DAJ CYNK

Era podnosi ceny brutto w związku z wyższym VAT-em

21.12.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 14012

Ważne 0

0

Era od 1. stycznia pozostawia wszystkie ceny netto na dotychczasowym poziomie, co oznacza, że wraz ze wzrostem stawki VAT do 23% wzrosną także ceny brutto.

Era od 1. stycznia pozostawia wszystkie ceny netto na dotychczasowym poziomie, co oznacza, że wraz ze wzrostem stawki VAT do 23% wzrosną także ceny brutto.

Era opublikowała na swoich stronach listę regulaminów i cenników - aktualnych, obowiązujących od nowego roku oraz listę różnic między nimi obydwoma.

Z ciekawszych rzeczy - TakTak Hot nie będzie miał już stawki 29 groszy za minutę, a 30.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
208. ~
0

2011-06-22 01:15:39

jojo 48 zgadzam się z tobą absolutnie że 0,01gr to jest dużo

Odpowiedz

207. ~
0

2011-01-05 06:00:18

Toms nie czytałem dokładnie twojego komentarza, rzuciłem jednym okiem na skróty a widzę teraz że to o wlo była mowa że się chwalił, chwali. Mój błąd. Widzę że PLAY już naskarżył sam na siebie do moderacji a szkoda bo pisał o hotelu jak zwykle lecz zapomniał się wylogować (!) Zwykle to robi pisząc z mini opery niezalogowany by mieć alibi dla siebie jednocześnie że inni się podszywają pod niego. Komentarze usuniete ale pewnie gdzieś się to zarchiwizowało. Niemniej jednak, panie PLAY wpadłeś jak śliwka w kompot ;-)

Odpowiedz

206. toms
0

2011-01-05 00:29:05

@198 - czy napisałem gdziekolwiek, że się chwalił? Widzisz to, czego nie ma.

Odpowiedz

198. ~
0

2011-01-04 23:32:34

Toms witek się nie chwalił tylko odpowiadał na pytania. Całkiem niedawno przeczytałem że nasz redaktor nosi tylko jeden telefon. Ciekawi mnie jaki to model. Przypuszczam że będzie to jakiś starszy aparat ale mogę się mylić. Są różne gusta, potrzeby, czasem przyzwyczajenia.

Odpowiedz

197. toms
0

2011-01-04 23:29:32

W każdym razie fajnie jest, że każdy ma możliwość wyboru, a czy będzie tak dalej, jak piszesz, to czas pokaże. Bo nic nie trwa wiecznie.

Odpowiedz

196. ~
0

2011-01-04 23:07:33

toms, widze ze takze uwazasz ze to co dla ciebie wazne, to musi byc wazne dla kaźdego. Pisal wyraznie wczesniej, ze segmentu duzych firm nie zdobeda a ty dalej swoje o groszach :) zrozum ze to w tym segmencie ma mniejsze znaczenie. Pozatym mam limit w sluzbowym tel. w plusie 5zl z rozliczaniem 1gr /min. Do wszystkich i nie sadze zeby pracodawca chcial zmienic operatora. Nie wiem ile dokladnie placi ale napewno nie sa to wielkie koszty. Dlatego takze uwazam ze play ma swoja dzialke tj, prepaid i indywidualnych i tutaj bedzie zdobywal aczkolwiek coraz wolniej nowych. Wcale nie wysmiewam play ale na rynku firm nie istnieje jako powazna konkurencja i to sie nie zmieni

Odpowiedz

195. toms
0

2011-01-04 21:54:20

@194 - masz rację, pamiętam jak Naczelny Telepolis, bodajże dwa lata temu pisał o uzyskanej efektywnie minucie rozmowy do wszystkich, na poziomie, bodajże 5 czy 6 groszy, więc wierzę, że jest to realnie do uzyskania, tym bardziej, że właśnie w Erze. Pytanie tylko, czy jest to stawka dostępna dla każdego, czy jedynie dla nielicznych. Bo mnie interesują wyłącznie oferty ogólnodostępne, bez specjalnych przywilejów. W przeciwnym razie, nasza rozmowa będzie coraz bardziej przypominała dyskusje z zacnym wlo, który non stop nabija się z prepaidowców, chwaląc się swoją ofertą i próbując udowodnić, że działania Play trafiają w próżnię, bo rzekomo nie znajdują odbiorców, gdyż On posiadał stawkę znacznie lepszą niż daje P4 i to w czasach, gdy nie było tej sieci. Przecież to bez sensu.

Odpowiedz

194. ~
0

2011-01-04 18:43:55

@193; w taryfach indywidualnych i dla kilku aktywacji w firmach takiej oferty faktycznie w w3 nie dostaniesz ale przy 30aktywacjach są już naprawdę dobre stawki a dla korporacji to zupełnie inna bajka, bo minuta kosztuje dosłownie 5-10gr (do wszystkich) z telefonem. Dlatego tego segmentu Play nie zdobędzie. Ja zupełnie sie tym już nie emocjonuję, bo czy minuta wyjdzie 10gr czy 14gr to już nie ma dużego znaczenia. To są już na tyle niskie stawki, że nie warto skakać dla kilku złotych. Owszem roczna ważność konta powinna być normą. Obecnie przy minimum wysiłku Carrefour Mova umożliwia taką ważność ale trzeba przyznać, że to nie to samo co we Fresh.

Odpowiedz

193. toms
0

2011-01-04 18:32:11

@192 - to nie moja bajka - jestem i raczej nadal będę zatwardziałym prepraidowcem, ale powiedz mi , kto z W3 w umowie BEZ TELEFONU kosztującej 12,50 zł netto miesięcznie daje 1000 minut w sieci + stacjonarne, a przecież w firmach dużo dzwoni się po stacjonarnych? Jeśli to udowodnisz, to przyznam Ci rację, że oferty W3 są zbliżone atrakcyjnością do P4. Jeśli nie, to po co to zamieszanie? Świadomość możliwości ofert a stopień ich wykorzystania, to indywidualna sprawa każdego użytkownika i nie możemy z tego powodu podnosić larum - jeśli nie korzystają z usług obniżajacych kosztów połączeń, to albo o nich nie wiedzą, albo dzwonią na tyle mało, że im się te terminowe pakiety nie opłacają (znam takich). Roczna ważność konta jest niepodważalną zaletą PF i jak do tej pory NIKT z W3 nie zaoferował czegoś podobnego. Zdaje się, że oferta "W Rodzinie" też oferuje podobną ważność, ale w skali rynku stanowi to na razie margines.

Odpowiedz

192. ~
0

2011-01-04 15:35:06

@191; niewątpliwie rośnie i rosnąć będzie jakiś czas ale będzie to już wzrost coraz wolniejszy a to wynika z praw rynku. Dotowanie telefonów powoli się kończy, bo mtr maleje. Pewna grupa napewno zdecyduje się jeszcze przejść do Play. Obecnie dla mnie ceny są zbliżone dla niektórych niemal takie same, bo przecież z pakietów 30za10 korzysta 20% Freshowców, nie są świadomi istnienia a 29gr jest już prawie wszędzie. Osoby zorientowane potrafią niezłe stawki wycisnąć ale ich tak jak w w3 jest niewielu. Życzę Play jak najlepiej ale przyznaję, że jeszcze sporo im brakuje do w3, tak przynajmniej wynika z moich doświadczeń. Duże firmy, korporacje mają dobre oferty u dotychczasowych operatorów więc dla kilku złotych nie będą zmieniać operatora. Indywidualni pewnie migrować będą w jedną i drugą stronę.

Odpowiedz

191. toms
0

2011-01-04 15:16:25

@188- widocznie coraz liczniejsze grono ma odmienne zdanie, bo liczba użytkowników Play, stale i systematycznie rośnie. Jakość...bywa z tym różnie i wszędzie zdarzają się awarie. Nigdy nie miałem problemu ze złym rozliczaniem usług. Z ich aktywacją owszem i to często. Ale w porównaniu z październikiem 2010, jest już znacznie lepiej, pod tym względem. Generalnie - jak dla mnie - Era ma najlepszy i najgrzeczniejszy BOK i jakość rozmów. Jest też jedną z najdroższych sieci. Nie wszyscy muszą jeździć mercedesami, żeby dojechać do celu. Niektórym musi wystarczyć seicento.

Odpowiedz

190. tespos
0

2011-01-04 14:49:09

@187 Rzeczywiście - 01.01.2011 konta użytkowników Tak Taka zostały przeliczone o wartość podwyżki VAT-u, więc każdy ma trochę więcej pieniędzy. Era wzięła te początkowe koszty podwyżki na siebie.

Odpowiedz

189. ~robo
0

2011-01-02 10:46:48

Z tym 3g w calym kraju w play to przesada:-)Niemniej maja najlepsza oferte i w moim osobistym odczuciu zasieg tez. kto umie liczyc tez idzie do play.mam wiekszosc przyjaciol w play,nikt nie wrocil z play,ale do play coraz to nowa osoba przychodzi...w3 daja kupe roznych pakiet wewnatrz sieci,ale spytaj sie o inne sieci to totalna klapa np. orange 30 minut 9 zł.a nawet 30 min 14.90 zł i co myslisz wroce tam?smieszny jestes

Odpowiedz

188. ~Lukasz
0

2011-01-02 00:39:53

184 - Z checia porozmawial bym z Toba na Priv, bo jestem ciekaw skad masz info, ze PLAY ma 3G na terenie calego kraju. Swoich BTSów maja jak na lekarstwo, roaming wew. nie pozwala na 3G w caly kraju - PLUS nie ma wszedzie 3G. Rozumiem, ze jestes zadowolony z TANICH usług. Przecież żadna z sieci W3 nie stara sie być Biedronką, Leader Price`em i kazdy o tym wie. Powiedz mi (bez nazw), ktora firma z segmentu (CMA, nie mowie o 21 simów, z czego 10 w szufladzie) ma nr w PLAY. Wierz mi, ze wazna jest w pierwszej kolejnosci jakosc a nie cena. Czy PLAY ma V-PBX, BlackBerry Corporate, VPN lub chociaz usługe masowych wiadomosci sms? Wszystko co wprowadzaja w życie na poczatku nie dziala lub polowicznie (testowalem program "Nadchodzi 4")

Odpowiedz

187. ~
0

2011-01-01 16:23:47

Czy era zwiększyła o 1 punkt procentowy stan konta w prepaidzie? Mam wrażenie, że tak się właśnie stało.

Odpowiedz