DAJ CYNK

Drukarko-tablet z Androidem od HP

22.09.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4020

Ważne 0

0

Po połknięciu przez HP koncernu Palm nikt nie spodziewał się, że firma pokaże sprzęt z Androidem. Tak jednak się stało, HP wprowadził właśnie do swojego portfolio drukarkę ze stacją dokującą na 7-calowy tablet z Androidem 2.1.

Po połknięciu przez HP koncernu Palm nikt nie spodziewał się, że firma pokaże sprzęt z Androidem. Tak jednak się stało, HP wprowadził właśnie do swojego portfolio drukarkę ze stacją dokującą na 7-calowy tablet z Androidem 2.1.

Na początek najgorętsza informacja - tablet w zestawie z wielofunkcyjną drukarką kosztuje zaledwie 399 dolarów. Tablet ma 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, taktowany zegarem 1 GHz procesor Freescale i.MX 51, 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 2.1, wkrótce jednak dostępna będzie aktualizacja do wersji 2.2.

Nim zaczniemy składać zamówienie na nietypowy zestaw HP, warto pamiętać o kilku istotnych sprawach. Tablet nie ma dostępu do Android Market, łączy się z siecią jedynie przez WiFi, jego interfejs jest spersonalizowany pod kątem drukowania, sama zaś konstrukcja jest bardziej pękata niż w innych tabletach internetowych.

Z drugiej jednak strony mamy świetną cenę - szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że sama drukarka dołączona do zestawu eStation jest warta około 150 dolarów.



Źródło tekstu: ZDNet, wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~ala
0

2011-07-10 12:34:05

jestem chyba troche starej daty, bo mam hp ale atramentowa, laserowe jakos mnie nie przekonuja, a ze zamiennikow nie uzywam, to jakosc wydruku jest bardzo dobrej jakosci

Odpowiedz

12. ~niekumaty
0

2010-09-23 14:38:41

Stacja dokująca po to, że pewnie do zestawu nie dołączono osobnej ładowarki. Jeśli łącze ładowania jest niestandardowe (w sensie - nie dokupi się ładowarki), to dyskwalifikuje to tablet jako "mobilny"

Odpowiedz

11. ~xTRA
0

2010-09-22 16:54:31

Może będzie się dało zrootować ten tablet, a wtedy można będzie wygrywać różne aplikacje i np. wgrać czystego Andruta lub z jakaś nakładką. Miejmy nadzieję, że te ograniczenia bedą możliwe w praktyce do złamania :)

Odpowiedz

10. vonski
0

2010-09-22 16:36:32

Google to nawet przyznaje, że obecna wersja Androida (2.1 i 2.2) nie nadaje się do ...tabletów ;)

Odpowiedz

9. ~mobile4you
0

2010-09-22 16:13:18

Formalnie Google nie udostępnia Marketu dla urządzeń bez telefonu.

Odpowiedz

8. ~HP
0

2010-09-22 15:56:03

Ciekaw jestem, kto tego tableta kupi i jakie będą dochody ze sprzedaży... :>

Odpowiedz

7. ~banan777666
0

2010-09-22 14:15:21

jest stacja, jest większy "prestiż" tyle, chociaż pewnie stacja to i wygodniejsza.

Odpowiedz

6. ~
0

2010-09-22 14:07:58

a w czym był problem aby bezprzewodowo np za pomocą bluetootha przesłać dokument do drukarki? Po co ta stacja dokująca ?

Odpowiedz

5. Rafix
0

2010-09-22 14:04:40

Bez marketu lipa, z marketem byłoby bardzo ciekawie.

Odpowiedz

4. ~edmund
0

2010-09-22 13:13:56

Jeśli nie zablokowali to można będzie instalować aplikacje z poza marketu, pobierając je w inny sposób i przenosząc do pamięci wewnętrznej urządzenia.

Odpowiedz