DAJ CYNK

Dwa rdzenie 2 GHz od Samsunga

19.04.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4231

Ważne 0

0

Samsung planuje wprowadzenie na rynek nowego mobilnego procesora, który miałyby dorównywać wydajnością komputerom osobistym.

Samsung planuje wprowadzenie na rynek nowego mobilnego procesora, który miałyby dorównywać wydajnością komputerom osobistym.

Dwurdzeniowy chip Exynos, taktowany zegarem 2 GHz, byłby w stanie wykonywać zadania tak szybko, jak dzisiejszy komputer biurkowy.

Byłby to duży skok technologiczny dla Samsunga. Najwydajniejsze procesory mobilne koreańskiego producenta - dwurdzeniowe 1,2 GHz - są obecnie montowane m.in. w smartfonie Samsung Galaxy S II.

Pierwszy smartfon Samsunga z nowym CPU ma się pojawić w 2012 roku. Producent będzie także sprzedawał procesory innym zainteresowanym wytwórcom urządzeń mobilnych.

Dwurdzeniowy chip Samsunga może zostać przyćmiony przez czterordzeniowy procesor Qualcomma o zegarze 2,5 GHz, o którym więcej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Engadget, wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~maruda
0

2011-04-19 20:07:12

taaaa.... a procki o wydajnosci graficznej PS3? Nic tylko podlaczyc pod tv i ziuuuu. mozna pykac sobie w co tam na to ps3 wychodzi

Odpowiedz

23. ~/#>X
1

2011-04-19 18:51:37

Osobiście wolałbym słabszy procesor i mocniejsza baterie, ale muszę się zgodzić że postęp jest ważny.

Odpowiedz

22. Maniiiek
0

2011-04-19 17:17:57

@2 wątpię. Taktowanie procesora a jego wydajność to wbrew pozorom dwie różne rzeczy.

Odpowiedz

21. ~razer
0

2011-04-19 16:55:16

Do pana w 3 poście. A chociażby po to zeby nagrywać w 1080p lub 3D

Odpowiedz

20. ~
0

2011-04-19 16:47:58

@19 True, true... Jeszcze dojdzie do tego że podzespoły telefonów będą wymienne jak w laptopach. Chociaż... To mogłoby być ciekawe ;p

Odpowiedz

19. ~lacosta
0

2011-04-19 16:39:26

Spotyka się dwóch znajomych. Mam nową komórkę. Oooo, pokaż, jaką masz kartę grafiki w niej? Radeon x-turbo 2m, 8 GB ramu.... Eeeee cienizna, zobacz, ja mam nową 8-rdzeniową od Motoroli i ma Radeona X-mega turbo, 16 GB ramu i najnowsze super-duper-sruper-turbo-shit. Woooow...

Odpowiedz

18. ~robertnik
0

2011-04-19 16:24:17

Ale ARM to nie tylko smartphony. Mam Galaxy Taba i chętnie widział bym w nim tytułowego procka, a to tylko tablet. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby robić noteboki z ARMami, tylko muszą być wydajne. Niedługo Windows 8, więc myślę że takie laptopy pojawią się dość szybko i osobiście na nie czekam.

Odpowiedz

17. ~caray
0

2011-04-19 16:19:26

ja z pdf w komorce korzystam prawie codziennie...

Odpowiedz

16. Darkeners
1

2011-04-19 15:45:42

#13 zależy do czego używasz telefonu, mi PDF na prawdę się przydaje, a choć na HD2 niektore pliki obrazkowe (np. mapy) otwierają sie dużo za długo, więc chetnie bym przygarnał taki 2x1-2Ghz. Poza tym pewnie w idle i tak będą działały na 600mhz.

Odpowiedz

15. ~n
0

2011-04-19 15:32:59

Postępu nic nie zahamuje. Przerażają mnie ignoranci, którzy piszą, że to głupota... Motorem postępu jest konkurencja. Trzymam kciuki

Odpowiedz

14. ~
1

2011-04-19 15:26:26

ja mam Nokie z 220 Mhz i GG I OPERA działa mi tam starcza a wam nie dziwne.

Odpowiedz

13. ~
0

2011-04-19 14:49:54

Nikt normalny nie korzysta z pdeefow,worldow w komorce!owszem dla picuszpanu mozna blondynce kliknac kaligrafie itp i koniec.tsunami w Japonii pokazalo bolesnie co w tej czasoprzestrzeni jest wazne!.glupawy wyscig szczurow mnozy ofiary!.

Odpowiedz

12. ~me
0

2011-04-19 14:46:04

dlaczego administrator portalu nie chce zaktualizować serwisu, np. Plus gsm od dawna nie istnieje, a na stronach z promocjami taka nazwa nadal jest używana.

Odpowiedz

11. ~Shiryu
-1

2011-04-19 14:42:30

@Shibby: Nie wiem, czy wiesz, ale nowe wersje Samsunga Galaxy S (S Lite itp) mają baterie po 1650 mAh i procki w niższych wymiarach technologicznych niż Nokia (która jak zwykle nie ma się czym pochwalić) ;)

Odpowiedz

10. ~SHIBBY
1

2011-04-19 14:24:03

@Darkeners tego nie brałem pod uwagę, mój błąd. Ale doczytałem i jeśli trafiłem na dobre źródło to ARM11 jest produkowany w architekturze 45 i 65nm. Jak już pisałem najlepiej poczekać aż takie telefony trafią w ręce użytkowników i będzie można sprawdzić ich wydajność i żywotność baterii. Nie ma się co teraz kłócić, wszystko wyjdzie w praniu ;)

Odpowiedz