DAJ CYNK

Finowie organizują mistrzostwa świata w rzucie telefonem

16.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2664

Ważne 8

1

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się Czytelniku w złości rzucić swoim telefonem? Zapewne znajdzie się kilka odpowiedzi twierdzących. Może warto spróbować swoich sił w oficjalnych mistrzostwach w rzucie telefonem?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się Czytelniku w złości rzucić swoim telefonem? Zapewne znajdzie się kilka odpowiedzi twierdzących. Może warto spróbować swoich sił w oficjalnym mistrzostwach w rzucie telefonem?

Mistrzostwa świata w rzucie telefonem komórkowym są organizowane od 2000 roku w fińskim mieście Savonlinna. Wziąć w nich udział może każdy i co ważne, przed startem nie są prowadzone żadne kontrole antydopingowe. Przed przystąpieniem do konkursowych rzutów uczestnicy mogą wybrać telefon najbardziej odpowiadającym im kształtem i masą. Sam rzut jest podobny do konkursów olimpijskich. Miotacz ma określone pole, z którego oddaje rzut i nie może przy tym przekroczyć wyznaczonych linii. Nad całością czuwają sędziowie.

Mistrzostwa mają nawet swoją galerię sław. Znajdują się w niej między innymi rekordziści. Riku Haverinen posłał telefon na odległość 97,73 m, z kolei najdłuższy rzut kobiety, to 40,41 m i należał do Asy Lundgren.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~...
0

2015-09-18 13:56:25

a ja myślałam że swoimi rzucają...

Odpowiedz

17. ~Opos
0

2015-09-17 16:40:39

Spróbować swoich CHCIŁ??? Poprawcie to bo aż razi w oczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

16. ~Prawda boli
-2

2015-09-17 10:22:45

Prawda jest taka, że wszystkie hejty na Iphone/''a są z strony ludzi, którzy nigdy go nie posiadali bądź nawet nie mieli go w dłoni. Nie chodzi tutaj o to, że uważam telefon za najlepszy, ale jest dobry i warto wyłożyć na niego taką ilość gotówki. Nie, nie mam aktualnie iPhone/''a, i nie bronię tutaj Apple. Po prostu jak nie miałeś okazji korzystać to się nie wypowiadaj.

Odpowiedz

15. ~
1

2015-09-17 07:47:07

@Raczej to nie jest hejt. Poprostu fani iPhona uważają, że te telefony są najlepsze w wszystkim. Więc czemu nie w tej dyscyplinie?Chociaż przyznam, że ten telefon powinien być dobry do rzucania ze względu na budowę.

Odpowiedz

14. ~
0

2015-09-17 07:00:37

@8: W tym przypadku apostrof jest niepotrzebny (iPhonem), co innego, gdybyś po nazwie kończącej się samogłoską wstawiał inną samogłoskę (np. iPhone/''a).

Odpowiedz

13. ~cxy
-3

2015-09-16 20:31:22

12. zarty Ci sie trzymaja. Ja swoj tel. dawalem pieskowi i nie umial obsluzyc- a co tu mowic o jeleniu

Odpowiedz

12. mikkel
1

2015-09-16 20:16:58

Ja miałem w rękach ajfona i to nieraz i powiem szczerze że jak bym go dostał to bym się ucieszył - bo znalazł bym takiego jelenia na allegro co by mi dał za niego 3000zł hahaha

Odpowiedz

11. ~
0

2015-09-16 20:16:34

@10tak bardzo pragnę mieć wyginający się telefon, że aż umieram. hahah ;-)

Odpowiedz

10. ~Joey
-3

2015-09-16 19:47:57

@3@7@8 biedaki hejtujące telefon który sam by chcieli mieć ale ich nie stać. Smuteczek, łezka. Ha Ha

Odpowiedz

9. ~LOL
2

2015-09-16 19:43:25

pobić rekord Elopa i dorzucić do Ameryki może być trudno

Odpowiedz

8. ~
3

2015-09-16 19:24:34

@7Nie no. Do rzucania iPhone/''m trzeba jeszcze kupić odpowiednią aplikację. Za komfort trzeba placić. :)

Odpowiedz

2

2015-09-16 19:11:23

Applefan zaraz napisze że iphonem można minimum na 200m rzucić.

Odpowiedz

6. ~Calmisko
-1

2015-09-16 18:32:55

Wyrzucają ostatki Nokii;-D

Odpowiedz

5. Maxcio
3

2015-09-16 18:31:50

Pamiętam jak w okolicach roku 2000 w media markt były organizowane podobne zawody. Rzucało się wtedy starymi magnetowidami. Każdy z rzucających uzyskiwał rabat na zakup nowego sprzętu.

Odpowiedz

4. ~
-2

2015-09-16 17:28:45

Tylko to im zostało po skasowaniu Nokii.

Odpowiedz