DAJ CYNK

Druga edycja ogólnopolskiego konkursu POP DJ dobiega końca!

03.09.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

W najbliższą sobotę 4 września 2004 r. w samo południe w Empiku MEGASTORE JUNIOR przy ulicy Marszałkowskiej rozpoczyna się ostatni etap ogólnopolskiego konkursu młodej sztuki dj-ejskiej - wielki finał konkursu POP DJ 2004.

W najbliższą sobotę 4 września 2004 r. w samo południe w Empiku MEGASTORE JUNIOR przy ulicy Marszałkowskiej rozpoczyna się ostatni etap ogólnopolskiego konkursu młodej sztuki dj-ejskiej - wielki finał konkursu POP DJ 2004.

Od godziny 12:00 rozpoczną się przesłuchania 16 finalistów - najlepszych DJ-ów z 8 miast Polski. Będą to prawdziwe muzyczne pojedynki grane na żywo w obecności jury i publiczności. Jury oceni profesjonalizm DJ-ejów, a publiczność swoją reakcją potwierdzi, które sety dj-ejskie "kołyszą" najlepiej. Taka formuła konkursu zapewnia rzetelny sprawdzian talentów i umiejętności. Świadczy też o randze imprezy i jej znaczeniu na rynku muzycznym.

Wielki konkurs, wielkie talenty POP DJ nie jest kolejną zwykłą imprezą muzyczną - ten stworzony przez fanów i dla fanów sztuki Djskiej konkurs wspierają najważniejsze hiphopowe i klubowe magazyny, stacje telewizyjne, takie jak VIVA PL, Magazyn HipHop, Radio ESKA czy Empik News. Przede wszystkim jednak o poziom i atrakcyjność konkursu dbają zaangażowane w akcję gwiazdy hiphopu i clubbingu. W jury konkursu znalazły się takie osobistości muzyczne, jak: Dj FeelX (Mad Crew, Kaliber 44), DJ Sorbee (Radio Jazz) Dj Poziom X (TV VIVA), Dj Płotek (Radio Eska).

Młodzi melomani doskonale znają i szanują te nazwiska. Jury dba o poziom konkursu na każdym jego etapie - od zakwalifikowania demo, przez pojedynki półfinalistów, aż do wielkiego finału. Szansę zaistnienia w takim gronie warto wykorzystać. W czasie trwania konkursu wybrano do półfinałów aż 80 świetnie zapowiadających się młodych dj-ejów. Dominowały wszytkie odmiany hiphopu, ze świetnymi scretchami, dobrymi rytmami i - co najważniejsze - pozytywną reakcją publiczności.

Po występach konkursowych, które odbywały się w salonach Empik w różnych miastach Polski, rozpoczynały się słynne już imprezy afterparty. Bawiło się na nich tysiące fanów w ośmiu miastach całej Polski. Każda taka impreza była prawdziwym wydarzeniem muzycznym - wielką zabawą z gwiazdami sceny hophopu, ragga, dance hall i clubbingu. Na afterparty można było poznać nie tylko uczestników konkursu, ale przede wszystkim bawić się z prawdziwymi gwiazdami polskiej sceny hiphopowej i clubbingowej.

4.09.br. w warszawskim klubie Skarpa o godz. 17:00 - zaraz po finałowych pojedynkach w Empiku - rozpoczyna się ostatnie finałowe afterparty z udziałem gigantów hiphopu i clubbingu. Na tej ostatniej, najważniejszej imprezie konkursu zostaną wręczone nagrody oraz przyznane tytuły: Najlepszy DJ Hiphopowy i Najlepszy DJ Clubbingowy. Prócz wybranych najlepszych DJ-ów drugiej edycji konkursu wystąpią także giganci hiphopu i clubbingu: Abra dAb & Gutek, Wojtas (WYP3) & Borixon, PSF, Fu, Peja & Wiśniowy, dj FeelX, Lady Marika & Frenchman, Automatik, dj Sorbee, dj PoziomX. Ponad 2000 osób będzie bawić się przez całą noc przy rytmach hiphopu i clubbowym graniu. To nie tylko największe afterparty w Polsce - to najważniejsza impreza muzyczna tego lata! Następna edycja konkursu już za rok. Czas szykować własne demo...

6.06.2004 r. wystartowała druga edycja Konkursu POP DJ. Konkurs ten to otwarty, profesjonalny konkurs Dj-ski, zorganizowany przez dział Akcji Specjalnych Agencji Upstairs Y&R dla marki IDEA POP. Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci IDEA poprzez konkurs POP-DJ promuje młodych Dj-ów hiphopowych oraz młodych ludzi grających szeroko rozumiany clubbing. Konkurs jest również świętem młodej publiczności interesującej się nowymi trendami w muzyce.

Sam konkurs ma formę otwartych koncertów-eliminacji, które odbywają się w 8 największych Miastach w całej Polsce. Każdy z pófinałów kończy impreza "Afterparty", na której młodzi DJ-e zagrają na jednej scenie z gwiazdami gatunków zasiadającymi w jury: DJ FeelX, DJ Sorbiani, DJ Project X. Konkurs wspierany jest przez Telewizję VIVA (PoziomX), Radio ESKA, Sieć EMPIK i wiele innych organizacji oraz stron internetowych. Wirtualnym centrum informacji o Konkursie, podobnie jak w ubiegłym roku, jest strona internetowa http://www.popaki.pl.

Konkurs to cały system nagród dla półfinalistów i finalistów oraz upominków dla publiczności. W tym roku nagrody dla osiemdziesięciu półfinalistów to: płyty winylowe, koszulki konkursowe oraz zestawy startowe POP.

Nagrody dla dziesięciu finalistów (pięciu w każdej kategorii) to: Zestawy POP z telefonem, a dla dwóch z zajmujących drugiego miejsca - odtwarzacze plików mp3 iPod. Nagrody dla 2 najlepszych: Tytuły Najlepszego DJ Hiphopowego i Najlepszego DJ Clubbingowego. Zwycięzcy otrzymują profesjonalne zestawy mikserskie - mikser i gramofon firmy Vestax oraz biorą udział w kompilacji CD.

Źródło tekstu: Idea

Komentarze
Zaloguj się