DAJ CYNK

FAA powołała radę doradczą do spraw dronów

14.05.2016

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3164

Ważne 3

2

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) powołała radę doradczą do spraw dronów, której zadaniem jest wypracowywanie rozwiązań, rekomendacji i doradztwo w kwestiach związanych z Systemami Bezzałogowych Statków Powietrznych (UAS).

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) powołała radę doradczą do spraw dronów, której zadaniem jest wypracowywanie rozwiązań, rekomendacji i doradztwo w kwestiach związanych z Systemami Bezzałogowych Statków Powietrznych (UAS). Na czele rady stanie szef Intela, Brian Krzanich.

Pozytywne otoczenie regulacyjne może okazać się istotnym bodźcem dla rozwoju dronów, ich bezpieczeństwa oraz poszerzania portfolio ich zastosowań w przemyśle i nie tylko. Intel od dłuższego czasu jest zaangażowany w rozwój ekosystemu bezzałogowych statków powietrznych. Zdobyte doświadczenie z pewnością pozwoli nam jeszcze skuteczniej mierzyć się z wyzwaniami. - powiedział Brian Krzanich, CEO Intela.

Intel został pierwszą na świecie firmą, która otrzymała od FAA certyfikat Section 333, uprawniający do latania bezzałogowymi statkami powietrznymi w państwowej przestrzeni powietrznej USA. Firma zorganizowała z tej okazji w Palm Springs w Kalifornii pokaz, podczas którego wypuściła w przestrzeń sto dronów.Źródło tekstu: Intel, wł

Komentarze
Zaloguj się