DAJ CYNK

Egipcjanie włączą się do gry o Polkomtel?

15.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2557

Ważne 0

0

Firma Weather Investments, która jest współwłaścicielem egipskiego Orascom Telecom , włoskiego Winda i greckiego Wind Hellas, rozważa wejście na polski rynek - poinformował agencję Reuters egipski przedsiębiorca Naguib Sawiris, właściciel WI.

Firma Weather Investments, która jest współwłaścicielem egipskiego Orascom Telecom , włoskiego Winda i greckiego Wind Hellas, rozważa wejście na polski rynek - poinformował agencję Reuters egipski przedsiębiorca Naguib Sawiris, właściciel WI.

To pierwsza oficjalna wypowiedź Sawirisa na temat zaangażowania w Polsce. W maju z Sawarisem w sprawie Polkomtela spotkali się m.in. prezesi Orlenu i KGHM, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Polscy udziałowcy Polkomtela chcą wyjść z inwestycji. Według informacji agencji Bloomberg, znane fundusze inwestycyjne są zainteresowane przejęciem polskiego operatora, wycenianego na 16 mld zł. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
11. ~komputerowy dziadek
0

2010-07-17 20:51:54

@ 1.: Przecież Wind wcale nie jest żaden "były TIM"! TIM to jest włoski narodowy operator (tak jak nasza tepsa), a Wind to taki włosko-grecki Play.

Odpowiedz

10. ~ZICO
0

2010-07-16 13:47:00

Jeśli juz nasze sprzedawczyki zdecydowały się sprzedać Polkomtela to byłoby lepiej żeby jego udziałowcem był inwestor branżowy a nie jakiś tam fundusz, który nie ma o tym pojęcia i myśli jakby tu wydoić jak największą kasę z firmy, w którą zainwestował. Myslę, że Wind byłby i tak lepszy niż pazerny vodafone.

Odpowiedz

9. ~
0

2010-07-16 00:08:21

a gdyby w istocie kapitał był rosyjski?:)wierze ze vodafone bedzie kontrolowac polkomtel jeszcze s.a.w zarzadzie maja mądrego typa.mirekb

Odpowiedz

0

2010-07-15 23:02:47

@7 chodziło mi o producenta sprzętu AGD. Tak Whirlpool i Windpol tak podobnie brzmi ;)

Odpowiedz

7. ~r
0

2010-07-15 21:55:00

#6: ale to znaczy wir w sadzawce. Jakoś tak słabowato :)

Odpowiedz

0

2010-07-15 21:26:18

@ 3 i 4 - a to już nie lepiej whirlpool, lepiej by brzmiało ;)

Odpowiedz

5. kwistas
0

2010-07-15 20:59:50

Zmiany loga zapewne nie będzie, bo niby po co, Plus ma tak dobrą opinie w Polsce, że raczej nie ma sensu zmieniać nazwy. Jakby Vodafone przejęło te akcje no to wtedy zmiana nazwy wchodzi w grę.

Odpowiedz

4. ~r
0

2010-07-15 20:15:13

Windpol byłaby dobra. Że niby najbardziej polska sieć. I tak romantycznie nieco. Polski wiatr. Czy może wietrzna Polska ;-)

Odpowiedz

3. ~
0

2010-07-15 20:04:09

Skoro Plus nie będzie Vodafone to jak się będzie nazywała nowa firma po przejęciu ? MobiStar, Swisstel czy może Windpol ? He he he

Odpowiedz

2. ~r
0

2010-07-15 19:14:03

Nudna ta gra, niech gra kto chce, ale ogólnie nic się nie dzieje. Podobne flaki z olejem jak w sporze właścicielskim na szczytach PTC

Odpowiedz

1. ~
0

2010-07-15 18:26:15

Ta firma należy do Wind Hellas czyli do sieci komórkowej w Grecji i Włoszech, były TIM. Czyli to tak należy do Egiptu jak ja jestem tancerką :-D Ja raczej myślę że Vodafone zrobi myk na sam koniec i kupi całego Plusa. Choć np. Wind w Grecji ma lepszą ofertę od Vodafone, którego przeniosłem numer właśnie do Wind. Ja osobiście byłbym za planem wejścia na giełdę Plusa, wtedy tą firmę zmobilizowała do dawania lepszych ofert, czy też bycia bardziej konkurencyjnym, bo jak na razie obserwuje same mało korzystne oferty, ogólnie brak wzrostu. Czekamy na jakieś efekty, choć szkoda państwowej sieci, już chyba nic naszego nie zostanie.

Odpowiedz