DAJ CYNK

Ericsson pomoże Play w rozbudowie własnej sieci

24.07.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5444

Ważne 8

2

Play stara się rozbudować swoją własną sieć. Nowym partnerem w tych wysiłkach został Ericsson. Firma pomoże m.in. w zwiększeniu zasięgu Internetu szerokopasmowego.



Play stara się rozbudować swoją własną sieć. Nowym partnerem w tych wysiłkach został Ericsson. Firma pomoże m.in. w zwiększeniu zasięgu Internetu szerokopasmowego.

W zwiększeniu zasięgu pomoże Ericsson Radio System. Warto nadmienić, że zostanie on zastosowany na terenie całego kraju. Sama rozbudowa obejmie elementy sieci dostępu radiowego oraz system monitorowania i zarządzania siecią. W dłuższej perspektywie współpraca ma zaowocować sprawną ewolucją z 4G do 5G.

Play będzie również współpracował z ośrodkami badawczo-rozwojowymi Ericssona w Krakowie oraz Łodzi. Umowy weszły w życie z dniem podpisania.



Zobacz: Play ma 6000 stacji BTS
Zobacz: Play postawi w tym roku ponad 1000 nowych nadajników

Źródło tekstu: Play, Ericsson

Tagi: Ericsson play
Komentarze
Zaloguj się
74. ~player
0

2018-08-01 05:39:52

Play szybko rozbudowuje sieć. Rozwija projekt Build to Suit. w ten sposób nie wydaje kasy na budowę infrastruktury. Co prawda Opex później wiekszy ale siec na bieżąco zarabia. Emitel i ECS już budują dla P4. Mozna spodziewać się, ze Play szybko dogoni Plusa. I nie jest to żadne pitupitu

Odpowiedz

73. ~marek16
1

2018-07-25 19:30:56

Usługi 3 w 1 w tym internet kablowy, konkurencyjna trójka już to ma, a oni CO, tylko bezprzewodowo, tylko internet 100 gb, tylko 3mb/s w roamingu KIEPSKO!

Odpowiedz

72. ~pacjent
1

2018-07-25 19:00:45

Ciekawe czy postawią nadajnik 3G w Solcu Zdroju.

Odpowiedz

71. ~Punk
1

2018-07-25 15:38:12

Dobrz3e że w końcu ktoś w Play się obudził i stwierdził że trzeba coś zrobić z tym kiepskim zasięgiem.Ciekawe czy po tych zmianach będzie widać poprawę zasięgu, czy pójdzie to w 2 strone czyli pogorszenie jakości.

Odpowiedz

70. ~do Gaduairowiec
1

2018-07-25 15:37:12

@69: Ta taniość polskich sieci już się kończy. Był czas rezygnacji z telefonów za 1 zl przez operatorów, teraz będzie czas rezygnacji z przywilejów. Dalej co prawda będą no limity, ale stawki abonamentów będą trzymać poziom lub po cichu iść w górę. Za coś trzeba inwestować, modernizować infrastrukturę. Nic za darmo. Tylko Janusze chcieliby mieć 5G za 15 zł :-)

Odpowiedz

69. ~Gaduairowiec
-1

2018-07-25 15:27:42

Co by nie mówić to wejście Play zrewolucjonizowało cenniki telekomów. Ceny po 1zł/ min. w prepaidach odeszły w zapomnienie. Teraz nastał czas darmowych Gigabajtów w dobrych sieciach (te złe jedynie mogą zazdrościć ofert Play dla młodych duchem ludzi:) Prawda jest taka że jak ktos orientuje się w ofertach to w Play mu wyjdzie najtaniej w prepaidzie. A sieć rozbudowują i chwała im za to. Gdybyście w 2000 lub 2005 roku zaczęli mówić o no-limicie za 20-25zł, to chyba by was wyśmiali. A tu proszę. Mamy taniej niż w Czechach i wielu krajach europejskich ! Brawo polskie sieci!

Odpowiedz

68. ~3z4PX
0

2018-07-25 15:17:53

@67. Przejdż tam gdzie byłeś o 6.23 dzisiaj. Doradze Ci co kupić.

Odpowiedz

67. ~do 59....!
0

2018-07-25 15:04:20

@66 nic nie szkodzi. Chciałem się dowiedzieć jaki smart kupić.do 3000 zł. Tutaj mógłbym przeszkadzać innym kolegom. No to bay bay... T-mobile w BOK sie dowiem

Odpowiedz

66. ~Qumak
0

2018-07-25 14:30:39

@65 dzięki za propozycję, nie skorzystam.

Odpowiedz

65. ~do 59.....!
0

2018-07-25 14:21:33

@64. Obaj mamy te same. SIM. Warto abyśmy sie w jakiś sposób na innym portalu spotkali

Odpowiedz

64. ~Qumak
-2

2018-07-25 14:15:27

@61: rozdają za darmo bo nie wiedzą już jak przyciągnąć kolejnych naiwniaków. Celebryty już nie działają tak bardzo na ciemny lud. Tonący brzytwy się chwyta.

Odpowiedz

63. ~do 59.....!
1

2018-07-25 14:10:41

@62. Oj cieszę się z Twojej obecności!!! Nie pisałem nic, że mnie podnieca. Natomiast pojawiają się okresowo nowi czytelnicy i taka drobna wzmianka może być im przydatna

Odpowiedz

62. wlo
0

2018-07-25 14:00:31

61 - a nie, nieee... Gdyby nie Plej to byśmy po 2,80 za minutę płącili.A propos darmowych 30 GB - i to Cię podnieca?

Odpowiedz

61. ~do 59
0

2018-07-25 13:46:42

@59. Widzę Twój host i gratuluję. Bo gdyby nie Play to jeszcze byśmy płacili 80 gr za min.Przez tyle lat, to by nam ładnie kieszenie wyczyściło. Nie wiem czy korzystasz z Promocji 30 GB za DARMO. ale napewno wiesz że rozdają DARMO!!!!!!! To @46 o tym nie wie

Odpowiedz

60. ~777
0

2018-07-25 13:22:03

Play juz bylo... Jak zaczynali, czyli rok chyba 2005 czy 06. Niestety, tak jak Nokia i inni przespali moment, pociąg pojechal, a oni zostali na peronie i teraz nerwowo szukają alternatywy. Wszyscy idą w światłowody, telewizje (te prawdziwe, a nie apki z kilkoma kanałami), a Play niestety na to pieniędzy już nie ma bo musi postawić swoją infrastrukturę. Szkoda. Na samych usługach mobilnych daleko nie zajadą. Teraz liczy się konwergencja, a oni tego nie mogą zaoferować. Jedno co mnie mocno zraziło w trakcie startu Play na giełdzie to moment kiedy pojawiły się pieniądze z zakupu akcji i chwila kiedy zarząd zrobił sobie z nich "wypłaty"/"nagrody" etc.

Odpowiedz