DAJ CYNK

Firmy Nokia i Huawei porozumiały się w sprawie patentów

21.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3341

Ważne 4

1

Nokia ogłosiła dzisiaj, że podpisała wieloletnią umowę licencyjną dotyczącą wykorzystywania patentów z firmą Huawei.Nokia ogłosiła dzisiaj, że podpisała wieloletnią umowę licencyjną dotyczącą wykorzystywania patentów z firmą Huawei.

Huawei jest jedną z największych firm w Chinach i jest jednym z wiodących producentów smartfonów na świecie. Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej rodzinie licencjonowanych patentów - powiedziała Maria Varsellona, główny prawnik w firmie Nokia.

Szczegóły umowy licencyjnej pozostają poufne, jednak jej efekty powinny być widoczne już w sprawozdaniu finansowym za IV kwartał 2017 roku. Nokia zgodnie z przyjętą praktyką ujawnia dochody z licencji w swoich kwartalnych raportach finansowych.

Zobacz: BlackBerry musi zapłacić Nokii 137 milionów dolarów
Zobacz: Nokia podpisała umowę patentową z Xiaomi
Zobacz: Apple pogodził się z Nokią

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się
3. tof
0

2017-12-22 13:09:11

@msnet: "Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej rodzinie licencjonowanych patentów" - Coś tu się w tłumaczeniu posypało i to zdanie jest właściwie całkiem bez sensu. Patent to jest prawo do zarejestrowanego wynalazku. Nokia nie może witać Huawei w rodzinie patentów ;-) Pewnie chodzi o to, że Huawei jest licencjobiorcą w ramach umowy licencyjnej o korzystanie z wynalazków.

Odpowiedz

2. ~he he
0

2017-12-21 13:36:17

1@ a pewnie, bo jakby byli z Ameryki do najpierw byłby pozwy i sąd , a dopiero potem dogadywanie się metoda aple,a Chińczycy jak widać wola negocjować kwoty od początku zamiast bawić się w pozwy.

Odpowiedz

1. ~~
-1

2017-12-21 13:03:28

Widać, że NOKIA CHIŃSKA.

Odpowiedz