DAJ CYNK

ELIoT Pro - światowa premiera polskiego systemu zabezpieczeń Internetu rzeczy

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5942

ELIoT Pro

29 października w Katowicach i w Barcelonie odbędzie się światowa premiera polskiego systemu ELIoT Pro do zabezpieczenia sieci IoT. Chroni on użytkowników, urządzenia oraz dane, eliminując potrzebę korzystania z haseł - najsłabszego punktu w cyberbezpieczeństwie.

System ELIoT Pro (Easy & Lightweight IoT Protector) to kompleksowe rozwiązanie służące do zabezpieczenia oraz monitorowania sieci Internetu rzeczy. W jego skład wchodzą cztery komponenty: uwierzytelnianie użytkowników, uwierzytelnienie urządzeń wsparte przez algorytm szyfrujący transmisję danych między nimi, system monitorowania zachowania całego środowiska IoT i wszystkich jego urządzeń, wykrywający awarie oraz ataki, a także system umożliwiający utrzymanie ciągłości procesów.

- Działanie ELIoT Pro porównałbym do ciągłego monitoringu funkcjonowania skomplikowanych systemów w pojazdach kosmicznych, w ramach którego dane są nieprzerwanie i na bieżąco przesyłane do centrum kontroli lotów. ELIoT Pro to coś więcej niż czyste wykrywanie anomalii związanych z cyberatakami. To ekosystem, który gwarantuje zabezpieczenie użytkowników, logowanie, uwierzytelnianie urządzeń, szyfrowanie danych, monitorowanie, analizę oraz zapewnia możliwość utrzymania ruchu i ciągłości działania urządzeń. W tym momencie nie ma na świecie takich systemów zabezpieczania sieci IoT.

- powiedział Marek Ostafil, współzałożyciel i COO Cyberus Labs

Zobacz: Google Pixel 4 ma poważną lukę bezpieczeństwa. Nie śpij, bo cię okradną!
Zobacz: Netia Endpoint Management - nowa usługa do zarządzania oraz zabezpieczania firmowych urządzeń mobilnych

Cyberus Labs jest obecnie na etapie realizacji projektu pilotażowego, którego celem jest ochronę systemu KISMIA przez ELIoT Pro. Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy to inteligentny monitoring, który sam potrafi wykrywać i alarmować dyspozytorów o różnych zdarzeniach. Łączy w sobie 274 kamery, a także czujniki i detektory. Najważniejszą innowacją systemu są zaawansowane analityki wideo rozpoznające między innymi pozostawiony bez opieki obiekt,  łamanie przepisów drogowych, w tym nieprawidłowe parkowanie, dewastację lub leżącego człowieka.

Tak rozległy system, złożony z wielu podłączonych do sieci urządzeń, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia – nie tylko przed atakami hakerskimi, wyciekiem danych, nieuprawnionym dostępem do informacji, ale też przed przestojami i awariami. W tym pomóc ma ELIoT Pro.

- W ciągu ostatnich kilku lat Katowice podjęły wiele starań o zmianę swego profilu ekonomicznego z przemysłu ciężkiego na zaawansowany technologicznie. Stale wspieramy działania związane z pobudzaniem przedsiębiorczości oraz nowe przedsięwzięcia w sektorze innowacji i zaawansowanych technologii. Synergia między samorządem, nauką a firmami ma kluczowe znaczenie dla rozwoju naszego miasta. Z tego powodu podjęliśmy współpracę z Cyberus Labs, katowicką firmą, która zaoferowała możliwość pilotażowego testowania innowacyjnego systemu ELIoT Pro na elementach Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analiz. Cieszymy się na tę współpracę, gdyż zdajemy sobie sprawę, iż przybierające na sile zagrożenie dla wrażliwych danych i infrastruktury IT jest wynikiem transformacji cyfrowej i zmiany sposobu świadczenia usług publicznych, które coraz częściej są przenoszone do świata wirtualnego. Powoduje to, że coraz większa ilość danych narażona jest na coraz bardziej wyspecjalizowane ataki. Zapraszamy, jako miasto gospodarz Forum Cybersec, do dwudniowych debat na temat cyberbezpieczeństwa.

- powiedział Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów, Urząd Miasta Katowice

Zobacz: MC: Internet rzeczy to przyszłość polskiej gospodarki
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji: 5G przyspieszy rozwój Internetu rzeczy z pożytkiem dla biznesu i inteligentnych miast

Możliwości systemu ELIoT Pro zostaną zaprezentowane 29 października w Katowicach, podczas wydarzenia Cybersec, a także - poprzez transmisję z Katowic - w Barcelonie, podczas odbywających się tam targów IoT Solutions World Congress.

- Ten międzynarodowy aspekt wydarzenia jest dla nas ważny także dlatego, że system ELIoT Pro został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, a dokładniej z programu SME Instrument, co świadczy o tym, że zauważono i doceniono globalny potencjał naszego rozwiązania. Według naszej wiedzy jeszcze żaden polski produkt nie miał światowej premiery w dwóch różnych krajach w tym samym momencie.

- powiedział Jacek Wolosewicz z Cyberus Labs

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu