DAJ CYNK

Ericsson, Singtel i Qualcomm jako pierwsze osiągają agregację częstotliwości FDD/TDD

14.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2890

Ważne 1

0

Firmy osiągnęły pierwszą w branży agregację częstotliwości FDD / TDD. Próba wykazała prędkości pobierania do 260 Mb/s.

Przewiduje się, że ilość abonamentów usług mobilnych w 2015 roku przekroczy liczbę ludności na świecie, powodują znaczący wzrost ruchu danych mobilnych. Wiodący operatorzy usług mobilnych poszukują innowacyjnych sposobów zwiększenia wydajności swoich sieci, aby sprostać temu wzrostowi i zapewnić użytkownikom wysoki poziom wygody. Aby sprostać tym wyzwaniom stojącym przed operatorami, Ericsson , SingTel i Qualcomm Technologies, spółka należąca w całości do Qualcomm Incorporated, osiągnęły pierwszą w branży agregację częstotliwości FDD/TDD z wykorzystaniem komercyjnego sprzętu i oprogramowania. Próba wykazała prędkości pobierania do 260 Mbps.

Pokaz techniczny odbył się w siedzibie SingTel w Singapurze. Wykorzystano procesor Qualcomm Snapdragon 810 oraz oprogramowanie LTE firmy Ericsson, zaprojektowane do obsługi wielostandardowej rodziny stacji bazowych RBS6000 dla sieci komórek makro i małych komórek. W pokazie Ericsson dokonał agregacji 20 MHz spektrum LTE FDD z 20 MHz spektrum LTE TDD osiągając maksymalny przesył danych do 260 Mbss.

Używamy już dwuwarstwowego LTE FDD z zaawansowaną agregacją częstotliwości LTE i wiemy, że wydajność sieci mobilnych jest kluczowa dla zapewnienia naszym klientom komfortu korzystania z ich smartfonów i tabletów. Dlatego też, wciąż badamy przyszłe możliwości powiązania nawet spektrum TDD w agregacji częstotliwości LTE, aby zwiększyć wydajność sieci i zapewnić naszym klientom stałą prędkość pobierania, nawet w obszarach dużego natężenia ruchu. Cieszymy się, że Ericsson podejmuje znaczący wysiłek, aby zapewnić technologie, które pozwolą nam utrzymać wiodącą pozycję w tej dziedzinie. Bliska współpraca Ericssona z Qualcomm Technologies przenosi agregację częstotliwości FDD / TDD z poziomu testowego do poziomu komercyjnego rozwiązania, które umożliwi nam dalsze planowanie zwiększania wydajności gdy dostępne będzie dodatkowe spektrum TDD - powiedział Tay Yeow Lian, dyrektor zarządzający do spraw sieci w SingTel.

Latem Ericsson przeprowadził również wstępne próby nad tym podejściem do agregacji częstotliwości przygotowując podwaliny pod swoje najnowsze osiągnięcie. Ericsson współpracuje z partnerami w branży mobilnej nad pełną komercjalizacją agregacji częstotliwości LTE FDD / TDD. Wprowadzenie komercyjnych urządzeń obsługujących agregację częstotliwości FDD / TDD jest spodziewane w 2015 roku.

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się
5. ~lalas
0

2014-10-15 00:22:53

daje radę E/// he he :)

Odpowiedz

4. ~p
0

2014-10-14 17:04:59

Czyli można. Droga otwarta dla Aero2

Odpowiedz

1

2014-10-14 11:48:02

I bardzo dborze,że rozwijają mobilnośc. ja się w domu pozbywam kabli kiedy tylko moge. Klawiatura,myszka,pad internet - bezprzewodowo. A mimo to i tak mam pajęczynę kabli....

Odpowiedz

2. ~ola
1

2014-10-14 11:42:19

ale lipa... niech się zajmą KABLEM bo to on jest przyszłością, a nie blok z 80 mieszkaniami gdzie jest 120 sieci Wifi, 100 komórek i 30 modemów 3G... mikrofalówka! MOBILNI = MODNIE, w większości wypadków wystarczy KABEL + ewentualnie wifi, a do smartphone/''a mały pakiet... ale można ja taka dziwna jestem i wolę YT na 21" niż 4,5"...

Odpowiedz

-1

2014-10-14 11:39:37

Szybsi od Playa kappa

Odpowiedz