DAJ CYNK

Dokładnie 20 lat temu wystartowała sieć Idea

01.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 17210

Ważne 23

1

W marcu Orange świętuje 20-lecie utworzenia sieci Idea przez PTK Centertel. Z tej okazji na połowę marca planowana jest specjalna promocja.



W marcu Orange świętuje 20-lecie utworzenia sieci Idea przez PTK Centertel. Z tej okazji na połowę marca planowana jest specjalna promocja.

Dokładnie 1 marca 1998 roku, czyli 20 lat temu rozpoczęła się historia sieci komórkowej Idea, której kontynuatorem jest Orange Polska. Na początku sieć działała w największych miastach, równolegle z analogowymi szumofonami Centertela, by później stać się pierwszą w Polsce tak zwaną siecią dwuzakresową.

Przyznaję, że niezbyt dobrze pamiętam inaugurację. Do Telekomunikacji Polskiej przyszedłem... dopiero kilka miesięcy później. Jednak doskonale pamiętam czasy, w których telefon komórkowy był "usługą mega premium". Jako dziennikarze mieliśmy w redakcji w Zielonej Górze kilka "przechodnich" telefonów. Wychodziłem na konferencję lub jechałem w teren dostawałem komórkę. Naprawdę tak było! - napisał na pomarańczowym blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange.

Cały marzec i początek kwietnia będzie okresem świętowania. Najpierw pojawią się okolicznościowe teksty na oficjalnym blogu sieci, w których przypomniane mają być początki Idei. W połowie marca ruszy promocja, która będzie podziękowaniem dla klientów-weteranów. Atrakcje pojawią się też w salonach Orange.

Źródło tekstu: Orange

Tagi: Idea orange
Komentarze
Zaloguj się
128. ~Grzegorz
0

2018-08-16 10:54:30

A ja pamiętam swój pierwszy telefon właśnie w Idea. Ericsson S868 super sprzęt. Abonament 60 zł za 50 minut w sieci albo na stacjonarne tylko rozmowy miejscowe. Zasięg tylko największe miasta no i wianuszek wokół nich mniejszych miast bezpośrednio przylegających. Zasięg na głównych trasach typu S2 albo S7.

Odpowiedz

127. ~FlejPlej
0

2018-07-15 12:24:58

pierwszy simplus rok 2004 - prefiks 663...

Odpowiedz

126. ~A
0

2018-03-12 15:03:14

@125 racja...

Odpowiedz

125. ~w
0

2018-03-10 11:52:56

Ludzie co z wami ? Każdy chwali swoją SIEĆ i próbuje udowodnić , iż to on ma najlepiej . Same Kłótnie i Wyzwiska tu , gdzie jest moderacja ? Połowa komentarzy podlega pod działania Prokuratorskie , na podstawie oszczerstw i pomówień . Kiedyś to był dobry portal , a teraz Zbiegowisko Hejterów . Opuszam dziś telepolis , ze skutkiem Natychmiastowym . Ale jeszcze tylko wam coś powiem . Jednemu pasuje ta sieć , innemu tamta . Po co te kłótnie i ta wielka Fala Nienawiści ? Stare przysłowie " Komórkowców " mówi : " Nie wychwalaj swojego Operatora przed zachodem słońca , bo Wieczorem to on ciebie Wydyma " ;) Trzymajta się Zdrowo . No to na ra , czeeeeeeść .

Odpowiedz

124. ~stały klient
0

2018-03-10 01:11:37

i co? szumu narobili i cisza :P

Odpowiedz

123. ~olo
0

2018-03-05 17:47:46

@121 To był chłyt matetindowy ;) Tak jak dziś : Jesteśmy sieci nr. 1 , jesteśmy najlepszą siecią etc. etc. ;)

Odpowiedz

122. ~
0

2018-03-05 16:36:32

Tak cała polska z niecierpliwością czeka na te okolicznościowe teksty pisane przez japczyńskiego...

Odpowiedz

121. ~
1

2018-03-05 09:55:07

A pamiętacie te kłamstwa operatorów komórkowych w reklamach?Teksty o "najtańszych darmowych minutach" (tak nam mózgi wyprano, że już mało kto zwracał na to uwagę, że jeśli minuty maja być "darmowe", to nie mogą być najtańsze czy najdroższe!), a szczytem wszystkiego była reklama Ery, gdzie młody człowiek już płaci w kiosku monetą 1 zł za gazetę, a nagle się rozmyśla, zabiera te monetę i przeznacza ją na zapłacenie za 1 minutę rozmowy e Erze.Kłamstwo polegało na tym, że ta minuta rozmowy kosztowała 1 zł, ale NETTO! Po tej kłamliwej reklamie całkowicie zniechęciłem się do Ery i tak mi już zostało do dzisiaj.Idea była najuczciwsza spośród operatorów komórkowych, ale i ona miała swoją ciemną stronę, przede wszystkim przepadanie środków z konta w razie braku doładowania konta przed upływem terminu jego ważności, czego do dzisiaj nie mogę im zapomnieć.

Odpowiedz

120. ~wd
0

2018-03-04 14:55:02

Na dzień dzisiejszy jestem w Orange 13 lat 2 miesiące oraz 10 dni.W lecie ubiegłego roku zmieniłem kartę na nową bo miałem starą żółtą IDEA POP.Zmieniłem tylko dlatego bo na tamtej karcie nie działało LTE.

Odpowiedz

119. ~pucipuci
0

2018-03-03 22:34:11

Ja zaczynałem w Erze w 1998, z tak tak i Siemens S6 Power. Kochałem go. Potem abo z Alcatelem DB Club, z wysuwaną antenką. Szczyt rozkoszy. Do Orange przeniosłem się w 2005, bo był konkurs z samochodem do wygrania. Zgarnąłem go :)

Odpowiedz

118. wlo
0

2018-03-03 18:29:05

116 - nie kopałem... Mam na dysku z archiwaliami ;-)

Odpowiedz

117. ~Realista
-1

2018-03-03 18:24:20

Kupiłem rodzicom w 2000 roku prepaida Idei. Ale po 17 latach gnicia w Orange ze stawką 29gr/min, przeniosłem ich do A2 Mobile ze stawką 10gr/min. Średni koszt miesięczny ich numerów w A2 Mobile to teraz 5-6zł:)

Odpowiedz

116. ~Marcin.503
0

2018-03-03 17:35:32

@115. Ok, proste, gdzie wykopałeś raport sprzed 18lat?

Odpowiedz

115. wlo
0

2018-03-03 16:32:03

114 - nie bardzo rozumiem pytania... Niby proste - z raportu rocznego za 1999 r., jednak czuję, ze podtekst nie jest taki oczywisty?

Odpowiedz

114. ~Marcin.503
0

2018-03-03 16:14:10

@113. Skąd masz takie informacje?

Odpowiedz