DAJ CYNK

Era dla DT, Heyah dla Polsatu?

01.09.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 479

Ważne 0

0

Elektrim i Vivendi uzgodniły z Deutsche Telekom warunki sprzedaży pakietu 51%. udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej. Przedtem trzeba przekonać wierzycieli do zdjęcia z udziałów PTC ciążącego na nich zastawu oraz zakończenia konfliktów, w które zaangażowane są strony potencjalnej transakcji.

Elektrim i Vivendi uzgodniły z Deutsche Telekom warunki sprzedaży pakietu 51% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej. Przedtem trzeba przekonać wierzycieli do zdjęcia z udziałów PTC ciążącego na nich zastawu oraz zakończenia konfliktów, w które zaangażowane są strony potencjalnej transakcji.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że za 51% udziałów PTC Deutsche Telekom gotów jest zapłacić 1,3 mld euro. Pierwsza oferta złożona przez Niemców w zeszłym roku była o 200 mln euro niższa. Dzięki temu DT stałaby się wyłącznym właścicielem operatora telefonii komórkowej, działającego pod nazwami Era i Heyah. Możliwe jednak, że Deutsche Telekom kupując udziały PTC nie kupi marki Heyah. Wśród rozważanych rozwiązań jest zakup tej marki przez Polsat, głównego akcjonariusza Elektrimu. W takim przypadku Polsat mógłby prowadzić działalność jako wirtualny operator komórkowy, działający z wykorzystaniem sieci PTC.

Powodzenie transakcji z Deutsche Telekom zależy przede wszystkim od postawy wierzycieli Elektrimu, posiadających obligacje spółki, którzy 3 września mają podjąć decyzję w sprawie wcześniejszej ich spłaty.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się
2. ~marionetti
0

2004-09-15 15:25:00

czy naprawdę musimy sprzedawać wszystko co przynosi zyski

Odpowiedz

1. ~Bartol
0

2004-09-01 12:32:00

Biedny Pierniczuk tego nie przezyje. Prawdziwy wirtualny w PTC, heh ladne jajca.

Odpowiedz