DAJ CYNK

Dialog z telewizją interaktywną

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1521

Telefonia Dialog podpisała dzisiaj umowę z firmą ATM Grupa S.A. z Wrocławia dotyczącą współpracy w ramach tworzenia oferty usług multimedialnych.

Telefonia Dialog podpisała dzisiaj umowę z firmą ATM Grupa S.A. z Wrocławia dotyczącą współpracy w ramach tworzenia oferty usług multimedialnych.

Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie testów pilotażowych w zakresie zintegrowanego systemu telewizji interaktywnej, video na żądanie, telefonii głosowej oraz szerokopasmowego dostępu do internetu. Dialog zakończył właśnie z wynikiem pozytywnym testy laboratoryjne usług multimedialnych, co umożliwia rozpoczęcie kolejnej fazy projektu czyli pilotażu komercyjnej wersji takiej instalacji. Pilotaż z udziałem grupy abonentów Dialogu zostanie przeprowadzany jeszcze w tym roku.

Docelowo klient Dialogu w ramach pakietu usług zwanego Triple Play będzie mógł skorzystać zarówno z usług połączeń głosowych, szerokopasmowego dostępu do Internetu jak i telewizji interaktywnej i wypożyczalni filmów (tzw. video on demand – video na żadanie)

Szerokopasmowy dostęp do Internetu w oparciu o technologię DSL jest oferowany przez Dialog od listopada ubiegłego roku. Technologia ta daje ogromne możliwości w zakresie tworzenia nowych usług, jednak większość dostawców w Polsce w dalszym ciągu oferuje swoim klientom jedynie podstawowy dostęp do sieci o różnych przepływnościach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Dialog

Przewiń w dół do następnego wpisu