DAJ CYNK

Duża awaria sieci stacjonarnej Deutsche Telekom

28.11.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2932

Ważne 10

4

W niedzielę ogłuchło w Niemczech około 900 tys. telefonów stacjonarnych. Deutsche Telekom nie wyklucza ataku hakerskiego.

W niedzielę ogłuchło w Niemczech około 900 tys. telefonów stacjonarnych. Deutsche Telekom nie wyklucza ataku hakerskiego.

Problemy odnotowano na około 900 tys. linii telefonicznych spośród 20 mln utrzymywanych przez Deutsche Telekom. Awarie dotyczyły jednego modelu routera, który oferował w domach klientów zarówno stacjonarne połączenia telefoniczne, jak i telewizję oraz dostęp do Internetu.

W wyniku awarii urządzenia, router tracił możliwość zestawienia połączenia z siecią DT, a klienci tracili dostęp do wszystkich usług realizowanych za jego pomocą. Dramatyczny skok liczby skarg odnotowano w niedzielę 27 listopada o godzinie 14:00 (ze szczytową ich liczbą o godzinie 16:00) oraz w poniedziałek o godzinie 7:00. Telefoniczne centrum obsługi klienta DT i wsparcie online szybko stały się niedostępne przez dużą falę zgłoszeń.

Operator sugeruje klientom odłączenie routera od zasilania na 30 sekund, a jeśli po restarcie usługi nie wrócą - zupełne odłączenie sprzętu.

Źródło tekstu: Reuters

Komentarze
Zaloguj się
14. Przeniu12
0

2017-01-06 19:49:07

To nie hakerzy, sieci im padły bo wymineili płtye głowna

Odpowiedz

13. ~xyz
0

2016-11-28 19:56:08

Atak hakerów, co za bzdura. Burdel mają w tym swoim archeo.

Odpowiedz

12. ~
0

2016-11-28 17:15:57

Te speedporty są produkcji AVM? Jeśli tak to czy zagrożone są też popularne Fritz!Box/''y?

Odpowiedz

11. ~TMobileSkasowałoRWK
0

2016-11-28 15:33:53

@6 Andrzej24: to ostatnie zdanie to skrót myślowy T-Mobile. Pełne zdanie z brakującymi wyrazami jest mniej więcej takie (brakujące wyrazy napisałem dużymi literkami):"ABY USŁUGI ZNOWU DZIAŁAŁY operator sugeruje klientom odłączenie routera od zasilania na 30 sekund, a jeśli po restarcie usługi nie wrócą - zupełne odłączenie sprzętu - WTEDY BĘDĄ DZIAŁAŁY JUŻ NA PEWNO."Tak uzupełnione zdanie ma wreszcie sens, taki, że to zdanie jest bez sensu.

Odpowiedz

10. ~ola
0

2016-11-28 15:21:06

1 router DT padł i taka jazda? byle taniej niemiecka bylejakość..

Odpowiedz

9. mp107
0

2016-11-28 14:57:05

@Andrzej24Jeśli to atak hakerski to być może odłączyć i czekać do czasu wypuszczenia przez producenta routera aktualizacji oprogramowania zawierającej "łatkę" wykorzystanej "dziury".

Odpowiedz

8. LuiN
0

2016-11-28 14:47:15

@3, Dzięki - ślepy ja.

Odpowiedz

0

2016-11-28 14:17:06

Porada: "jeśli po restarcie usługi nie wrócą - zupełne odłączenie sprzętu." I co dalej? Czekać aż się samo naprawi i podłączy?

Odpowiedz

5. ~
0

2016-11-28 14:13:45

A moze jest to zwiazane z tym:

Odpowiedz

4. ~
0

2016-11-28 14:13:37

Deutshe? Serio?

Odpowiedz

3. ~Ciekawski
-1

2016-11-28 14:09:38

Chyba Deutsche Telekom

Odpowiedz

2. ~Calm7
0

2016-11-28 13:56:41

Deutshe Telekom to jedna wielka awaria, nic tam nie działa poprawnie:-)

Odpowiedz

1. ~Hotelarz
-8

2016-11-28 13:53:08

Dobrze że Play nie ma takich problemów stabilna sieć 5G.

Odpowiedz