DAJ CYNK

Felieton: Aplikacje powoli zabijają kurę znoszącą złote jaja

14.11.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7155

Ważne 0

0

Rzeka wysokich zysków operatorów komórkowych pochodzących z SMS-ów zaczyna wysychać. Winne tego stanu rzeczy są smartfony i zainstalowane w nich takie aplikacje takie, jak BlackBerry Messenger, Whatsapp, Skype, czy Viber.

Rzeka wysokich zysków operatorów komórkowych pochodzących z SMS-ów zaczyna wysychać. Winne tego stanu rzeczy są smartfony i zainstalowane w nich takie aplikacje takie, jak BlackBerry Messenger, Whatsapp, Skype, czy Viber.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~Słoneczny
0

2011-11-15 17:22:23

Przez bardzo długi czas funkcjonował przelicznik 4sms/1minuta. I to było w miarę ok. Teraz mamy przeliczniki od 3/1 aż nawet do 1/1. Dobra cena 1 smsa w detalu to max 7-8 gr. W hurcie pakietowym 1-3 grosze. Wszystko powyżej to już drożyzna. Nie ma się co dziwić że ludzie odchodzą od takiej komunikacji, bo często taniej jest po prostu zadzwonić.

Odpowiedz

27. ~
0

2011-11-15 16:28:43

Ostatnio swojej dziewczynie doradziłem że jeśli jest w pracy to skoro ma komputer z internetem to może wysyłać mi sms-y z internetu. W rezultacie oszczędza kasę i czas bo po co niepotrzebnie wydawać pieniądze skoro można wysłać za darmo i to szybciej.

Odpowiedz

26. ~muszyna2
0

2011-11-15 11:08:02

SMSoid załatwia sprawę :)polecam

Odpowiedz

25. ~szakal
0

2011-11-15 00:53:52

jaki znowu skype ? po polsku nie umiecie pisać ? jakby nie było polskiego słówka- wideorozmowa !

Odpowiedz

24. ~djmdjmf
1

2011-11-15 00:35:36

cena sms-a powinna byc do max. 5 gr. jak zreszta juz wyzej wspomniano. 20 gr. to obecnie zdecydowanie za duzo.

Odpowiedz

23. ~Mucus
0

2011-11-14 19:26:31

Odkad mam iphona 4s uzywam prawie tylko imessengera!!;)

Odpowiedz

22. musslik
1

2011-11-14 18:06:15

Cóż operatorzy sami są sobie winni stosując przeliczniki 1minuta=1sms=1mb... i wbrew przekonaniu co niektórych osób do tego typu programów EDGE spokojnie wystarczy nawet do rozmowy za pomocą aplikacji Viber.

Odpowiedz

-1

2011-11-14 14:47:22

Odkąd mam androida używam tylko talka.

Odpowiedz

19. DanielR
-1

2011-11-14 14:41:10

Ad. 18 Oczywiści mam na myśli SMS-y do wszystkich sieci.

Odpowiedz

18. DanielR
-1

2011-11-14 14:39:38

Altan (13), zgadzam się. Cennikowa, akceptowalna i zarazem rozsądna stawka za SMS-a, to góra 5 gr. Dodatkowo atrakcyjne pakiety, np. 500 SMS-ów po 1 gr sztuka. Jeden taki pakiet na minimum 30 dni z możliwością przedłużania kolejnym, takim samym pakietem, a tym samym wydłużenie ważności SMS-ów z pakietu + możliwość wykupienia kilku takich pakietów (np. 6) w miesiącu.

Odpowiedz

17. ~
3

2011-11-14 12:31:25

smsy są po prostu za drogie przy obecnej cenie rozmów.

Odpowiedz

16. ~
0

2011-11-14 12:23:00

a ja mam smsy po 3gr w standarcie

Odpowiedz

15. Atlan
0

2011-11-14 11:57:11

Zresztą dzisiaj na FB jest ankieta którą opcję klienci chcą jako zakup grupowy i jak na razie zdecydowanie wygrywają SMSy ;) Są po groszu, to ludzie chętnie z nich korzystają, co pokazuje że przy normalnych cenach takie komunikatory są małą konkurencją.

Odpowiedz

14. robert.m
0

2011-11-14 11:53:06

@12 "Reszta komunikatorów to tylko w dużych miastach" - a to z jakiego powodu? komunikatory działają również w EDGE, chyba że chodzi ci o poziom świadomości, ale tu też sie nie zgodzę że w dużych miastach klienci wiedzą o takich możliwościach a na wsi już nie ;D

Odpowiedz

13. Atlan
2

2011-11-14 11:43:57

Gdyby ceny smsa poza sieć był w granicach rozsądku to i do 2020 nikt by się nie bawił w jakieś aplikacje. Płacenie 20gr (albo i więcej w abonamencie) za kilka słów mija się z celem, bo zwykła rozmowa (czyli 10 smsów) kosztuje 2zł. Codzienne pisanie zakończyłoby się więc miesięcznym wydatkiem 50zł, a powiedzmy sobie szczerze - co to jest 10smsów dziennie dla tych co piszą sporo. Nie mówię że sms ma być za 1gr, ale 5gr byłoby bardzo akceptowalne.

Odpowiedz