DAJ CYNK

Era: 1,1 mln klientów blueconnect

05.08.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3099

Ważne 0

0

Obecnie z usługi blueconnect korzysta ponad 1,1 mln klientów. Duże zainteresowanie usługami Internet non-stop i blueconnect max.

Obecnie z usługi blueconnect korzysta ponad 1,1 mln klientów. Duże zainteresowanie usługami Internet non-stop i blueconnect max.

Usługi Internet non-stop i blueconnect max pozwalają klientom na dostęp do sieci za pomocą telefonu przy stałej, niskiej opłacie miesięcznej, bez względu na czas surfowania oraz ilość pobranych danych. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy z nowych ofert skorzystało ponad 100 tys. użytkowników.

Transmisja danych to coraz większa część usług świadczonych przez operatorów telekomunikacyjnych. W technologii HSDPA PTC oferuje dostęp do Internetu w 680 miejscowościach, obejmując swoim zasięgiem ponad 60% populacji Polski.

Natomiast HSPA+ z przepływnościami do 21Mb/s dostępne jest w 39 miastach Polski. PTC prowadzi również projekt modernizacji sieci radiowej, w ramach którego dotychczas wymieniono już 1 079 stacji bazowych GSM oraz 673 obsługujących 3G.

Dodatkowo, w II kwartale rozpoczęta została modernizacja sieci trzeciej generacji w Warszawie. Do końca roku planowana jest wymiana urządzeń w 530 stacjach 3G. Pozwoli to na dostęp do sieci w technologii HSPA+, a w przyszłości również w LTE.

Do końca roku PTC planuje budowę drugiego etapu szkieletowej sieci światłowodowej pozwalającej na zwiększenie przepustowości transmisji danych.

Źródło tekstu: Era

Komentarze
Zaloguj się
27. pablo_79
0

2010-08-18 13:23:06

BC na kartę pewnie mieści się w tych 1,1mln użytkowników, pakiet BC max w tych 100tys aktywacji. Ostatnie posunięcia Ery to znaczące polepszenie ofert internetowych i pewnie za jakiś czas skutki tych zmian będa bardziej widoczne w danych.

Odpowiedz

26. forumiak
0

2010-08-11 12:43:41

Albek - nie przesadzaj, na polach nawet Era czasami zawodzi, ale trudno oczekiwać stawiania wież zasięgowych w takich miejscach. Tak, gdzie zasięg jest jednak istotny zawsze go mam.

Odpowiedz

25. albek
0

2010-08-09 19:47:11

Trzeba przyznać że to prawda. Zasięg internetu w Erze jest zawsze albo przynajmniej prawie zawsze mi osobiście przez dwa lata korzystając oraz przez rok korzystania w komórce ani razu nie zawiódł. W pociągu jadąc przez pola zasięg był i można było sprawdzać interesujące nas rzeczy.

Odpowiedz

24. forumiak
0

2010-08-09 11:47:52

23 BC na kartę to już oddzielny starter, ale nie ma abo, więc w sumie nie zaszkodzi spróbować. Jakość połączenia będzie zapewne taka jak w przypadku netu w komórce, bo przecież działa na tym samym zasięgu ;-)

Odpowiedz

23. ~
0

2010-08-08 11:26:14

19 dla BC max kupiłem Tak Taka i w przeciwieństwie do Play internet w Erze nie zawodzi. Play nadaje sie tylko do użytku stacjonarnego, na szczęście u siebie w chacie mam zasięg. BTW, próbowałem też Orange Free na kartę ale zasięgu brak. Skoro w BC na karte też dają bonusy do doładowań to pewnie sie skusze.

Odpowiedz

22. ~Greg
0

2010-08-06 17:49:48

500mb za 15zł faktycznie było w wakacje w zeszłym roku dla przedłużających umowę. Teraz też da się coś takiego uzyskać. Ale teraz potrafią dać do IP 2GB już wliczone w abonamencie. Co do netu. Ja korzystam, kiedy nie jestem w domu z BC i cóż jeszcze nie zawiódł pod wzg braku zasięgu, prędkość raz mniejsza raz większa, też zależy gdzie jesteśmy, ale korzystać się śmiało da. Swoją rolę wypełnia. Znajomy znowu korzysta z iplusa w centrum Warszawy (tak wiem trochę dziwne ale cóż...) i w sumie nie widzę różnicy w działaniu, też potrafi zamulić.

Odpowiedz

21. ~marek
0

2010-08-06 14:00:53

19 a ja z czystym sumieniem moge polecić wszystkim bc max - taniocha, a działa ok:) Przede wszystkim jak gdzies jade to sie nie zacina. Ale to fakt, ile ludzi tyle opinii.

Odpowiedz

20. forumiak
0

2010-08-06 11:33:51

19 - ilu ludzi tyle opinii, szczególnie na necie, gdzie ludzie raczej nie wchodzą po to, by chwalić. Ja z netu w komórce jestem zadowolony, na wersji pod kompy się nie znam, nie korzystałem, więc nie chcę mówić czy jest tak czy tak.

Odpowiedz

19. ~marmirow
0

2010-08-06 11:11:39

Blueconnect Ery to najgorszy syf jaki widziałem w życiu. Nikomu tego nie polecam Proszę sobie zobaczyć opinie użytkowników na www.opiniuj.pl

Odpowiedz

18. ~zielee
0

2010-08-06 01:00:49

@17 a gdzie olek napisal ze ma w play?

Odpowiedz

17. PLAY
0

2010-08-05 21:30:19

16@ 500MB za 15zł jest w P4. Chyba nie powiesz mi że ta sieć ma zasięg wszędzie? nawet tam gdzie Era.

Odpowiedz

16. ~olek
0

2010-08-05 17:38:45

czy chodzi o net w komórce czy też do kompa Era dobrze wypada, dlatego tez ma tyle klientów. Sam używałem BC i jeździłem trochę po kraju, i naprawdę nie było miejsca gdzie zasięgu nie było. Był zawsze a szybkość wiadomo zależy od miejsca raz szybciej raz wolniej. Ale zasięg był i korzystać z neta można było. Teraz korzystam w komórce mam pakiet 500mb za 15zł i tak samo jak z BC zasięg mam wszędzie, zawsze można coś sprawdzić.

Odpowiedz

15. ~triks
0

2010-08-05 15:25:45

pablo_79 dobrze pisze. Jeśli chcesz mieć neta do komputera to skorzystać z oferty dla komputerów a nie komórek, albo chociaż przy podłączeniu komórki do kompa zablokuj wszystkie aplikacje poza przeglądarką + jakimś komunikatorem, bo często czego może nie zauważasz, komputer po podłączeniu do sieci zaczyna w tle sprawdzać mnóstwo aktualizacji, sprawdzać legalność, pobierać aktualizacje itd.

Odpowiedz

14. pablo_79
-1

2010-08-05 13:56:59

@12, BC Max to internet do telefonu, nie do PC.

Odpowiedz

13. okovita
0

2010-08-05 13:51:46

To jak to jest z tym lejkiem w BC jest czy go nie ma. Powinna spadać szybkość transferu po wykorzystaniu limitu z pakietu Internet non-stop i blueconnect max, tak jest w regulaminie.

Odpowiedz