DAJ CYNK

eTornister - tablety pełne podręczników

04.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4389

Ważne 6

4

Plus uruchomił program pilotażowy projektu eTornister. eTornistry trafiają dziś do dwóch gimnazjów na Ursynowie - Gimnazjum Nr 92 i Gimnazjum Nr 94. Uczniowie klas pierwszych tych szkół przez cały okres swojej edukacji będą mogli korzystać z multimedialnych treści edukacyjnych dostępnych na tabletach.

Plus uruchomił program pilotażowy projektu eTornister. eTornistry trafiają dziś do dwóch gimnazjów na Ursynowie - Gimnazjum Nr 92 i Gimnazjum Nr 94. Uczniowie klas pierwszych tych szkół przez cały okres swojej edukacji będą mogli korzystać z multimedialnych treści edukacyjnych dostępnych na tabletach.

W pilotażu biorą udział uczniowie i nauczyciele dwóch ursynowskich gimnazjów - łącznie ok. 300 osób. Testują oni pierwszy w Polsce eTornister, który jest możliwy dzięki współpracy operatora z firmą Mobile Box z Poznania, dostawcą platformy edukacyjnej i aplikacji mobilnej, oraz Dzielnicą Ursynów. W Gimnazjum Nr 92 w tej nowej formie prowadzone będą lekcje chemii, historii, wiedzy o społeczeństwie i geografii, natomiast uczniowie Gimnazjum Nr 94 otrzymali cyfrowe podręczniki do niemieckiego, chemii, biologii oraz historii.

Wcześniej, przez 3 lata, z powodzeniem testowano to rozwiązanie w publicznych gimnazjach Ostrowa Wielkopolskiego. Tam, po raz pierwszy w Polsce w tej formie i na taką skalę, wprowadzono edukację elektroniczną na urządzeniach mobilnych. Każdy pierwszoklasista otrzymał przenośny czytnik, wyposażony w dostęp do Internetu oraz podręczniki. Pilotaż udowodnił, że edukacja elektroniczna na urządzeniach mobilnych daje szybkie efekty i jest skuteczna. Po pozytywnych doświadczeniach z Ostrowa Wielkopolskiego Plus zdecydował się rozwijać projekt.

Do dyspozycji uczniów i nauczycieli w obu gimnazjach oddano blisko 300 tabletów LG G Pad 8.0 LTE, wyposażonych w karty SIM sieci Plus z uruchomioną łącznością LTE. Nauczyciele posiadają nieograniczony dostęp do Internetu, uczniowie mogą korzystać z wybranych serwisów i usług edukacyjnych w oparciu o bezpieczny Internet edukacyjny. Dostęp ten realizowany jest aktualnie na zasadzie białej listy, czyli dopuszczenia do wybranych stron i usług, w tym tych najbardziej popularnych wśród młodzieży, takich jak Facebook czy YouTube. Dodatkowo nauczyciele i uczniowie mogą instalować aplikacje.

Do projektu eTornister mogą dołączać kolejne samorządy i szkoły w całej Polsce.

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się
31. ~Darek
0

2014-11-05 17:04:55

30.~Marcin_E-G: Tobie nie tablet tylko słownik poprawnej polszczyzny by się przydał...

Odpowiedz

30. ~Marcin_E-G
0

2014-11-05 09:19:02

Moje dzjeci - Seba i Dżesika od dawna książek tyle nie noszom, bo dobra szkoła pozwala, by uczniowie mjeli ksiąszki w szkołach i dużo kserówek nauczyciele dają, a nie że nosi się wszystko, łącznie śniadaniem i plecak wtedy warzy tyle co dziecko.A tablet dobra rzecz - internety, nauka, super.

Odpowiedz

29. Travel
-1

2014-11-05 08:13:49

W końcu dzieci nie będą miały skoliozy :) nie ważne ile waży plecak skoro 3/4 dzieci nosi go na jednym ramieniu :) tablet to fajna sprawa i duuuży krok na przód.

Odpowiedz

28. ~
0

2014-11-05 06:46:51

9, to chyba twoje gimbusy nosza ze 12 kg jedzenia. Corka szwagierki wczoraj u mnie byla po zajeciach, plecak ma faktycznie spory i wypchany, ale zlapalem go i przenioslem bez zadnego wysilku, czyli wazyl moze z 10 kg. 24 kg to okolice worka cementu - nadal nie jest to ciezar wbijajacy w ziemie, ale juz odczuwalny. A moze wage masz wyskalowana w funtach?

Odpowiedz

26. ~amigo
0

2014-11-04 23:41:21

Pop jakie państwo w Europie ma tablety zamiast książek w szkołach?

Odpowiedz

25. ~Pop
-2

2014-11-04 23:07:15

W końcu! W końcu ktoś to wziął i zrobił w Polsce. Microsoft za rok dopiero w Rosji, Samsungowi nie udało się w Korei a tu proszę, taki Plus się wziął i jest. Już dawno mówiłem, że trzeba w szkołach to wprowadzić!!!

Odpowiedz

23. ~andrzejn77
0

2014-11-04 21:08:41

Przede wszystkim gratuluję pomysłu i wdrożenia. Polska szkoła to elektroniczny skansen, wyposażony w przestarzałe komputery. Edukacja musi opierać się na tym, na czym dzisiaj dzieciaki naturalnie śmigają, czyli na tabletach. W końcu jakaś firma wpadła na prosty wydawałoby się pomysł, żeby dzieciaki miały te tablety cały czas ze sobą. I to mi się bardzo podoba. Mam też nadzieję, że ten pomysł będzie się rozwijał. A telepolis mógłby napisać coś więcej o tym projekcie. Duży artykuł jest u konkurencji a tutaj wstyd, parę zdań.

Odpowiedz

22. ~domin95
0

2014-11-04 19:35:37

@15 właśnie to jest ten największy problem elektronicznej edukacji :)

Odpowiedz

21. ~~
2

2014-11-04 17:47:27

Ogłupianie ludzi. To bez sensu. Nic nie zastąpi książek.

Odpowiedz

20. ~...???...
0

2014-11-04 17:36:20

23, 46, 21, 68 , 78, 09,

Odpowiedz

19. ~...
1

2014-11-04 16:30:30

@17 ABPNic dodać nic ująć. Na zachodzie już przetostowane i nie zdało egzaminu, ale u nas będzie nowocześnie. Polska edukacja= dramat i żenada, a teraz jeszcze w wersji odpadkowo wikipedystycznej.

Odpowiedz

18. ~
-1

2014-11-04 15:11:03

@17 czy ja wiem, z badań wynika, że młodzi ludzie o wiele bardziej lubią się uczyć przez nowoczesną technikę niż zaglądać do starych książek, które w szkole kojarzą się tylko z jednym - nudą i przymusem.

Odpowiedz

17. ABP
4

2014-11-04 14:23:13

Tablet czy komputer zamiast książki i zeszytu to złe rozwiązanie. Z badań naukowych wynika, że osoby czytające z czytnika książek pamiętają z lektury znacznie mniej niż te, które czytały zwykłą książkę. W przypadku tabletu, który jest znacznie mniej ergonomiczny jeśli chodzi o czytanie, może być jeszcze gorzej. Znacznie lepiej byłoby, gdyby zamiast tego zrobić porządny, ogólnie dostępny portal edukacyjny, zawierający filmy z tłumaczonymi przez dobrych nauczycieli przykładowymi rozwiązaniami zadań z różnych działów matematyki, pokazujące i objaśniające zadania fizyczne, opowiadające o tematach z historii, geografii lub biologii, czy stanowiące powtórkę z języka. Gdyby dołożyć do tego jeszcze jakieś interaktywne przykłady i możliwość przeprowadzenia sobie testów, to byłoby to o wiel;e bardziej przydatne dla uczniów i ich rodziców, niż te tablety.

Odpowiedz

16. ~pabloki
2

2014-11-04 14:11:23

a na studiach... do czytelni.

Odpowiedz

15. ~
2

2014-11-04 13:57:53

-Jasiu, znajdź na tablecie jakie miasto jest stolicą Francji.- Bateria mi siadła proszę Pani!!

Odpowiedz