wykonywania tanich połączeń w technologii VoIP na numery stacjonarne i komórkowe na całym świecie.

Pełny cennik można znaleźć na stronie fring.com. Z ciekawostek - połączenia na polskie numery stacjonarne to koszt 1 eurocenta (około 4 groszy), a komórkowe - 6,4 eurocenta (około 26 groszy).

Na razie nowa funkcjonalność dostępna jest komunikatorze w wersji na Symbiana, jednak według zapowiedzi producenta, niedługo wzbogacone w ten sposób mają być aplikacje na iPhone’a i Androida.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~kudrys
0

2010-09-24 11:38:43

z tym internetem za 9 złotych to na pewno będzie idealna jakość rozmów szczególnie po przekroczeniu transferu

Odpowiedz

19. ~
0

2010-09-23 17:40:08

Jest jakiś voip, który pozwala tanio dzwonić na komórki w uk? Coś bardziej opłacalnego niż heyah mix? Bo muszę tak sporo dzwonić, heyah na kartę jest już droższa niż mix, a wiązać się umową też nie mam ochoty.

Odpowiedz

18. ~jarekt
0

2010-09-22 10:44:49

Fring jest fajny tylko jak oni zamierzaja walczyc ze Skapem skoro nie maja aplikacji na PC? Bardzo dobre pociagniecie robione wlasnie pod konflikt ze Skype ale cala atrakcyjnosc Fringa zawsze polegala na wspolpracy z pecetowym softem Skype wiec bez alternatywy nic nie zdzialaja.

Odpowiedz

17. ~
0

2010-09-21 10:26:23

Czy nie ma fupów jak się dzwoni przez fringa z betamaxa ?

Odpowiedz

16. ~
0

2010-09-21 08:50:31

Czy jest moze program na jave w komórce, umożliwiający uruchomienie klonu Betamax np. Voipdiscount?

Odpowiedz

15. ~Nimbuzz Buzz Out
0

2010-09-21 06:38:59

Ejcie, a w Nimbuzzie ile się płaci jak się dzwoni na numery stacjonarne?

Odpowiedz

14. ~nowy
0

2010-09-20 21:21:47

teraz betamax ma nawet własną aplikacją na komórki i nie trzeba już w ogóle konfigurować e51, tylko pobrać "mobilevoip"

Odpowiedz

13. ~
0

2010-09-20 21:15:43

do 10 - rdze wejsc na trone fringa i zobczyc jak to dziala. Tam sa do ustawienia dane roznych kont, od gtalk po twitter, jedno z drugim sie nie wyklucza. Mozna takze ustwic jedno konto voip, np. dowolny betamax. Ale jak chcesz miec wybor miedzy roznymi kontami voip, to polecam ustwic pbxes.com (centralka), rejestrowac to konto jako voip we fringu i wtedy przez nich masz mozliwosc wybrania paru kont. pbxes jako centralka ma wewnetrzne, wiec mozna bezplatnie laczyc sie np z bramka w domu. Przy okazji polecam z voip/sip gtalk2voip.com przez ktory mozna dzwonic takze na konta komunikatorow, typu gtalk, itd. bo normalnie na te konta mozna dzwonic tylko z tych komunikatorow. Adres sip do wpisani jest wtedy typu (dziala takze n kazdy mail, jako plik voice mail) konto_at_gmail.com@gtalk.gtalk2voip.com Jesli ktos jest na komunkatorze (lub na telfonie voip jesli ma ustawione przekierowani z konta), to moze odebrac polaczenie. Jesli nie odbierze, to mozna nagrac wiadomosc i ta zostanie wyslana jko plik audio na ten adres maila (pierwsza czesc przed@). Gtalk to ja wiadomo adres gmail.

Odpowiedz

12. ~to.fi
0

2010-09-20 21:01:38

@facet - jak najbardziej dobrze rozumiesz.mozesz rozmawiac bezposrednio z aplikacji z telefonu.

Odpowiedz

11. ~gro
0

2010-09-20 20:59:59

10: dokładnie tak! Ja mam konto Voipdiscount i za każdym razem jak jestem w zasięgu WIFI dzwonię sobie do USA czy PL stacjonarne ze swojej E51 jak z komputera czyli za free (jak mam 120 darmowych) lub wg cennika VOIP jak darmowe dni się skończyły. Tak naprawdę to opłaca się nawet zadzwonić w świat przez VOIP via Fring przez internet za 9 zł w TT jesli nie ma WIFI w pobliżu

Odpowiedz

10. ~facet
0

2010-09-20 20:40:08

do nr 4: napisałeś że można ustawić dowolne konto voip.Mam rozumieć że jak mam w betamaxie (voipcheap) to konfiguruję we fringu ustawienia z voipcheap i mogę gadać jak bezpośrednio z telefonu (mam w nokii e51 ustawione konto)?

Odpowiedz

9. ~
0

2010-09-20 20:27:09

..operatorzy zaczną wycinać adresy serwerów.

Odpowiedz

8. ~mirekb
0

2010-09-20 20:22:25

mobilny voip powoli sie rozwinie a wtedy...

Odpowiedz

7. ~Mędrzec
0

2010-09-20 20:21:02

Nie wiem co wybrać, co jest najlepsze: Nimbuzz, Fring, Palringo czy też może inny klient którego nie znam? Nie chodzi mi o najlepszego klienta pod względem opłacalności i jakości rozmów z numerami stacjonarnymi i komórkowymi, bo na takowe nie dzwonię, tylko pod względem rozmów tekstowych (czatów) i rozmów z innym użytkownikem danego komunikatora tj. np. Skype -> Skype albo Windows Live -> Windows Live, czyli krótko mówiąc chodzi o to że ja do kogoś dzwonię do niego na komputer z komputera czy z komórki. To który klient jest najlepszy?

Odpowiedz

6. ~lluukk
0

2010-09-20 20:20:37

na polskie komórki nieco powyżej 9 groszy za minutę / ale mają jakąś opłatę za rozpoczęcie połączenia więc opłaca się przy minimum kilkuminutowej rozmowie :)

Odpowiedz