DAJ CYNK

Dominik Libicki w zarządzie Polkomtelu

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4111

Rada nadzorcza Polkomtelu podjęła decyzję o powołaniu Dominika Libickiego w skład zarządu spółki. Zdecydowała również, że Dominik Libicki obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu.

Rada nadzorcza Polkomtelu podjęła decyzję o powołaniu Dominika Libickiego w skład zarządu spółki. Zdecydowała również, że Dominik Libicki obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu.

Od 15. maja 2014 roku Dominik Libicki pełni funkcję członka zarządu Polkomtelu. Zgodnie z uchwałą rady nadzorczej, po rejestracji przez sąd zmian w akcie założycielskim spółki, obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu.

Decyzja o powołaniu Libickiego do zarządu jest konsekwencją zakończenia transakcji włączenia Polkomtelu do Grupy Cyfrowy Polsat. Stanowi kolejny istotny krok w kierunku integracji grupy i realizacji strategii mającej na celu budowę wartości całej Grupy Polsat.

Dominik Libicki pełni funkcję prezesa zarządu Cyfrowego Polsatu od marca 2001 roku. Ponadto zasiada w radzie nadzorczej telewizji Polsat i jest prezesem zarządu Info-TV-FM. Od lutego 2005 roku pełni funkcję wiceprezesa Związku Pracodawców Prywatnych Mediów, działającego w ramach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Jego wcześniejsze doświadczenia zawodowe związane są głównie z branżą produkcji telewizyjnej. Ponadto w latach 2005-2006 był członkiem, a w latach 2006-2008 wiceprzewodniczącym rady nadzorczej PTC (obecnie T-Mobile). Od maja 1999 roku do marca 2011 roku zasiadał w radzie nadzorczej spółki Polskie Media. W 2013 roku Cyfrowy Polsat zarządzany przez Dominika Libickiego został uznany za najlepiej zarządzaną polską spółkę w rankingu brytyjskiego magazynu finansowego Euromoney i zajął pozycję wicelidera głównego rankingu. W tym roku anglojęzyczny tytuł "Digital TV Europe" wybrał Dominika Libickiego do wąskiego grona 50 najbardziej wpływowych menadżerów rynku mediów w Europie "Euro 50".
,br> W skład Zarządu Polkomtelu wchodzą obecnie Tobias Solorz - prezes zarządu oraz Joanna Nieckarz, Wojciech Piskorz i Tomasz Zadroga, wszyscy w randze członka zarządu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu