DAJ CYNK

Fibaro zmienia właściciela

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3708

Grupa Nice, światowy lider w dziedzinie automatyki dla domu, nabyła 100% udziałów Fibar Group S.A., polskiego producenta systemu smart home Fibaro.



Grupa Nice, światowy lider w dziedzinie automatyki dla domu, nabyła 100% udziałów Fibar Group S.A., polskiego producenta systemu smart home Fibaro.

Poznański Fibaro jest jednym z liderów rynku smart home, dostarczając swoje produkty do ponad 100 krajów z całego świata. System oferowany przez firmę Fibar Group był. pierwszym działającym w pełni bezprzewodowo, dlatego odniósł światowy sukces. Od 2010 roku Fibaro stale się rozwija, oferując nowe produkty i usługi. Teraz firma zmieniła właściciela, a wartość sfinalizowanej transakcji wynosi ćwierć miliarda złotych.

Fibar Group został kupiony przez grupę Nice z siedzibą we Włoszech, która zajmuje się automatyką domową oraz rozwiązaniami z dziedziny bezpieczeństwa dla domu. Firma oferuje szeroki wybór produktów z dziedziny zintegrowanej automatyki do bram (w tym garażowych) rolet przeciwsłonecznych, systemów parkingowych i bezprzewodowych systemów alarmowych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Grupa Nice sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach poprzez sieć 30 oddziałów oraz dziesiątek dystrybutorów. Produkty firmy powstają w 12 fabrykach.

Transakcja, do której doszło wczoraj w Warszawie to olbrzymia szansa na dalszy rozwój naszego systemu smart home oraz pozostałych rozwiązań IoT, nad którymi pracują działy R&D w Poznaniu i Zielonej Górze - powiedział Maciej Fiedler, CEO Fibar Group S.A., po podpisaniu umowy. Zdecydowaliśmy się na ofertę Nice, ponieważ poszukiwaliśmy inwestora, który nie tylko pozwoli marce Fibaro dalej rozwijać się w zaplanowanym przez nas kierunku, ale również zapewni nam środki na dalsze badania i sam skorzysta z naszego zaawansowanego technologicznie know-how. Wzbogaci to również portfolio produktów obu firm.


Roberto Giriffa (CEO Nice) i Maciej Fiedler (CEO Fibaro)

Dzięki połączeniu z Nice, oferta Fibaro stanie się jeszcze bardziej kompleksowa i spójna. Dotychczas system współpracował z automatyką do bram garażowych, rolet itp. Teraz klienci otrzymają bardziej zintegrowane rozwiązania pozwalające na jeszcze łatwiejszą i wygodniejszą obsługę inteligentnego domu. Przykładowo poprzez integrację produktów Nice i Fibaro w przyszłości będzie można nadawać zdalny, automatyczny dostęp do garażu wybranym autom lokalizowanym przez GPS bądź po numerach rejestracyjnych. Jak podaje Fibaro w komunikacie, odpowiada to również potrzebom rynkowym - klienci poszukują obecnie jak najbardziej kompleksowych i zintegrowanych rozwiązań z dziedziny automatyki domowej. Transakcja oznacza również powiększoną sieć dystrybucji produktów i inwestycję w działy R&D oraz moce produkcyjne.

Zobacz: Polacy znają systemy Smart Home, ale ich nie używają
Zobacz: CES2018: Fibaro połączył się z największymi producentami IoT

Źródło tekstu: Fibaro

Przewiń w dół do następnego wpisu