DAJ CYNK

Eclair na ponad połowie telefonów z Androidem

22.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6952

Ważne 1

0

Android 2.1 (Eclair) bardzo szybko rozprzestrzenia się na rynku smartfonów z systemem operacyjnym Google'a. Po nieśmiałym debiucie w marcu tego roku, od kwietnia użytkownicy intensywnie aktualizują swoje telefony.

Android 2.1 (Eclair) bardzo szybko rozprzestrzenia się na rynku smartfonów z systemem operacyjnym Google'a. Po nieśmiałym debiucie w marcu tego roku, od kwietnia użytkownicy intensywnie aktualizują swoje telefony.



Obecnie Eclair zainstalowany jest w 55,5% telefonów z Androidem. Telefony z Androidem 1.5 i 1.6 mają łącznie 41% rynku. Stopniowo na rynek wkracza też najnowsza wersja systemu - 2.2 Froyo - ta ostatnia trafiła już do 3,3% wszystkich urządzeń.

Źródło tekstu: Android Developers, wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~rappy
0

2010-07-23 22:27:03

Dziwne jest, że producenci nie kwapią się z robieniem update''a do 2.2, w końcu ma on dużo niższe wymagania od 2.1 :)

Odpowiedz

19. Grzegosh
0

2010-07-23 15:09:28

A ma ktoś info, czy I5700 będzie miał 2.2? Kiedykolwiek?

Odpowiedz

18. ~Maq
0

2010-07-23 12:18:14

Google jest trochę śmieszne z tymi aktualizacjami, dopiero co producenci zaczęli udostępniać aktualizacje i aparaty z Androidem 2.1, a oni wypuścili zaraz 2.2. I jak tutaj nadążyć, tym samym rozumiem producentów telefonów że nie kwapią się do aktualizacji, bo jak już coś przygotują to robi się to już automatycznie przestarzałe. Powinny być tym samym większe ale rzadsze aktualizacje, albo automatyczne patchowanie telefonów o nowe moduły.

Odpowiedz

17. reebop
0

2010-07-23 12:07:46

@13. Ciesz się ze swojej Motoroli C520 i jak nie masz nic do powiedzenia to lepiej zamilknij.

Odpowiedz

16. ~red
0

2010-07-23 10:14:50

super system. ale dlaczego olewa was google ? gdzie sklep dla platnych aplikacji dla polski ?

Odpowiedz

15. ~maciejus
0

2010-07-23 09:45:46

@13 swoje kompleksy lecz gdzie indziej! Co do Androida 2.1 to jest świetny ale czytałem trochę informacji na temat 2.2 i wynika z nich, że podobno jest dużo bardziej wydajny więc już się nie mogę doczekać aż wypuszczą update na mój tel :)

Odpowiedz

12. ~
0

2010-07-22 21:56:32

...tych ROMach z nawiązką to wynagradzaja. rcicho

Odpowiedz

11. ~
0

2010-07-22 21:53:40

Dobry Android 1.5 z HTC Sense Ul to nadal bardzo dobry ROM dla Magica. W ogóle zero zwiech, tethering działa bezproblemowo, flash litr również. Prawie wszystkie appsy działają bezproblemowo. Dla tych co chcą więcej są nieoficjalne ROMy. Niektóre są naprawdę świetne, lepsze niż słynny CyanogenMod ale zawsze jest coś co źle działa lub nie działa w ogóle. Na szczęście super dodatki jakie są w tych TOMach z nawiązką to wynagradzaja. rcicho

Odpowiedz

10. LuiN
0

2010-07-22 21:19:04

6, o kurczę dubel, nie zauważyłem newsa od Q!. Jako, że rozwinęła się tu dyskusja, newsa chować nie będę.

Odpowiedz

9. ~PYTANIE
0

2010-07-22 20:58:56

wiem że nie na temat, ale proszę o poruszenie własnie tego tematu, a innych o informacje, bo niestety z Gadu-Gadu NICZEGO dowiedzieć się nie można. Chodzi mi konkretnie o rozmowy głosowe i Happy Hours. Pomijam, że ponad miesiąc link do info o HH kierował na pustą stronę (mimo że im to napisałem właśnie miesiąc temu), ale i tak nie wiadomo jakie są zasady. Nie ma regulaminu, nie ma informacji (nawet przez google), nic kompletnie nie można znaleźć. Nawet info o ustawieniach bramki. Kompletne dyletanctwo. Niedawno bodaj na Telepolis czytałem, że HH przez wakacje jest przy 5PLN, oczywiście na stronie GG jest TYTLKO mowa o 10PLN. Itd... Mnie najbardziej interesuje jak działają HH, bo gdzieś czytałem (oczywiście nie na stronie GG), że to TYLKO 10min i do tego jeszcze z reklamami...? To prawda? I kto słyszy te reklamy? Kiedy one są? Przerywają rozmowę???

Odpowiedz

8. ~kce
0

2010-07-22 20:29:18

tak z czystej ciekawości pytam. na jakich zasadach update jest przyznawany? kto ma ''pierwszenstwo''? jest to losowa selekcja? pamiętam jeszcze jak w zeszyłm roku kupiłem G1, wróciłem do domu i system automatycznie zaproponował aktualizację..

Odpowiedz

7. ~kuba
0

2010-07-22 19:58:01

~grzch, S8500 też mi się podoba, ale uważam, że rozdrobnienie rynku systemów mobilnych jest złym krokiem. Najśmiesznejsza jest nokia, planują Symbiana^4 w 2011 a ten system już teraz jest przestarzały:) Ja póki co mam G1 z androidem 1.6 i to najlepszy telefon jaki kiedykolwiek miałem. Dziewczyna ma 3GS i to taka zabawka.

Odpowiedz

6. ~
0

2010-07-22 19:38:06

Luin a czemu 2 tematy w ciagu 1 dnia na ten sam temat?

Odpowiedz

5. ~grzch
1

2010-07-22 19:27:51

hehe, uśmiałem się mocno czytając wypowiedź mariana :) Ale to dobrze, bo przecież nie każdy potrzebuje OS w telefonie, niektórzy korzystają z funkcji, do jakich została wymyślona telefonia Mobile''owa - kontakt VOICE i sms :) A sam android 2.1 jest b.dobry, ale bawię się od kilku dni S8500 i BadaOS też mi się podoba, choć liczba dostępnych na razie aplikacji daje niestety okrojoną frajdę - jak na razie :) Polecam również HTC Desire - dobry i ma 2.1.. pozdrawiam wszystkich!

Odpowiedz

4. ~pisul
-1

2010-07-22 19:26:05

Striker podobnie mam.Po przesiadce z nikona na canona na zdjeciach trawa duzo bardziej zielona.Nowy soft ma jeszcze bardziej zazielenic trawe :)

Odpowiedz