DAJ CYNK

Dwa rodzaje rejestracji numeru na kartę w Plusie

19.12.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8867

Ważne 10

5

Jak informuje Rzeczpospolita, Plus posiada dwa warianty rejestracji numeru na kartę, co utrudnia przeniesienie go do innej sieci.

Jak informuje Rzeczpospolita, Plus posiada dwa warianty rejestracji numeru na kartę, co utrudnia przeniesienie go do innej sieci.

Zgodnie z uchwaloną nową Ustawą Antyterrorystyczną, do rejestracji numeru niezbędne jest podanie imienia, nazwiska i numeru PESEL. Jednym z wymogów przeniesienia numeru na kartę do innej sieci jest posiadanie zarejestrowanego numeru u obecnego operatora. W związku z tym, podanie wyżej wymienionych danych powinno wystarczyć, aby numer zabrać do innej sieci.

Jeśli ktoś chce przenieść swój numer na kartę z sieci Plus, to okazuje się, że wymagane jest dodatkowo podanie adresu. W przypadku, kiedy nie został on podany, wnioski o przeniesienie są odrzucane z powodu niezgodnych danych rejestracyjnych. Plus powołuje się w tym przypadku na Prawo Telekomunikacyjne. W takiej sytuacji może się okazać, że przed przeniesieniem numeru niezbędna jest ponowna wizyta w salonie Plusa w celu podania dodatkowych danych do rejestracji.

Rzeczpospolita informuje, że w przypadku pozostałych operatorów do przeniesienia numeru nie jest potrzebne podanie adresu zameldowania.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu