DAJ CYNK

Do końca roku nastąpi wyrok w kolejnym procesie przeciwko Google'owi

09.07.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7

Ważne 3

3

Pod koniec czerwca Google został ukarany przez Komisję Europejską. Grzywna wyniosła 2,42 mld euro, choć jeśli nie doszłoby do jej zapłacenia (oraz zmiany polityki) w terminie 90 dni, KE ma prawo nałożyć karę dodatkową w wysokości 14 mln dziennie. Ale to nie koniec kłopotów Amerykanów w UE. Do końca roku możemy się spodziewać kolejnego wyroku.Pod koniec czerwca Google został ukarany przez Komisję Europejską. Grzywna wyniosła 2,42 mld euro, choć jeśli nie doszłoby do jej zapłacenia (oraz zmiany polityki) w terminie 90 dni, KE ma prawo nałożyć karę dodatkową w wysokości 14 mln dziennie. Ale to nie koniec kłopotów Amerykanów w UE. Do końca roku możemy się spodziewać kolejnego wyroku.

W kwietniu 2016 roku wspólny pozew wniosły Yandex, FairSearch, Disconnect Inc oraz Aptoide. Dotyczy on systemu operacyjnego Android. Google dostarcza swój system za darmo, jednak producenci są zmuszeni np. do preinstalacji aplikacji autorstwa Google'a czy domyślnego Google Search.

Do końca roku Komisja Europejska orzeknie, czy zmuszanie do tego jest niedozwolonym wykorzystywaniem pozycji monopolisty. Przedstawiciele Yandexu sugerują, że są pewni zwycięstwa.

Źródło tekstu: zdnet.fr, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy