DAJ CYNK

Emitel może mieć wsparcie właściciela w wyścigu po LTE

02.05.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4515

Ważne 3

0

Nowy właściciel Emitela - fundusz Alinda - nie wyklucza wejścia polskiego nadawcy aukcję LTE. Jest także gotowy wesprzeć go kapitałowo - mówi w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl Christopher Beale, partner w funduszu.

Nowy właściciel Emitela - fundusz Alinda - nie wyklucza wejścia polskiego nadawcy aukcję LTE. Jest także gotowy wesprzeć go kapitałowo - mówi w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl Christopher Beale, partner w funduszu.

Wesprzemy rekomendacje wynikające z analizy zarządu. Podoba nam się dotychczasowy model biznesowy firmy, polegający na dystrybucji sygnału RTV, usługach dla operatorów telekomunikacyjnych. W obu tych segmentach są możliwości dalszego wzrostu. Jesteśmy w ciągłej dyskusji z zarządem Emitela o możliwościach, jakie on dostrzega. Wspieramy i będziemy wspierać plany rozwoju firmy, które są spójne z dotychczasową działalnością, która ma długi horyzont czasowy, jest stabilna i oparta na długoterminowych kontraktach - powiedział Beale.

Jak dodał, fundusz rozważa także inwestycje w infrastrukturę transmisji danych, ale to na razie tylko plany. Alinda jest nowym inwestorem i potrzebuje jeszcze czasu, aby poznać szczegóły działania Emitela. Od zakupu minęło zaledwie 2 miesiące, więc na decyzje tego typu przyjdzie jeszcze czas.

Generalnie sieci światłowodowe i infrastruktura telekomunikacyjna leżą w polu naszych zainteresowań. Pytaniem jest raczej w jakim modelu zdecydujemy się na ten rynek wejść oraz kiedy - powiedział Beale.

Zobacz: Montagu sprzedaje Emitela funduszom Alinda.

Źródło tekstu: rpkom.pl

Komentarze
Zaloguj się
16. ~
-1

2014-05-03 20:09:35

"Rzond" będzie ich wspierał, zobaczycie. Będzie pierdu, pierdu, "neutralny" dostawca infrastruktury itd.

Odpowiedz

15. wojnis
0

2014-05-03 20:00:07

Aby wypełnić wymagania koncesyjne trzeba mieć ok 6 tyś lokalizacji. Jedynie co mogą zrobić to dogadać się z N! ciekawe co na to UOKiK?

Odpowiedz

14. goral2099
1

2014-05-03 16:11:41

Ja wiem jak są mniej więcej rozmieszczone te maszty. Ale nijak mi to nie pasuje do telefonii komórkowej, gdzie potrzebne są tysiące lokalizacji żeby pokryć obszar kraju. Co może emitel zaproponować w takim razie?

Odpowiedz

13. jedrek
-1

2014-05-03 16:01:32

maszty głównie stoją poza miastami na wsi, przykładowo centra nadawcze RTCN Chorągwica, RTCN Kosztowy, RTCN Ślęża, RTCN Żagań Wichów, itd.Zobacz sobie lokalizacje http://radiopolska.pl/wykaz/lokal.php większość to emitelowskie centraobsługują głównie miasta, a swoim zasięgiem pokrywają masę wsi, bo leci to nieźle skoro tyle metrów nad poziomem traktu anteny są mocowane, nie jak bts w mieście gdzie często to tylko 15m nad ziemią antena na kamienicy wisi i zasięg ma 2km.

Odpowiedz

12. goral2099
1

2014-05-03 14:37:42

Ale w miastach to mamy masztów pod dostatkiem...a poza mistami?

Odpowiedz

11. jedrek
-1

2014-05-03 14:33:57

praktycznie 90% miast powyżej 25tys. mieszkańców ma maszt nadawczy emitela. Więc jest tego multum!

Odpowiedz

10. wojnis
1

2014-05-03 12:31:29

A ile Emitel ma tych lokalizacji ???

Odpowiedz

9. ~mirekb
0

2014-05-03 12:21:04

lokalizacje RTCN emitela są kluczowe dla lte 800.gdyby zdobyli 1 paczke sądze ze byloby to najlepsze dla uzytkownika koncowego

Odpowiedz

8. ~wojnis
1

2014-05-03 12:13:47

A niby na czym Emitel miałby zbudować sieć LTE ???

Odpowiedz

7. ~Ergo
-4

2014-05-02 23:31:52

Jak państwo POLSKIE mogło stracić kontrole nad EMITELEM?????? SKANDAL!! MOze jeszcze ministerstwo finansow sprywatyzowac? (choc moze juz jest prywatne?)

Odpowiedz

6. ~Ed
1

2014-05-02 13:06:25

Emitel i tak jest kolejny na liście do kupienia przez imperium :) więc są już na tyle dogadani że nikomu krzywda się nie stanie.

Odpowiedz

5. WitekT
2

2014-05-02 12:56:14

Ed: a po co ZSZ pośrednik windujący cenę? :-)

Odpowiedz

4. ~Ed
0

2014-05-02 12:51:00

Kupią dwie i dogadają się z ZSZ :) taki jest plan.

Odpowiedz

2

2014-05-02 11:08:07

Ah, zapomniałem... :)

Odpowiedz

2. WitekT
2

2014-05-02 10:18:20

goral2009: tyle, że żaden podmiot nie może samodzielnie kupić więcej niż 2... ;-)

Odpowiedz