DAJ CYNK

Fakt: Prezes UKE do Burkina Faso za 8,5 tys. zł

14.10.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4927

Ważne 6

3

Prezes UKE Magdalena Gaj wybiera się do Burkina Faso, żeby uczestniczyć w Afrykańskim Forum Dobrych Praktyk Sektora Nowoczesnych Technologii. Koszt to około 8,5 tys. zł za cztery dni w luksusowym hotelu, nie licząc przelotu - pisze Fakt.

Prezes UKE Magdalena Gaj wybiera się do Burkina Faso, żeby uczestniczyć w Afrykańskim Forum Dobrych Praktyk Sektora Nowoczesnych Technologii. Koszt to około 8,5 tys. zł za cztery dni w luksusowym hotelu, nie licząc przelotu - pisze Fakt.

Prezes UKE ma między innymi przedstawić doświadczenia naszego kraju w dziedzinie rozwoju internetu mobilnego, a w wyjeździe towarzyszyć jej będzie ekspert od cyberbezpieczeństwa.

Przedstawiona przez hotel kwota obejmuje wstępną rezerwację za maksymalny możliwy okres pobytu, tj. 4 dni dla 2 pokoi wraz z salą konferencyjną (...) - mówi Faktowi Jacek Strzałkowski rzecznik prasowy UKE. Jak pisze Fakt, Prezes UKE wyjeżdża na podobne spotkania średnio raz w miesiącu. Dwa razy była w Dubaju, odwiedziła też Sri Lankę, Tajlandię i Kirgizję. W 2013 roku zaplanowała 15 zagranicznych podróży służbowych.

Dzięki zamiłowaniu do zagranicznych delegacji zyskała nawet specjalny przydomek wśród urzędników UKE - "Magda Travel" - będący parodią nazw popularnych biur podróży - pisze Fakt.

Źródło tekstu: Fakt

Komentarze
Zaloguj się
63. ~tho
0

2013-10-14 21:03:28

jedno to jest cena, która jak na 2 pokoje przy 4 nocach (choć mogą być to 3) nie robi jakiegoś dużego wrażenia. Drugie to jednak niepokojący fakt, że wybiera sobie "ciekawe" kierunki. Czemu nie np. jakieś europejskie czy do Północnej Ameryki? Coś jednak z tym zamiłowaniem do egzotycznych zagranicznych delegacji jest...

Odpowiedz

62. ~
0

2013-10-14 19:44:34

niech jeszcze weźmie ze sobą "słońce Peru" i jadą do Zimbabwe ale z "łan łej tiket" :)

Odpowiedz

61. ~
0

2013-10-14 19:34:55

Magda Travel Ltd.

Odpowiedz

60. ~Obserwator
0

2013-10-14 18:45:15

@56 widać Redakcja Telepolis tak mocno weryfikowała rewelacje Faktu, że nie zdążyła sprawdzić czy podróż zagraniczna już się odbyła czy też jest dopiero w planach. Cóż rzetelność dziennikarska ostatnio zanika. Szkoda, że Portal zmierza w kierunku Pudelka.

Odpowiedz

59. ~pabloki
0

2013-10-14 18:19:20

@48 abstrahując od cytatu... prezes Gaj nie powinna wydawać naszej kasy wspierając obcy rynek. Te 8,5 tyś to jest normalna kwota za hotel ale dlaczego nie sponsoruje burkina faso tej wojaży skoro to oni chcą zwiększyć swoją wiedzę.

Odpowiedz

58. ~Johny11
0

2013-10-14 18:12:14

@Słoneczny, kolega taki obeznany to może napisze o socjalu i przywilejach w ZUS, bo ta wiedza każdemu się przyda. Szczególnie mnie interesują te przywileje...

Odpowiedz

0

2013-10-14 17:28:35

Chyba nie wybiera się tylko własnie wrociła. Może pokaże więcej zdjęc z podroży ;)

Odpowiedz

0

2013-10-14 17:25:04

uke.gov.pl/dobre-praktyki-regulacyjne-wsparciem-rozwoju-ict-wspo lpraca-polski-jako-ambasadora-gsr13-z-regionem-afryki-12986

Odpowiedz

55. ~Cane
0

2013-10-14 17:13:34

Pani Gaj tylko tyje w oczach i nic więcej nie robi...Streżyńska, wracaj :(

Odpowiedz

54. ~zs256
0

2013-10-14 16:58:09

@52: zbyt uogólniasz. moim zdaniem Streżyńska jest osobą która zarżneła polski rynek telekomunikacyjny.

Odpowiedz

53. Rogi
0

2013-10-14 16:44:32

Reszta pewnie wyjdzie kilka razy tyle. Ale co się dziwić. Kto by nie korzystał? Nawet ksiądz korzysta jak ma okazję ;)

Odpowiedz

52. Quetzal
1

2013-10-14 16:26:56

Panie Redaktorze, a ja chciałem zadać pytanie - czy nasza ulubiona (bo chyba większość osób na tym portalu ma o niej jak najlepsze zdanie) prezes UKE pani Strężyńska, także urządzała sobie "służbowe" wojaże co miesiąc, czy to dopiero pani Gaj wprowadziła taką nową wycieczkową tradycję?

Odpowiedz

51. ~@#$#@%
0

2013-10-14 16:07:05

Burkina Faso to właściwe odniesienie dla bolandy

Odpowiedz

50. ~Zbyszek
0

2013-10-14 15:35:24

@49: kwota o jakiej mowa jest kwotą śmieszną, nie warto o niej dyskutować. Jeżeli warsztaty były potrzebne, to Polskę stać na taki wyjazd, jeżeli nie były, to nawet 10zł zmarnowane na prąd w videokonferencji plus koszt pracy pracowników, którzy zamiast swoimi obowiązkami, zajmują się czymś zbytecznym, jest kwotą znacznie zbyt wysoką i nawet najmniejsze pieniądze nie powinny być na to zmarnowane. A cele charytatywne w Afryce? Wydawało mi się, że tamtejsi dyktatorzy mają już wystarczającą ilość złotych klamek w swoich Mercedesach.

Odpowiedz

0

2013-10-14 15:25:32

Ciekawe czy w tym czasie nie ma innych "warsztatów" telekomunikacyjnych na świecie ? Może taniej wyszła by videokonferencja ale nie wiem czy Magda Travel dała by radę ? 10 000 zł. czy ile to będzie razem kosztować mogliby przekazać na cele charytatywne w Afryce.

Odpowiedz