DAJ CYNK

Macron chce nas podsłuchiwać. Szokująca wypowiedź polityka

Michał Świech

Wydarzenia

Macron chce nas podsłuchiwać. Szokująca wypowiedź polityka

Emmanuel Macron wpadł na pomysł, by na finiszu kampanii prezydenckiej przypomnieć co sądzi o prywatności w Internecie. Według francuskiego prezydenta trzeba ją zwyczajnie zlikwidować.

Technologia i Internet nie należą do najpopularniejszych tematów we francuskiej kampanii prezydenckiej. Urzędujący prezydent próbuje kreować się na męża stanu, który zapewni stabilność i poradzi sobie z krwawym konfliktem na Ukrainie. Jego przeciwniczka Marine Le Pen skupiła się na sprawach gospodarczych i zapewnia, że zwiększy siłę nabywczą Francuzów. Le Pen przedstawia się też jako obrończyni najbiedniejszych.

Ostatnie kilka dni minęło jednak również pod znakiem sporu o prywatność. Emmanuel Macron po raz kolejny przypomniał swoje poglądy na temat anonimowości w Internecie. Najkrócej mówiąc: trzeba ją usunąć.

Macron już od dawna jest wrogiem anonimowości

Prezydent Francji już w 2019 mówił, że trzeba się jej stopniowo pozbywać. Teraz natomiast narzekał na ludzi używających w sieci pseudonimów. Porównał to do chodzenia w kapturze po ulicy i orzekł, że to nie powinno mieć miejsca w demokratycznym państwie.

Polityk, który stwierdził kiedyś, że jego myśli są zbyt złożone na tym nie poprzestaje. Uważa on, że nie może być możliwości braku śledzenia aktywności w Internecie. Giganci technologiczni mają ściślej współpracować z rządami. Prezydent Francji już wcześniej był jednym z głównych orędowników ACTA II.

Macron przypomniał też swoje stanowisko, że muszą powstać europejskie alternatywy dla takich gigantów jak Google, Microsoft, Facebook czy Apple. Najlepiej to w ogóle takich gigantów rozebrać na części.

Prezydent Francji skrytykował też Marka Zuckerbega i Elona Muska. Według francuskiego polityka Musk i Zuckerberg to libertarianie, którzy dopuszczają złe wykorzystywanie wolności.

Zobacz: Skandal we Francji. Paszport covidowy Macrona w tle
Zobacz: Francuska lewica: moratorium na 5G! Macron: jesteście jak Amisze...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: shutterstock

Źródło tekstu: lebigdata.fr, euractiv.fr

Przewiń w dół do następnego wpisu