DAJ CYNK

Deutsche Telekom miał w IV kw. stratę netto

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1223

Deutsche Telekom poinformował w środę, że czwarty kwartał ubiegłego roku zakończył stratą netto z powodu odpisów związanych z kosztami współpracy przy tworzeniu systemu opłat za autostady w Niemczech.

Wiodący europejski operator telekomunikacyjny - Deutsche Telekom (DT) - poinformował w środę, że czwarty kwartał ubiegłego roku zakończył stratą netto z powodu odpisów związanych z kosztami współpracy przy tworzeniu systemu opłat za autostady w Niemczech. W czwartym kwartale strata netto DT wyniosła 364 miliony euro wobec 77 milionów euro straty rok wcześniej. Niemiecki operator zaksięgował 442 milionów na pokrycie strat związanych z projektem Toll Collect. Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wzrósł w ubiegłym kwartale o 3,4 procent do 4,5 miliarda euro.

Zysk ten był zgodny z oczekiwaniami analityków i wyższy od celu założonego przez spółkę. Zadłużenie netto operatora spadło poniżej oczekiwań do 46,6 miliarda euro dzięki umocnieniu się euro wobec dolara oraz sprzedaży aktywów w czwartym kwartale. Deutsche Telekom potwierdził, że w 2004 roku chce osiągnąć 19,2 miliarda euro zysku EBITDA wobec 18,3 miliarda euro zysku w całym 2003 roku. Spółka nie wypłaci też dywindendy z zysku za ubiegły rok. Należący do Deutsche Telekom T-Mobile International zwiększył zysku EBITDA w czwartym kwartale o 40,2 procent do 1,666 miliarda euro dzięki rosnącej liczbie abonentów, szczególnie w amerykańskim dziale spółki. Natomiast przychody w dziale telefonii stacjonarnej - T-Com - spadły o siedem procent do 7,46 miliarda euro, ponieważ operator został zmuszony przez władze regulacyjne do obniżenia cen. Zysk EBITDA zmniejszył się zaś o 2,5 procent do 2,58 miliarda euro mimo redukcji kosztów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Przewiń w dół do następnego wpisu