DAJ CYNK

Felieton: Czego wstydzi się Orange?

12.10.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6289

Ważne 0

0

Nasza redakcja nie wybrała się na spotkanie organizowane w klubie Absynt przez Orange. Słysząc relacje znajomych dziennikarzy dużo nie straciliśmy. Orange nie zaprezentował nic ponad to, co już było znane. Czemu? Czegoś się obawiał? A może wtorkowa konferencja miała być odpowiedzią na poniedziałkowe oferty konkurencji, których w gruncie rzeczy nie było?

Nasza redakcja nie wybrała się na spotkanie organizowane w klubie Absynt przez Orange. Słysząc relacje znajomych dziennikarzy dużo nie straciliśmy. Orange nie zaprezentował nic ponad to, co już było znane. Czemu? Czegoś się obawiał? A może wtorkowa konferencja miała być odpowiedzią na poniedziałkowe oferty konkurencji, których w gruncie rzeczy nie było?

Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~Lara Croft
0

2008-05-21 16:33:02

Panie Pawle, trzeba było isc do punktu Orange w kauflandzie w Ełku. Tam jest lepsza obsługa. albo przenieść sie do sieci Plus - tam jest najlepsza, profesjonalna obsługa!!Pozdrawiam

Odpowiedz

26. ~Paweł
0

2005-10-20 12:36:54

W salonie ORANGE w EŁKU przy ROOSVELTA 1 traktują ludzi skandalicznie, Można by z tego ich zachowania wysnuć iż to oni są Panami, klienci to tylko drobne istoty nie mające nic do powiedzenia. Przy podpisywaniu umowy Sprzedawca z Orange wybrał mi usługi takie jakie chciał, Zamiast Wszyscy i Na wszystko to wklepał mi Orange i Stacjonarne - niestety. Poza tym powiedziano mi że bezpłatny numer w sieci orange to *100, niezłe przekręty co? Kilka razy zadzwoniłem i wtopiłem kilkanaście złotych zanim dowiedziałem się że tak nie jest. Inna sprawa jest taka że tylko Orange nie mają dostatecznej ilości telefonów zastępczych - ja musiałem czekać dwa tygodnie na "zastępczaka"

Odpowiedz

25. ~zieli
0

2005-10-19 20:13:51

do mnie zadzwoniła konsultantka ORANGE z propozycją niedostępną w salonach...i zaproponowała przedłuużenie umowy w MIX 25 a telefon tylko za 132zł gdzie normalnie kosztuje w tej taryfie 349zł...więc narazie nie narzekam na ORANGE... :)

Odpowiedz

24. ~Bujakashi
0

2005-10-15 18:54:42

Dzisiaj rano zadzwonilem do ProPozycji z pytaniem o cene k300i (mix 25) odpowiedz 105 kurier w ciagu 10 dni, pomyslalem troche dlugo i skoczylem do glownego salonu, pani zdziwiona powiedziala ze minimum 160 zl (po telefonie) i ze musieli sie pomylic, mowie trudno biore i w tej chwili stwierdzila ze sie skonczyly, oki lece do next sklepu... jest k 300i na stanie ? odp. jest - to biore... cena 180 i tu moje zaskoczenie, przeciez bylo 160 ? Dzwonie sam jeszcze raz, cene mi gosc podaje 105, pani miala krzywa mine, ale mimo wszystko jej podziekowalem, wole poczekac do max 10 dni i miec 80 zl taniej za to samo ! Moral : ProPozycja tylko poprzez *400

Odpowiedz

23. ~and
0

2005-10-13 21:48:47

No i jak widać testuję "Licencję UMTS" w Orange :-) tydzień temu zarobiłem 100 PLN netto z to tylko że przez 40 min poopowiadałem co sądzę i UMTS i jakie są moje wrażenia z używania w/w licencji... A wrażenia są mieszane. W każdym razie jest to alteranatywa dla stałego łącza. Bez zarzutu działa telefonia VOIP a o to mi chodziło, a niemożliwe jest to przy zwykłym GPRS :-). Mimo wszystko połączenia są za mało stabilne.

Odpowiedz

22. ~and_
0

2005-10-13 21:42:17

Potwierdzam. Dziś "propozycja" zaproponowała mi parę telefonów za złotówkę m. in. Samsunga Z300 i Nokę 6680! A przecież jestem klientem indywidualnym. Fakt że dwa ostatnie rachunki miałem pow 300 PLN ale zwykle mam 200 PLN i taryfę MEGA 350. Ale takie 300 PLN rachunki osiągnąłem dzięki usłudze "wybrane kraje" dzwnoniąc za 1.20 PLN za min zamiast 7.50PLN (bo kierunek pod który dzownię jest najdroższy w cenniki standardowym), więc i tak jeszcze dokładają do tego :-)). Oprócz fona proponują pakiet 250 SMS i sekundowe naliczanie na całe 24 mce.... Powiedziałem sobie że koniec, koniec z reklamacjami co 2 mce (bo ciągle coś "system źle nalicza"), koniec z orange po 4 latach..... ale oferta jest bardzo dobra.... chyba sie zgodzę a i tak potem pewni dalej będę narzekał na jakość obsługi.... :-) ech, :-)

Odpowiedz

21. ~maciek
0

2005-10-13 14:46:44

wlasnie mialem telefon z oranzady, ze po rozmowie P. konsultant z dyrektorem !!! :) juz moge zakupic nokie 6230i za 1zł i przejsc na firma200 + 35min dodatkowo gratis. walka moja trwala od polowy sierpnia (bo przed zmiana nazwy tez nie moglem miec lepszych telefonow nawet z najwyzszym abonamentem) ale zakonczyla sie sukcesem, chodz niektorzy powiedza ze sukces to by byl jakbym sie przeniosl do konkurencji z numerem i skorzystal z tanszych polaczen... ale mi sie juz naprawde nie chce... kolejne wznowienia 2 umow juz w sierpniu :)

Odpowiedz

20. sdz
0

2005-10-13 14:26:45

poredż sie wstydzi sama siebie nie ma ani innowacyjnosci bo sa do tylu z uslugami ani nowoszesnosci patrz punkt 1 ani wiekszego zasiegu i jakosci patrz gprs i edek...

Odpowiedz

19. SirmarK
0

2005-10-13 12:45:19

maciek: cos nie chce mi sie wierzyc, w swietle obecnego podejscia w propozycji. Sam zreszta sprawdzalem na swoim przypadku, ze ceny na telefony daja cos niskie.

Odpowiedz

18. ~
0

2005-10-13 12:32:43

Przenieś do prepaid w ramach propozycji i poczekaj na następną ofertę migracyjną.

Odpowiedz

17. ~maciek
0

2005-10-13 12:21:20

dodam tylko ze przez rok placilem nie 360zł tylko polowe (bo bez telefonu) a teraz skonczyla sie juz umowa wiec place 360zł :))) normalnie smiech... a szkoda mi numeru, bo co bede zmienial co rok?

Odpowiedz

16. ~maciek
0

2005-10-13 12:18:35

no to mi zaproponowali w super propozycji: ze albo moge dostac telefon z gornej polki i zostac przy starym abonamencie za 360zł i 400min :))) (min po 79gr!) albo nowe taryfy ORANGE i telefony jak w orange GO! przy abonamencie za 190zł! a wszystko dlatego ze "oszukalem" firme bo rok temu podpisalem umowe bez telefonu na 12mies i chyba za duzo do mnie "dolozyli" a teraz chcialbym na 24m i dobry telefon... nikt nie potrafi mi wytlumaczyc dlaczego jak kupie nowa aktywacja to otrzymam to co chce ale jesli chcialbym zostac z tym numerem co mam teraz to nie... dodam ze mam 5 aktywnych numerow w orange :)

Odpowiedz

15. ~komi
0

2005-10-13 12:17:32

AndSa jeśli mozesz to powiedz mi co składa sie na te 100 zł płacąc 25 zł...

Odpowiedz

14. WitekT
0

2005-10-13 09:34:56

AndSa: ok, ale zwróc uwagę na jedno - to jest FELIETON, a nie ANALIZA RYNKU. ;)

Odpowiedz

13. ~AndSa
0

2005-10-13 09:04:09

Witku, nie chodzi mi o to czy Twoj felieton byl krytyczny czy nie. Moim zdaniem warto patrzec na rynek calosciowo. Wielu dostaje ekstazy piszac o Erze, jakby dawali tam nie wiadomo co i za darmo. Moze Orange ustawil sobie inne priorytety, o ktorych nie informuje. Moze bardziej im zalezy na bardziej zamoznych klientow, ktorzy nie przezywaja czy zaplaca za minute 59 czy 60 gr. Ja z Orange mialem do tej pory tylko jeden problem do tej pory, ale to bylo zwiazane z tym ze w pierwszym dniu dzialania Orange sprzedawcy nie byli jeszcze do konca przeszkoleni. Jesli chodzi o oferte utrzymaniowa to jest ona zdecydowanie najlepsza. Placac co miesiac 25zl dostaje dodatkowo uslugi za 100zl. Tego chyba zadna siec nie oferuje. Moze niektorzy maja troche za duze wymagania. Mam jednak nadzieje ze Orange poprawi swoj program Profit, bo ten zaczyna przypominac beznadziejny program Era Profit. Ja zycze Orange''owi powodzenia!

Odpowiedz