DAJ CYNK

Ericsson i Facebook tworzą wspólne laboratorium innowacji

26.02.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 1

0

Ericsson i Facebook poinformowały o planach stworzenia wspólnego laboratorium innowacji wspierającego inicjatywę Internet.org.

Ericsson i Facebook poinformowały o planach stworzenia wspólnego laboratorium innowacji wspierającego inicjatywę Internet.org. Efekt współpracy Ericssona z Facebookiem, jakim jest laboratorium, zapewni środowisko oraz wiedzę fachową potrzebne do zoptymalizowania aplikacji, sieci, urządzeń i usług dla kolejnych pięciu miliardów internautów.

Nowe laboratorium przewidywane do otwarcia w drugiej połowie 2014 r. powstanie w siedzibie Facebooka w Menlo Park w stanie Kalifornia. Ericsson zapewni platformie Facebooka i twórcom aplikacji możliwość symulowania różnych środowisk sieciowych na całym świecie. Pozwoli to im opracowywać i testować aplikacje i usługi mobilne.

Laboratorium pomoże zlikwidować jedną z najistotniejszych przeszkód fizycznych na drodze do realizacji celu, jakim jest połączenie wszystkich osób do internetu. Obecnie twórcy aplikacji mają zazwyczaj dostęp jedynie do środowiska sieciowego w swojej fizycznej siedzibie. Ponieważ dzisiaj klienci działają w różnych środowiskach sieciowych (2G, 3G, 4G, WiFi) i używają wielu mobilnych systemów operacyjnych i różnorodnych urządzeń, twórcy aplikacji mogą mieć duże problemy z ogarnięciem tej różnorodności. Wspólne laboratorium innowacji umożliwi korzystanie z wielu środowisk sieciowych do testowania i optymalizacji aplikacji w jednym miejscu.

Celem ogłoszonego w sierpniu 2013 r. projektu Internet.org jest zapewnienie dostępu do internetu dwóm trzecim świata, które nie są jeszcze do niego podłączone, aby wszyscy mogli dysponować tymi samymi możliwościami, z których obecnie korzysta jedna trzecia świata podłączona do internetu. Ponadto Ericsson posiada ponad 100-letnie doświadczenie w działaniach na rzecz niwelowania przepaści cyfrowej i realizacji idei "Technology for Good" (Technologia dla dobra) w Afryce, co powinno zaowocować przy osiąganiu celów programu Internet.org, czyli m.in. zapewnienia przystępności dostępu do internetu, efektywniejszego wykorzystywania danych i wspomagania przedsiębiorstw w zwiększaniu dostępu.

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się