DAJ CYNK

Felieton: Microsoft zamiesza na mobilnym rynku. Ostatnia szansa Nokii?

07.09.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9892

Ważne 0

0

Windows Phone 8 zaczyna być dojrzałym i ciekawym systemem. Szczególnie w zestawieniu z tabletem na Windows RT i laptopem z Windows 8 stanowi już teraz bardzo kuszącą alternatywę dla iPhone'a, iPada i Macbooka. Z kolei Android chyba zabrnął w ślepą uliczkę.

Windows Phone 8 zaczyna być dojrzałym i ciekawym systemem. Szczególnie w zestawieniu z tabletem na Windows RT i laptopem z Windows 8 stanowi już teraz bardzo kuszącą alternatywę dla iPhone'a, iPada i Macbooka. Z kolei Android chyba zabrnął w ślepą uliczkę.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~misieq
0

2012-09-11 02:15:11

@miro popieram i czekam E53 !

Odpowiedz

24. ~misieq
0

2012-09-11 02:13:35

Nokia ostatnio robi telefony dla nikogo :( Ani dla gimbazy ani dla biznesu ani dla gadzeciarzy jedynie 808 jest ... fajna ale nie ma klapki na aparat

Odpowiedz

23. ~
0

2012-09-10 12:32:16

Z androidem dzieje sie to samo co kiedys z nokia i symbianem ;) Zmiany sa nieuniknione ;d

Odpowiedz

22. ~pablo55
0

2012-09-10 10:32:21

@21. No i co z tego? Czy prawie 40% to mało? Chciałbym mieć 40% rynku w jakiejkolwiek kategorii dla siebie.

Odpowiedz

18. ~miro
0

2012-09-09 20:02:28

do 16, nie miałem tel a WP7 a nie z andek chociaż z tym drugim mam stycznośc, ale jak do tej pory żaden z nich nie zapewnia mi takiego działania jak Symbian, generalnie chodzi mi o nawigację out of the box offline a tylko na tą chwilę Symbian mi to daje, dla mnie wybór jest prosty, nie będę się bawił w żadne piraty, na WP7 nawi jest okrojona nie wiem jak w 8 jeśli w WP8 jest taka jak na Symbianie Belle to mogę zastanowić się nad zakupem.

Odpowiedz

15. ~pablo55
0

2012-09-09 13:52:41

Jak widać najbardziej sceptyczni wobec Nokii i WP8 są niewładający poprawną ortografią zwolennicy teorii, że każdy użytkownik telefonu marzy o tym, by dłubać w jego systemie, móc na nim zainstalować dosłownie wszystko, a każdy program powinien mieć wszystkie wymyślone funkcje. Wcale tak nie jest ta grupa użytkowników jest najbardziej krzykliwa, ale dla większości ważne jest, by urządzenie było sprawne, ładne, miało wygodny interfejs i dało się na nim zainstalować trochę oprogramowania, bo do pracy używają komputera, do rozrywki tabletu, a główną zaletą smartfona jest to, że można mieć go zawsze przy sobie, bo jest mały (choć coraz większy). Jeśli do tego system będą mieli jednolity z tym, co mają na co dzień na komputerze, laptopie, tablecie itp., to W8/WP8 ma szansę na odniesienie sukcesu. Microsoft z należną sobie arogancją stracił wiele czasu, ale wystarczy przypomnieć sobie historię przeglądarek, by łatwo dojść do wniosku, że wykrojenie dla W8/WP8 kilkudziesięcioprocentowego kawałka tortu nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Odpowiedz

14. ~
0

2012-09-09 12:25:23

Jeśli windows phone 8 bedzie pozbawiony wad poprzednich wersji systemu , to jest szansa na zdobycie nowych klientów. Z tym, że puki co prym w tej dziedzinie będzie wieźć android.

Odpowiedz

0

2012-09-09 11:22:59

Nie wiem ,czy będzie dużo osób które kupią telefon dla tego ,że będzie na nim system windows 8... jeśli będą osoby chętne na taki zakup to już raczej dzięki temu,że w niższej cenie mogą mieć lepszy telefon sprzętowo od telefonu z androidem., który działa szybciej i robi np lepsze zdjęcia.

Odpowiedz

0

2012-09-09 02:47:04

Nokia w ostatnim czasie zaczęła coś robić, dobre aktualizacje na symbian bella, ten system już nie zamula w porównaniu do symbian 3. No i teraz wkońcu nokia z porządnymi parametrami (lumia 920) szkoda ze tylko na windowsie.

Odpowiedz

10. zajadacz
0

2012-09-08 17:54:53

Ta, jak to WP8 nie będzie rewolucją w stosunku do WP7 to nie ma szans na powodzenie. Po WP7 też oczekiwano wiele, kilku znajomych kupiło z tym telefony zamiast z androidem wiążąc ogromne nadzieje z tym systemem. I co dostali? System gdzie aplikacje mają ograniczoną funkcjonalność w stosunku do ich androidowych odpowiedników, niektórych rodzajów aplikacji w ogóle nie ma, system jest zamknięty, nieoficjalne modyfikacje nawet nie wiem czy są.

Odpowiedz

9. mlb
0

2012-09-08 17:32:17

No ciekawe co pokaże w odsłonie z Windows Phone 8. O tym że Nokia robi dobry sprzęt nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, ale tak skutecznie zraziła do siebie rzesze swoich fanów że nie wiem czy chociaż część z nich powróci.

Odpowiedz

8. ~
0

2012-09-08 09:20:34

A ja rozumiem bo mam galaxy taba i lumie 800 , w galaxy mogę wszystko wybrać głosowo miejscowośc w nawigacji czy wprzeglądarce ,odtworzyć prawie każdy plic wideo i muzyczny (flac),przesłać zdjęcie na tv czy na laptopa , jakość zdjęć w lumii tez nie zachwyca ,podpiąć kartę sd , dotego dochodzi większa ilośc gier i aplikacji w markecie a że o personalicji urządzenia nie wspomne .Tego w lumia 800 nie można zrobić i kilka innych rzeczy

Odpowiedz

7. ~Marcin Ka.
0

2012-09-08 00:23:29

nie za bardzo rozumiem tej ślepej uliczki androida i calej spoleczności googla...?? microsoft stara się być wszędzie iphone chce zrobić sztwne ramy i stworzyć monopol a android wszystko daje ludziom free?? cto ie jest ślepa uliczka ale rewolucja pokazująca że jest to dobry produkt dla każdego ...

Odpowiedz

6. ~
0

2012-09-07 19:00:19

@5 Windows CE nie był nigdy zawieszony bo tak się nazywa mobilna wersja tego systemu obecnie w wersji 7 :)

Odpowiedz