DAJ CYNK

Deutsche Telekom szuka twórców rozwiązania dedykowanych dla sieci 5G

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2763

Inkubator Deutsche Telekom uruchamia hub:raum Low Latency Prototyping - specjalny program, który będzie wykorzystywał koncepcji Edge Computing do rozwijania innowacyjnych projektów w Europie dedykowanych dla sieci 5G. Ruszył proces aplikacji do programu.Inkubator Deutsche Telekom uruchamia hub:raum Low Latency Prototyping - specjalny program, który będzie wykorzystywał koncepcji Edge Computing do rozwijania innowacyjnych projektów w Europie dedykowanych dla sieci 5G. Ruszył proces aplikacji do programu.

Edge Computing to nowa koncepcja wykorzystania mocy obliczeniowej serwerów. Nie umieszczonych w odległych, scentralizowanych data center, ale blisko "na "krawędzi" sieci komórkowej, niedaleko użytkownika końcowego.

Rozwiązanie to eliminuje konieczność przesyłania całości informacji do odległej chmury i pozwala na buforowanie i kompresję lokalnie. W efekcie stwarza się możliwości kreowania prawdziwie interaktywnych rozwiązań. Dzięki Edge Computing zwiększa się moc obliczeniowa, bezpieczeństwo danych, a zmniejsza koszt prowadzenia biznesu wykorzystującego tę technologię. - wyjaśnia Thomas Lips, członek zarządu, dyrektor ds. technologii i innowacji T Mobile Polska.

Edge Computing w połączeniu z technologią 5G ma dobrze sprawdzić się w takich branżach jak robotyka, autonomiczne pojazdy, drony, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, czy Internet Rzeczy. Prawdziwy przełom w erze 5G to osiągnięcie niskich opóźnień w przesyle danych. Zwłoka w transmisji video stać się ma całkowicie niezauważalna. Fani gier VR i AR będą cieszyć się niesamowitymi i realistycznymi wrażeniami z gier. Czasami przechodzenie na następny poziom będzie determinowane przez wyraz twarzy lub gesty gracza, które analizowane będą w czasie rzeczywistym.

Tyle wizji, natomiast w listopadzie w Berlinie i w Krakowie zostaną uruchomione środowiska testowe rozwiązań dedykowanych dla sieci 5G. Uruchomiony specjalny program adresowany jest do firm, które pragną testować innowacyjne rozwiązania razem z Deutsche Telekom w ramach hub:raum - Low Latency Prototyping. Do współpracy zapraszane są także wiodące uczelnie techniczne. Zgłosić można się już dziś poprzez stronę: www.hubraum.com/low-latency-prototyping

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu