DAJ CYNK

Debiut giełdowy Polkomtela jednak możliwy?

24.02.2010

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1776

Ważne 0

0

Orlen i PGE wcale nie przekreśliły planów debiutu operatora sieci Plus na GPW - informuje Parkiet. KGHM Polska Miedź pomimo wczorajszych wypowiedzi swojego prezesa, także nie wyklucza takiej sprzedaży akcji.

Orlen i PGE wcale nie przekreśliły planów debiutu operatora sieci Plus na GPW - informuje Parkiet. KGHM Polska Miedź pomimo wczorajszych wypowiedzi swojego prezesa, także nie wyklucza takiej sprzedaży akcji.

Wczoraj Herbert Wirth, prezes KGHM powiedział, że polscy akcjonariusze Polkomtela zrezygnowali z wprowadzenia tej spółki na giełdę, a preferowanym inwestorem będzie inwestor branżowy. Taka wypowiedz musiała jednak zaskoczyć pozostałych akcjonariuszy. Zarówno Orlen jak i PGE dalej deklarują, że taki sposób wyjścia z inwestycji w Polkomtela nadal jest brany pod uwagę, tak samo jak sprzedaż udziałów inwestorowi strategicznemu.

Rzecznik KGHM Polska Miedź wyjaśniał wczoraj, że wypowiedz prezesa należy odczytywać jako zdanie wyłącznie KGHM.

Źródło tekstu: Parkiet, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~
0

2010-02-24 23:57:40

@17: Nie przesądzałbym z tymi atrakcyjnymi cenami telefonów. A bez iZłoma akurat byłaby niewielka strata :-)

Odpowiedz

20. wlo
0

2010-02-24 22:53:17

Hose - ile przecięty Brytyjczyk płaci za telefon (mówię o usługach nie o aparacie) - co miesiąc?

Odpowiedz

19. Hose
0

2010-02-24 21:42:11

@wlo - a może tak po prostu operator zapewni jedno i drugie? Spokojnie, nie mówię o rozdawaniu telefonów za darmo, zastanawia mnie tylko to że np: na wyspach brytyjskich opłaca się operatorom oddawać bardzo drogie telefony za ''grosze'' dorzucając do tego sporo minut/smsów/danych i im się to jednak jakoś nadal opłaca a u nas się mówi że operator to nie organizacja charytatywna. U nas do walki operatorów na "noże" dopiero dojdzie, a to wszystko z zyskiem dla nas, klientów.

Odpowiedz

18. wlo
0

2010-02-24 21:24:36

telefony są w sklepach - do wyboru do koloru... ciekawi mnie, kiedy w końcu operator będzie świadczył usługę i nie będzie traktowany jak kiosk z telefonami?

Odpowiedz

17. ~tomek
0

2010-02-24 19:54:03

@16: T-Mobile ma udziały w Erze, to dzięki niemu pojawił się w tej sieci iPhone. Ceny telefonów w abo są atrakcyjne. W Orange jakiś tam procent przychodów odchodzi do France Telekom, więc klienci muszą spłacać markę. Mam nadzieję tylko, że Vodafone to inna firma. W Plusie przydałoby się więcej nowoczesnych telefonów.

Odpowiedz

16. ~
0

2010-02-24 17:56:36

@10: A dlaczego miałyby być lepsze? Ceny może i lepsze wynegocjują, tyle że klienci na tym nie skorzystają - cały zysk zostaje po stronie operatora - patrz orange, gdzie słuchawki są najdroższe spośród wszystkich opów w PL. @15: Idź na onet popisać głupoty.

Odpowiedz

15. ~r
0

2010-02-24 17:31:22

jak dla mnie mogą nawet tego dziadowskiego plusa zamknąć na patyk. Wielka strata to nie będzie. No może tylko wlo się popłacze ale trudno, jakieś ofiary muszą być :-D

Odpowiedz

14. wlo
0

2010-02-24 17:04:05

Karkosik sprzedał coś Solożowi ostatnio, więc może ma w skarbonce trochę grosza? Zawsze to POLSKIE ręce ;-)

Odpowiedz

13. wlo
0

2010-02-24 17:02:43

Rozumiem, ze wtym POLSKIM przedsiębiorstwie POLAK jest prezesem i POLSKIEGO operatora nie odda w OBCE ręce?

Odpowiedz

12. ~tomek
0

2010-02-24 16:53:29

@10: A dlaczego miałyby być gorsze? Skąd to wiesz? Vodafone jest ogromną firmą, miezynarodowm operatorem. Właśnie dzięki temu może wynegocjować np. lepsze ceny aparatów telefonicznych które kupuje od producentów komórek, co pozwoli na tańsze ich sprzedawanie nam - klientom. Jeżeli byłby jeden udziałowiec byłoby lepiej - gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść.

Odpowiedz

11. ~
0

2010-02-24 15:15:14

a może to negocjacje? Może wariant z GPW był w celu postraszenia vodafone, by więcej zapłacił a teraz jeden mądrala chciał się popisać i chlapnął o jedno słowo za dużo. I Stąd takie szybkie dementi.

Odpowiedz

10. ~
0

2010-02-24 14:49:59

@6: Jak można liczyć na Vodafone? Lepsze oferty będą? Jeśli tak uważasz to gratuluję... Co ma piernik do wiatraka? @7: A co, Vodafone pomoże?

Odpowiedz