DAJ CYNK

Formuła WWW, czyli Play Online z bezpłatnym przeglądaniem stron

06.02.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 28599

Ważne 12

4

7. lutego Play wprowadza Formułę WWW, czyli Play Online z funkcją nielimitowanego przeglądania stron internetowych (html, obrazki, Java, Flash). Korzystanie z usług streamingowych audio i wideo (np. YouTube, Vimeo, Wrzuta, inne), FTP, P2P, protokołów pocztowych, szyfrowanych połączeń (np. HTTPS) oraz pobieranie plików wszystkich formatów powoduje pomniejszanie pakietu danych.

7. lutego Play wprowadza Formułę WWW, czyli Play Online z funkcją nielimitowanego przeglądania stron internetowych (html, obrazki, Java, Flash). Korzystanie z usług streamingowych audio i wideo (np. YouTube, Vimeo, Wrzuta, inne), FTP, P2P, protokołów pocztowych, szyfrowanych połączeń (np. HTTPS) oraz pobieranie plików wszystkich formatów powoduje pomniejszanie pakietu danych.

Wchodzisz na blogplay.pl (nie zmniejsza pakietu), oglądasz zdjęcia hostess z konferencji (nie zmniejsza pakietu), oglądasz film z prezentacją telefonu (pakiet się zmniejsza) - pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik Play, podsumowując funkcjonalność Formuły WWW.

Usługa dostępna jest za 0 zł dla nowych aktywacji oraz przy przedłużeniu umowy w taryfach Nowy Play Online 15, Nowy Play Online 20, Play Online PRO oraz w firmowych taryfach Nowy Play Online dla Firm 17 GB, Nowy Play Online dla Firm 30GB, Play Online dla Firm PRO.

Formuła WWW obejmuje:

  • obsługę ruchu DNS przesłanego w kierunku serwerów DNS Operatora na potrzeby zamiany nazw domenowych na adresy IP,
  • odbieranie danych za pomocą protokołu HTTP typu tekst, grafika, Adobe Flash, Oracle Java Aplet prezentowane przez najbardziej popularne przeglądarki (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera ) bez dodatkowych rozszerzeń funkcjonalnych (tj. bez instalacji poza Adobe Flash i Oracle Java Aplet dodatkowych rozszerzeń przeglądarki, m.in. tzw. wtyczek), co pozwala na przeglądanie strony www i związanych z nią treści i obrazów.

Formuła WWW nie obejmuje:
  • ruchu typu P2P (np. Bittorrent, Skype, Spotify i podobne),
  • ruchu typu TFTP, FTP, SCP, SFTP i podobnych służących do transferu plików (pobieranie plików zamieszczonych na serwerze),
  • korzystania z protokołów poczty elektronicznej takich jak imap, pop3, smtp i podobne oraz ich szyfrowanej wersji,
  • korzystania z komunikatorów ( tj. GaduGadu i każdy inny komunikator internetowy),
  • korzystania z szyfrowanych połączeń typu HTTPS, IPSEC VPN, SSL VPN lub podobnych połączeń typu VPN i ruchu opartego o elementy pośredniczące w przekazywaniu ruchu traktowane przez przeglądarkę, jako proxy ( np. Opera Mini proxy),
  • wysyłania i umieszczania danych za pomocą protokołu HTTP, w tym wysłanie zapytania na stronę www (przykładowo poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej, uczestnictwo w czacie internetowym),
  • pobierania danych audiowizualnych ( np. youtube.com, tvnpplayer, video.com),
  • streamingu danych audiowizualnych (m.youtube.com),
  • pobierania plików, w danych audio (np. mp3, wave) lub audiowizualnych (np. mpeg, divx, avi),
  • pobierania danych aplikacyjnych (PDF, doc, xls, ppt i podobnych),
  • każdego inny ruchu opartego o protokół IP taki jak TCP, UDP, ICMP, SCTP i podobne.



Źródło tekstu: blogplay.pl

Komentarze
Zaloguj się
134. ~M.
0

2014-05-28 01:15:11

Raz wyłudzili ode mnie wykupienie tego. Pierwszy i ostatni. Jest to złodziejstwo jak wiekszośc ofert. Wykupiłam, bo myslałam, ze umożliwi mi to słuchanie radia i oglądanie playera. Jakież było moje zdziwienie, gdy zorientowałam, ze tracę pieniądze z głownego konta. Usługa nic nie obejmuje. Oprócz prostego przeglądania stron.

Odpowiedz

133. djseba3
0

2013-04-27 15:14:05

Od miesiąca mam play online 20GB( +4GB gratis) Po przejrzeniu piętnastu stron (demotywatory.pl), inne podobne strony z grafiką i gif-ami, telepolis, facebook, wp.pl, naliczyło mi 9MB transferu i 93MB jako darmowy. Z włączonym rozszerzeniem adblock (strony bez wyświetlania reklam). Tak jak napisał ~jaja. Bez formuły www dziennie zużywał bym ~1-2GB transferu. Jeśli omijam YT i oglądanie filmów to w cały dzień zużyje 200MB transferu i 1,5GB darmowego.

Odpowiedz

132. ~jaja
0

2013-03-28 13:10:43

@Od wczoraj jestem posiadaczem play online 15 gb, porobiłem kilka testów i po zalogowaniu do play 24 stwierdzam co NIE żre limitu: FLASH, JAWA (wyspagier.pl), logowanie do play24 mimo że to https. Minecraft w sieci po godzinie grania 9000 kb z limitu/8000 poza limitem. Na życzenie mogę zrobić konkretne testy. Także nie narzekajcie na formułę www, bo bez niej wszystko by żarło z limitu a tak sporo zostaje zaoszczędzone. Hej mógłbyś dla mnie sprawdzić czy gry z facebooka pobierają transfer??

Odpowiedz

131. ~Użytkownik
0

2013-03-09 13:07:38

Od wczoraj jestem posiadaczem play online 15 gb, porobiłem kilka testów i po zalogowaniu do play 24 stwierdzam co NIE żre limitu: FLASH, JAWA (wyspagier.pl), logowanie do play24 mimo że to https. Minecraft w sieci po godzinie grania 9000 kb z limitu/8000 poza limitem. Na życzenie mogę zrobić konkretne testy. Także nie narzekajcie na formułę www, bo bez niej wszystko by żarło z limitu a tak sporo zostaje zaoszczędzone.

Odpowiedz

130. ~mrówa
1

2013-02-21 16:11:43

He, he, ale nie dotyczy to stron po https://, czyli sprawdzenie salda konta w banku czy nawet wejście na Play24.pl i zjada transfer ...

Odpowiedz

129. ~Nick
0

2013-02-20 06:53:49

To nic nie zmienia nic nie jest za darmo a do przegladania to sie nie nadaje

Odpowiedz

128. ~Davidos
0

2013-02-17 12:19:29

Ja mam 20 gb i ledwo starcza... Jeszcze z 5 by sie przydalo, ale drogi ten net

Odpowiedz

127. ~
1

2013-02-13 21:14:25

to sie do UOKiKu nadaje - sciema jakich malo!!!!

Odpowiedz

126. ~
1

2013-02-13 11:15:37

Usługę oceniam bardzo miernie. Oszczędność będzie znikoma, bo płacić 50 zł za "darmowe" przeglądanie stron i obrazków to grube przegięcie. Za 50 zł jest w Pleju 10 GB. To aż nadto by poprzegladać strony i obrazki.

Odpowiedz

125. ~Nick:
1

2013-02-12 22:12:59

118 Kamil - i do reszty - wyłączenie z usługi protokołu HTTPS automatycznie skreśla tą usługę z listy /''warto mieć/'' - dlatego choćby że zgłoszenie przestępstwa przez internet na wielu stronkach lokalnej policji jest zabezpieczone - czy też uwierzytelnione powyższym protokołem. ale - do Kamila - p4 nie ma prawa sprawdzać zawartości i przekierowań ze stron https - bo są providerem internetowym a nie służbami mundurowymi wskazanymi ustawą czy też audytorami (choćby nask czy innej organizacji weryfikującej zabezpieczenia) - zatem ludzie porobiliby cuda (proxy, umieszczanie zrzutów innych stron w frame/''ach itd) aby obejść owe ograniczenia. tak czy owak syf, kiła i mogiła - okres ochronny się skończył i trzeba zarobić!

Odpowiedz

123. ~krokodyl
0

2013-02-09 18:25:53

taka oferta to porazka

Odpowiedz

122. ~cazzo
0

2013-02-09 17:09:17

Widać zbyt mało ludzi wie o AERO2 ale to lepiej dla posiadających Pozdrawiam wszystkich uzywających A2

Odpowiedz

121. ~Obsrywator
0

2013-02-08 13:04:58

Dla kogoś, kto weźmie abo 15, 20 GB bo tyle potrzebuje to bez znaczenia czy mu żre czy nie z limitu, a coś tam na pewno skorzysta na tym. Najgorzej z tymi co mieli wziąć mniejszy abo i skusili się reklamami na większy, bo będą rozczarowani. Z moich wyliczeń na podstawie analizy ruchu wynika, że jakieś 300-500 mb zaoszczędzę na tej formule www, zawsze to coś, przy czym miesięcznie wykorzystuję jakieś 16 GB, to zamiast 2 to 2,5 GB mi przepadnie :) (mam 15 GB +3 GB od Play za dobre sprawowanie).

Odpowiedz

120. ~
1

2013-02-08 11:46:20

Wlo, bo Tyś naturalnie piękny! ;-D

Odpowiedz

119. wlo
0

2013-02-08 08:40:13

~Kamil - bo tak sobie to usługodawca wymyślił? Przy czym nie ma obowiązku korzystania z usługi - ja nie chodzę do kosmetyczki na zabiegi pielegnujące skórę twarzy - bardzo przepraszam kosmetyczki, ze im nie daję zarobić... ;-)

Odpowiedz