DAJ CYNK

Finał akcji "Pomoc Mierzona Kilometrami"

30.09.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 22

Ważne 4

1

Ponad 200 mln minut aktywności, 2 mld spalonych kalorii, 40 mln kilometrów i 1 mln zł dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo. To rezultaty trwającej przez ostatnie miesiące akcji zorganizowanej przez T-Mobile - Pomoc Mierzona Kilometrami.

Ponad 200 mln minut aktywności, 2 mld spalonych kalorii, 40 mln kilometrów i 1 mln zł dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo. To rezultaty trwającej przez ostatnie miesiące akcji zorganizowanej przez T-Mobile - Pomoc Mierzona Kilometrami.

Ta ogólnopolska inicjatywa zjednoczyła wokół wspólnego celu nie tylko uczestników akcji, zaangażowanych gwiazd i sportowców ale również partnerów, bez których nie mogłaby się odbyć: telewizji TVN, Radia ZET, Grupy Onet, Endomondo oraz Samsunga.

29. września podczas 35. Maratonu Warszawskiego zakończyła się ogólnopolska akcja społeczna Pomoc Mierzona KilometramiNie jesteś sam. Co dwa tygodnie realizowali kilometrowe wyzwania, uzyskując tym samym kolejne kwoty dodawane do puli na rzecz potrzebujących dzieci. Z końcem akcji udało im się łącznie przebyć imponujący dystans ponad 40 mln kmbiegając, spacerując, jeżdżąc na rolkach, na rowerach, a także uprawiając sport na wózkach inwalidzkich. Ta ogromna odległość równa się tysiąckrotnemu okrążeniu Ziemi. Podczas jej przemierzania uczestnicy akcji spalili ponad 2 mld kalorii, czyli odpowiednik ponad 3,5 mln hamburgerów. Dzięki ogromnej popularności akcji, wielkiemu zaangażowaniu uczestników i wsparciu ze strony T-Mobile, aż milion złotych przeznaczono na protezy i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

Akcja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami dobiegła końca. Mam głęboką nadzieję, że to nie oznacza, iż teraz wszyscy zwolnią tempo. Chcielibyśmy aby aktywność wszystkich Polaków pozostała na niezmienionym poziomie. Ta akcja pokazała że robiąc coś dla innych w dużej mierze robimy coś dla siebie. To tak, jakby zwyciężyć podwójnie. Cieszy nas również fakt, że tak wielu Polaków zaufało nam, firmie technologicznej i bez względu na sieć przyłączyło się do naszej akcji. Sama myśl, że wszyscy mogliśmy pomóc niepełnosprawnym dzieciom daje nam ogromny powód do dumy i motywuje nas, aby akcję kontynuować w przyszłym roku - podkreśla Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile.

Do walki o cenne kilometry zagrzewały Polaków gwiazdy świata sportu, ekranu oraz mody. Między innymi dzięki ich wsparciu wokół tej wielkiej idei zgromadziło się ponad 200 tys. aktywnych uczestników akcji. Specjalne strefy Pomocy Mierzonej Kilometrami pojawiały się w wakacyjnych miejscowościach, a także przy okazji ważnych wydarzeń sportowych gdzie, m.in. ambasadorka akcji Joasia Jabłczyńska, Dawid Woliński, Ola Kwaśniewska, Ania Dereszowska, Przemek Cypryański, Edyta Herbuś, Beata Sadowska, Kamila Szczawińska, Paulina Krupińska, Dorota Gardias oraz sportowcy: kolarka górska Maja Włoszczowska i olimpijczyk w kategorii handbike Rafał Wilk, inspirowali ludzi do udziału w akcji. Akcja nie powstałaby również bez zaangażowania partnerów. Jedną z głównych ról odegra Samsung Galaxy S 4 - "osobisty trener" i "towarzysz życia".

Przyłączyliśmy się do akcji bo dla naszej firmy filozofia aktywnego trybu życia nie jest obca. W tym roku Samsung był obecny w całej Polsce i mobilizował do aktywności, do ruchu, do pasji jaką jest sport w różnych wydaniach. Akcja Pomoc Mierzona Kilometrami to połączenie technologii i chęci pomocy innym. To wspaniały mariaż - mówi Maciej Filipkowski, wiceprezes polskiego oddziału Samsunga.

Pomoc Mierzoną Kilometrami aktywnie wspierali partnerzy: Telewizja TVN, Radio ZET, Grupa Onet, Endomondo oraz Samsung Galaxy S4. Szczegóły na temat inicjatywy dostępne są na stronie kilometrami.pl.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się