DAJ CYNK

Do 16 listopada możesz pobawić się z psem robotem sony i dostać słuchawki do Xperii XZ3

06.11.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2117

Ważne 0

0

Tylko w Polsce i dwóch innych krajach Europy Sony prezentuje autonomicznego robota aibo – nowy produkt w pełni działający w oparciu o Sztuczną Inteligencję (AI – Artificial Intelligence).

Fani ultranowoczesnych technologii będą mogli go spotkać wyłącznie w dwóch salonach Orange w Warszawie w dniach 6-16 listopada 2018 roku. aibo promuje w Europie najnowszy smartfon Xperia XZ3.

aibo to pies-robot pierwotnie zaprojektowany już w roku 1999 przez japońskiego grafika-hiperrealistę Hajime Sorayamę i od wielu lat technologicznie rozwijany przez Sony. Potrafi zachowywać się i reagować jak żywy pies, dzięki licznym sensorom reaguje na dotyk, słyszy, widzi, ma zmysł równowagi, wykonuje polecenia, potrafi aportować, szczekać i... okazywać znudzenie zabawą. Jest w pełni interaktywny, wyposażono go w system umożliwiający rozpoznawanie głosu.

aibo bardzo sprawnie odpowiada na komendy, uczy się automatycznie i szybko reaguje na bodźce zewnętrzne. Potrafi na przykład rozpoznawać konkretne osoby, rejestrować codzienne sytuacje, a także wpływać na rozwój własnej osobowości. Szybko przyswaja nowe umiejętności i wiedzę, prowadzi nawet własny blog w Internecie. Czasami – jak mówią jego japońscy opiekunowie – umie też strzelić psiego focha ;-)

Każdy egzemplarz aibo może rozwinąć odrębną osobowość, ukształtowaną w zależności od podejścia swojego właściciela do kwestii wychowawczych i zdolności budowania psiej psychiki. Wszystkie operacje kształtujące system wartości i zachowań psa-robota odbywają się za pośrednictwem wirtualnej chmury, w której osadzona jest Sztuczna Inteligencja. Łącząc się z AI przy użyciu Xperii XZ3 możemy wzbogacać doświadczenia robota, przekazywać mu nową wiedzę i zmieniać jego reakcje.

Przed rokiem nowy aibo zadebiutował na rynku Kraju Kwitnącej Wiśni, z miejsca zdobywając serca zakochanych w robotyce Japończyków: ciągu trzech miesięcy sprzedano 11.111 sztuk!  Wkrótce będzie można go kupić także w Stanach Zjednoczonych. W Europie niestety nie będzie sprzedawany, z tym większą zatem radością Sony prezentuje go polskim fanom.

Atrakcyjna oferta i konkurs dla fanów - tylko w dwóch salonach Orange

Niezwykłego ambasadora Xperii XZ3 będzie można spotkać wyłącznie w dwóch salonach Orange w Warszawie. Pierwszy z nich mieści się w dawnym Sezamie (dziś: Centrum Marszałkowska) przy ul. Marszałkowskiej 126/134, drugi – w galerii handlowej Arkadia.

Roboty aibo wyeksponowane zostaną w godzinach od 13.00 do 19.00 w dniach od 6 do 16 listopada (Centrum Marszałkowska) i w dniach od 7 do 16 listopada (w salonie w galerii Arkadia).

Z okazji spotkań z aibo uruchamiamy atrakcyjną akcję sprzedażową Xperii XZ3 – najnowszy flagowy smartfon Sony można będzie kupić w obu salonach Orange w pakiecie z bezprzewodową ładowarką WCH20 o wartości 429,99 zł.

Ponadto wszyscy fani nowych technologii, którzy odwiedzą jeden z dwóch wspomnianych wyżej salonów Orange, będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami. Wystarczy rozwiązać quiz lub zrobić zdjęcie z aibo, oznaczyć je znacznikiem #aiboXperiaXZ3 i wstawić na swoim profilu w jednym z kanałów społecznościowych (Facebook, Instagram).

Autorzy najlepszych fotografii mogą w tym konkursie wygrać Xperię XZ2, Xperię XA2 Plus oraz słuchawki stereo SBH24.

aibo to początek technologicznej rewolucji

Podczas prezentacji prowadzonych w obu salonach Orange fani Sony będą mieli szansę poznać bliżej robota aibo oraz wszystkie funkcje najnowszego smartfonu Xperia XZ3, którego niezwykły wyświetlacz wykorzystuje najnowszą technologię OLED HDR znaną z telewizorów Sony BRAVIA® OLED. Zobaczą także na własne oczy minimalistyczny i elegancki design Xperii, przekonają się o jej wysokiej wydajności, poznają zalety 19-megapikselowego aparatu z systemem Motion Etye i możliwości rejestrowania wideo w standardzie 4K HDR.

aibo i Xperia XZ3 to jednak tylko preludium do rozwiązań Sztucznej Inteligencji, które mogą znaleźć zastosowania w obiektach bardziej skomplikowanych i mających poważniejsze znaczenie dla człowieka. Sony nie zmierza w stronę produkcji inteligentnych zabawek – to raczej marsz ku praktycznym zastosowaniom technologii 5G, pozwalającej na sterowanie wyrafinowanymi organizmami technicznymi w czasie rzeczywistym.

Medycyna, transport, inżynieria genetyczna, zarządzanie procesami technologicznymi w produkcji i budownictwie, usługi, edukacja, opieka nad dziećmi i osobami niepełnosprawnymi – to nowe przestrzenie, w których inteligentne urządzenia Sony mogą w przyszłości decydować o tempie i jakości rozwoju cywilizacyjnego.

aibo – owoc wieloletnich doświadczeń i wiedzy Sony, który można podziwiać w duecie z najnowszą Xperią XZ3 – jest na razie tylko przyjemną dla oka formą prezentacji możliwości, które daje Sztuczna Inteligencja. Żadna inna marka smartfonów na świecie nie ma TAKIEGO ambasadora…

Test telefonu Sony Xperia XZ3 - jest coraz lepiej

Źródło tekstu: Sony

Komentarze
Zaloguj się