DAJ CYNK

Ekrany smartfonów pod mikroskopem

23.03.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Ile warty jest Retina Display, a ile Super AMOLED? Czym jest matryca PenTile? Przyglądamy się pod mikroskopem ekranom popularnych smartfonów.

Ile warty jest Retina Display, a ile Super AMOLED? Czym jest matryca PenTile? Przyglądamy się pod mikroskopem ekranom popularnych smartfonów.Używając powiększenia 200x przyjrzeliśmy się ekranom 8 urządzeń, w tym 6 telefonów: Apple iPhone 4, Samsung Galaxy S, HTC Desire HD, HTC 7 Mozart, Sony Ericsson Xperia X10 oraz porównawczo - Apple iPhone 3G i dwóch popularnych tabletów internetowych: Samsung Galaxy Tab i Apple iPad.

To nie przechwałki, ekran iPhone'a 4 (tzw. Retina Display) rzeczywiście ma wyjątkowo gęsto upakowane piksele na tle konkurentów. Ekran Galaxy S choć ma piękne kolory, to jednak z rozdzielczością aż tak wybitnie już nie jest za sprawą matrycy typu PenTile.

Zamiast z 3 subpikseli, w ekranach Super AMOLED jeden piksel składa się z 2 subpikseli w układzie RGBG, czyli jeden piksel składa się zamiennie z zielonego i czerwonego lub z zielonego i niebieskiego subpiksela. W efekcie brzegi czcionek są charakterystycznie poszarpane, z mieniącymi się czerwonymi punktami. W Galaxy S II Samsung postawił ponownie na tradycyjny układ subpikseli.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy