DAJ CYNK

Dwuekranowy smartfon i rozsuwany tablet od Sony

21.02.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5

Ważne 0

0

Sony pracuje nad kolejnymi produktami - składanym smartfonem z dwoma ekranami oraz tabletem z rozsuwaną klawiaturą, który będzie pracować na Windowsie 7 - donosi serwis Engadget.

Sony pracuje nad kolejnymi produktami - składanym smartfonem z dwoma ekranami oraz tabletem z rozsuwaną klawiaturą, który będzie pracować na Windowsie 7 - donosi serwis Engadget.

Smartfon Sony S2 ma kształt rozciętego na pół walca eliptycznego ze schowanymi wewnątrz dwoma 5,5-calowymi wyświetlaczami dotykowymi (patrz rysunek).

Dokładna specyfikacja nie jest znana, wiadomo jednak, że ma być zbliżona do powstającego tabletu S1, o którym pisaliśmy w tej wiadomości.

Podobnie jak tablet S1, smartfon S2 ma być zintegrowany z platformą multimedialną Qriocity, dzięki której użytkownicy uzyskują dostęp do plików muzycznych, filmów, ebooków i gier poprzez Internet. Nie wiadomo na razie, czy urządzenie będzie także współpracować z serwisem gier PlayStation.

Systemem operacyjnym, pod którego konrolą pracować będzie smartfon będzie Google Android. Niestety - najprawdopodobniej nie w wersji 3.0 Honeycomb. Inżynierowie z Sony pracują nad wdrożeniem specjalnego oprogramowania, dzięki któremu możliwa będzie praca na dwóch ekranach jednocześnie.

Według serwisu Engadget, podczas prezentacji prototypu urządzenia pokazano działanie aplikacji pocztowej. Na jednym z ekranów wyświetlana była lista wiadomości, a na drugim - treść. Podobnie wyglądała sprawa z programem do nawigacji - na jednym ekranie widać mapę, podczas gdy na drugim pojawiają się wskazówki dojazdu lub zdjęcie okolicy z usługi Streetview.

Smartfon ma się pojawić w USA, Europie i Japonii jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, w cenie około 699 dolarów.

Drugim urządzeniem, nad którym pracują obecnie inżynierowie z Sony, to 9,4-calowy tablet, z chowaną klawiaturą QWERTY, który będzie działał na Windowsie 7. Wiadomo na razie, że komputer posiadać będzie wbudowany procesor Intel Atom z rodziny Pinetrail. Tablet pojawi się w sprzedaży jesienią, w sugerowanej cenie 799 dolarów.

Źródło tekstu: Engadget, wł

Komentarze
Zaloguj się