DAJ CYNK

Dwóch zbuduje kompleksowo sieć Polkomtelowi

20.06.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4714

Ważne 0

0

Polkomtel wybrał dwóch dostawców do przebudowy i utrzymania sieci telekomunikacyjnej - tak deklaruje spółka w materiałach dla inwestorów, do których dotarł Puls Biznesu. TELEPOLIS.PL wcześniej informowało, że jednym z nich jest Ericsson.

Polkomtel wybrał dwóch dostawców do przebudowy i utrzymania sieci telekomunikacyjnej - tak deklaruje spółka w materiałach dla inwestorów, do których dotarł Puls Biznesu. TELEPOLIS.PL wcześniej informowało, że jednym z nich jest Ericsson.

O tym, że Ericsson dostarczy Polkomtelowi nie tylko stacje bazowe, ale i elementy sieci szkieletowej, szerzej pisaliśmy już miesiąc temu. Drugim zwycięzcą może być Huawei, który zachowałby w ten sposób swój stan posiadania i aktualną jeszcze przez 2,5 roku umowę na dostawę sprzętu dla spółek NFI Midas. Tym bardziej, że z informacji TELEPOLIS.PL Nokia Siemens Networks i ZTE w przetargu przedstawiły oferty mało atrakcyjne cenowo.

Grupa Zygmunta Solorza-Żaka chce, dzięki nowym umowom, zanotować poważne oszczędności, a także szybko modernizować swoją sieć. Co tydzień ma stawać 35 stacji HSPA+ i 20 LTE.

W prezentacji dla inwestorów Polkomtel napisał, że kontrakt obejmie modernizację całej infrastruktury światłowodowej, a także dostarczenie nowej i modernizację obecnej infrastruktury komórkowej.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~zbych
0

2012-11-29 10:41:36

wojsku zależy na światłowodach !!! Panie i panowie -stąd modernizacje itd .

Odpowiedz

16. ~
1

2012-06-20 20:44:42

@15: Taaa, Play ma w mojej miejscowości jeden nadajnik. I w sumie... W sumie to ten jeden nadajnik wystarcza w okresie zimowo-jesiennym. Dlaczego? Bo mieszkam w nadmorskiej miejscowości, gdzie poza sezonem letnim nic się nie dzieje i mieszka tu zaledwie 4k ludzi... Jednak wiosną czy też w lato szybkość internetu potrafi spaść 15-20-krotnie, a pingi zwiększają się z ~60-80 do 300-500...

Odpowiedz

15. ~
1

2012-06-20 19:32:33

@14, nie przesadzaj. Play ma wszystko na Huawei i abonenci obecni na portalu są zachwyceni jakością :)

Odpowiedz

14. ~
1

2012-06-20 18:30:53

10. Dokładnie. Po połączeniu sieci z aero jakość spadła znacząco. Czyli, że będzie jeszcze gorzej. Kłopot w tym, że pozostali też postawili głównie na badziewny sprzęt.

Odpowiedz

13. ~bhjp
0

2012-06-20 17:09:32

Solorzkomtel stara się modernizować, sieć plusa nie jest zła bardziej mam na myśli ofertę, o pre-paidzie nawet nie wspominam bo wyróżnia go tylko dobra jakość macierzystej sieci. Nic więcej. Niech LTE rozwijają oczywiście nie kosztem transferu i zbyt wygórowanych cen choć najgorzej też nie jest.

Odpowiedz

12. ~
0

2012-06-20 16:13:10

tylko Play zostal w tyle i nic nie buduje. GSM nedzny zasieg i do dzisiaj nie maja sensownego pokrycia ale ani mysla o rozbudowie. Ktos wyzej dobrze pisal, ze nie mozna im dawac nowego pasma bo i tak nie wykorzystaja go vide GSM/UMTS 900. BRAWO pLUSIE, CZEKAM NA WASZA NOWA SIEC

Odpowiedz

11. wlkp
-1

2012-06-20 14:55:20

@ darkangel dokładnie u mnie to samo,małe miejscowości mają gdzieś .

Odpowiedz

10. ~ja
1

2012-06-20 14:23:13

@9 masz racje , podpisuje się pod tym oboma rękoma, współópraca z Huawei nie wróży nic dobrego Plusowi.. ale skoro chcą....

Odpowiedz

9. ~
1

2012-06-20 14:02:49

No wiedziałem, że nie obędzie się bez chińskiego badziewia. Ponieważ eryk zdjął gacie przy tym przetargu to popłyną na tym równo i skończy się na samej chińszczyźnie.

Odpowiedz

-1

2012-06-20 13:46:43

Niech umnie chociaż BTSa 2G postawią a nie. Wieś ponad 1100 osób a nadajnika nie ma :(

Odpowiedz

7. ~u
-1

2012-06-20 12:43:56

Czyli "pogodzą" pasma Plusa z Aero2, aby nie świrowało u9oo lepiej niż w play? Plusik zaczyna stawiać stacje "all in one", programowo "przełączane" technologie z nich rozsiewane, na światełku? Chyba na naukach u Play i Orange byli :)

Odpowiedz

6. RudyLis
-1

2012-06-20 12:42:43

@5 Play ma nowozbudowaną sieć, to i po co ma modernizować, skoro jest nowa? Problem jest, że nie może budować dalej, skoro nie posiada częstotliwości.

Odpowiedz

5. ~
0

2012-06-20 12:31:18

Polkomtel modernizuje, Orange i tmobile też buduja nową sieć i tylko jeden operator zupełnie lekceważy stan infrastruktury i skupił się na kupowaniu dostępu do infrastruktury. Po tym widać, kto chce inwestować w nowoczesną sieć i kto potrzebuje częstotliwości

Odpowiedz

4. ~
0

2012-06-20 12:29:06

Dwóch takich co ukradło księżyc.

Odpowiedz

3. ~Sceptyk
0

2012-06-20 12:27:42

A nie pomyślałeś, że tu chodzi o swap czyli wymianę sprzętu na istniejących lokalizacjach? Rzeczywisty czas wyłączenia stacji z pracy to kilka godzin ... i to przeważnie nocnych.

Odpowiedz