DAJ CYNK

Era wprowadza komercyjnie usługę hot@spot

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 697

Era wprowadza komercyjną wersję usługi hot@spot. Obecnie Era oferuje prawie 70 punktów dostępu na terenie całego kraju i jest największą siecią bezprzewodową WLAN w Polsce.

Era wprowadza komercyjną wersję usługi hot@spot. Obecnie Era oferuje prawie 70 punktów dostępu na terenie całego kraju i jest największą siecią bezprzewodową WLAN w Polsce.

Komercyjna wersja usługi obejmuje trzy podstawowe formy płatności za bezprzewodowy dostęp do Internetu. Użytkownicy sieci Era korzystający z taryf abonamentowych mogą korzystać z hot@spot płacąc dodatkowy miesięczny abonament z wliczonymi darmowymi godzinami lub korzystać z usługi płacąc wyłącznie za czas połączeń. W obu przypadkach opłaty z tytułu korzystania z hot@spot są doliczane do rachunku za telefon komórkowy.
Ponadto, wszyscy mogą korzystać z usługi w systemie przedpłaconym z dwoma opcjami uzupełniania konta: przy użyciu tzw. kart zdrapek lub karty kredytowej. W dniach od 15 maja do 15 lipca 2004 obowiązują ceny promocyjne. Opłaty, już od 1,59 zł netto, naliczane będą za każde rozpoczęte 15 minut połączenia.

Hotspoty zainstalowano głównie w hotelach, centrach konferencyjnych, centrach handlowych, na lotniskach oraz w salonach sieci Era. W tych miejscach dostępu do sieci poszukuje najliczniejsza grupa użytkowników. Jedną z największych zalet hot@spot w sieci Era jest bezpieczeństwo. Zapewnia je wiele unikalnych rozwiązań, jak m.in. osobisty firewall. Sieć hot@spot wspiera również rozwiązania VPN (Virtual Private Network) stosowane przez wiele firm dla umożliwienia mobilnym użytkownikom dostępu do wewnętrznych danych w sieci firmy.

Od 4 listopada 2003 z usługi mogli używać nieodpłatnie wszyscy użytkownicy posiadający laptopa lub palmtopa wyposażonego w kartę WLAN. Skorzystało z niej ponad 4000 osób. Oferowana przez hot@spot prędkość wynosząca do 11 Mbps/sek. spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem.

Cennik korzystania z punktów dostępowych Era hot@spot

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Era

Przewiń w dół do następnego wpisu