DAJ CYNK

Dzisiaj światowy dzień bez telefonu komórkowego [ankieta]

15.07.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4307

Ważne 0

0

Dzisiaj wypada światowy dzień bez telefonu komórkowego. Czy wyobrażacie sobie dzień bez tego urządzenia? ;-)

Dzisiaj wypada światowy dzień bez telefonu komórkowego. Czy wyobrażacie sobie dzień bez tego urządzenia? ;-)

Obecnie na świecie jest ponad 5 mld użytkowników telefonów komórkowych, z czego ponad 900 mln w samych Chinach oraz ponad 600 mln w Indiach.

W Polsce po I kwartale 2011 roku aktywnych było 48,0452 mln kart SIM, jednak liczba działających telefonów jest wyraźnie niższa. Według szacunków TELEPOLIS.PL, może to być nawet poniżej 40 mln.

Trudno jednak sobie wyobrazić, aby przekonać chociaż część tych osób do rezygnacji z korzystania z telefonu nawet na jeden dzień. Tak więc wydarzenie to pozostaje tylko ciekawostką.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
60. ~
0

2011-07-19 14:39:25

a ja nawet dnia nie mogę bez komórki, tak samo mam z internetem. > Musze chociaż raz dzienne zalogować się na facebooka lub skype. Przy tym staram sie wybrać elastyczną ofertę do moich potrzeb, np. w domu mam kabłówkę ale na wyjazdach to korzystam z mobilnego internetu. A wy z jakiej oferty mobilnego internetu korzystacie?

Odpowiedz

59. ~
0

2011-07-17 18:55:31

Simplusowiec 33 odszedłeś jednak z gaduair, za ile teraz ładujesz konto- tak jak kiedyś za 150zł?

Odpowiedz

58. hubicom
1

2011-07-16 21:40:50

no i sie znalazła - sprawdzileismy ostatnie połączenia i sobie przypomniala - w kwiacialrni 24h. Zadzwoniliśmy - JJEESSTT :) Utopiona w wazonie :(((((( Jednak bedzie tydzień bez telefonu

Odpowiedz

57. hubicom
2

2011-07-16 19:46:02

Moja żona nieświadomie uczciła ten dzień. Gdzies tak wcisneła telefon że do dziś (16.07.2011r.) go znaleźć nie możemy (bateria już padała - teraz wyłaczony). Nie pomaga dzwonienie na niego. Coś czuje w kościach że może to będzie i TYDZIEŃ bez telefonu :D

Odpowiedz

56. pablo_79
2

2011-07-16 15:51:24

Potrafię sobie wyobrazić życie bez telefonu komórkowego, bo nawet kilkanaście lat temu to właśnie było normalnym życiem. Od dłuższego czasu ciężko też zaskoczyć czymś nowym, bo np. chyba nie było większych rewolucji, niż niskie stawki za połączenia międzynarodowe w Heyah, nielimitowane połączenia w sieci w Heyah i Play czy internet bez limitu danych.

Odpowiedz

55. wlo
3

2011-07-16 10:36:34

Jestem w stanie sobie wyobrazić... Jednak nie w piątek czy wtorek ;-) W sobotę, niedzielę (o ile nie mam umówionego spotkania - nawet prywatnego - na ten dzień) - wtedy mogę funkcjonować bez telefonu ;-) Co do liczby telefonów - to prawda. Nie ma czym się podniecać. Smam utrzymuję 2 numery zasilając je z 5 zł raz w roku (kwotę wykorzystuję na jakieś charytatywne esemesy do 4 zł netto) tylko dla utrzymania fajnych numerów. Moja siostra ma też 2 takie numery...

Odpowiedz

54. ~
2

2011-07-16 07:40:07

Słuzbowke nie zawsze mozna wyłączyc. Znajomemu dyrektor powiedzial, ze jak chce miec spokoj i nie odbierac telefonów to niech na poczcie sie zatrudni. Poza tym zalezy to takze od stanowiska. Są przeciez prace, ktore wykonuje sie takze w soboty i niedziele. Kontakt kierownika z brygada musi byc zapewniony a kierownika na budowie cały czas nie ma

Odpowiedz

51. ~vicio
1

2011-07-16 07:09:33

standartowo w nokiach można ustawiać jedynie czas wyłączenia profilu i przejścia na Profil ogólny.standartowo w nokiach można ustawiać jedynie czas wyłączenia profilu i przejścia na Profil ogólny.

Odpowiedz

50. ~
1

2011-07-16 06:13:48

@47, wiesz co znaczy słowo "schedule"?

Odpowiedz

49. ~przem
0

2011-07-15 23:11:05

Mirek b-a jaka robota wymaga sluzbowego mobile? Ja mam w biurze stacjonarny i na tygodniu mam go na karku od 8 do 16.

Odpowiedz

48. Dina
1

2011-07-15 22:09:03

47-rozumiem, że Twój Samsung sam przełącza profile, tak jak go zaprogramujesz? :-/

Odpowiedz

47. ~SE fan
1

2011-07-15 21:44:13

44. Toś się popisał ze swoim Profile Schedulerem. Wszystkie Samsungi mają w standardzie profil "Offline" - sam bardzo często korzystam, bo fajna rzecz :)

Odpowiedz

44. ~
1

2011-07-15 20:34:50

@42, aplikacja Profile Sheduler w mojej nędzarnej Nokii 5530 daje radę. Wyłączania nie zrobi, ale tryb offline bez problemu. Bezecnie bezcenna funkcjonalność, ciekaw jestem które telefony mają to natywnie.

Odpowiedz

43. ~mirekb
0

2011-07-15 20:11:55

czesto wylaczam fona,sluzbowego tez-od piatku o 19 do niedzieli 20.z kim i gdzie sie spotkam zalezy tylko od tego jak ktos mnie zna i wie gdzie moge byc.5 dni ze smycza w postaci fona zupelnie mi wystarcza

Odpowiedz

42. ~
0

2011-07-15 20:01:09

Tak z ciekawości. Czy w telefonach obecnie można ustawić, żeby były wyłączone prz określoną liczbę godzin, ale, żeby same się potem właczały? W sumie nawet wystarczyłoby przełączenie w tryb offline na określony czas. Jakieś modele to mają?

Odpowiedz