DAJ CYNK

Czym przeglądamy Internet poza domem?

02.02.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4302

Ważne 0

0

Według danych firmy badawczej Gemius, Polacy najczęściej przeglądają mobilnie internet przy pomocy telefonów Nokii. Najpopularniejszym urządzeniem służącym do przeglądania sieci poza komputerem jest iPhone.

Według danych firmy badawczej Gemius, Polacy najczęściej przeglądają mobilnie internet przy pomocy telefonów Nokii. Najpopularniejszym urządzeniem służącym do przeglądania sieci poza komputerem jest iPhone.

Ranking dotyczy urządzeń mobilnych znajdujących się na terenie Polski, które łączą się z polskimi stronami internetowymi. Jest on tworzony na podstawie uśrednionego dla witryn udziału procentowego odsłon stron uwzględnionych w badaniu gemiusTraffic.

Polscy internauci poza domem najczęściej łączą się z siecią poprzez urządzenia Nokii (ponad 38%), jednak od kilku miesięcy tendencja ta wyraźnie spada na rzecz produktów Apple'a (prawie 29%), które coraz bardziej zdobywają nasz rynek. Popularne są także Sony-Ericssony (18%) i Samsungi (9%).

Producent 2Q2010 3Q2010 4Q2010 1Q2011
Nokia 40,68% 40,20% 39,80% 38,01%
Apple 21,59% 22,04% 25,62% 28,98%
Sony Ericsson 21,17% 21,07% 19,14% 18,27%
Samsung 8,77% 9,19% 8,81% 8,90%
HTC 3,84% 3,61% 3,26% 2,96%


Jeżeli chodzi o konkretne modele telefonów i tabletów, to zdecydowanym lideremi są produkty Apple - iPhony (15,5%) i iPady (11,3%). Kolejne w rankingu są dwa modele Nokii - 5130 Xpress Music i E52. Pierwszą piątkę zamyka iPod. Pozostałe urządzenia mają śladowy, mniejszy niż 2% udział w zestawieniu.

Urządzenie 2Q2010 3Q2010 4Q2010 1Q2011
Apple iPhone 17,19% 15,98% 16,16% 15,47%
Apple iPad 1,67% 3,71% 7,11% 11,34%
Nokia 5130 XM 4,11% 4,09% 4,25% 3,92%
Nokia E52 2,27% 2,74% 3,00% 2,92%
Apple iPod 1,67% 2,35% 2,35% 2,35%

Źródło tekstu: Gemius

Komentarze
Zaloguj się
37. tespos
0

2011-02-05 18:53:12

@code - zazwyczaj w ustawieniach każdej aplikacji można wybrać opcje push/pull, gdzie push oznacza, że dane będą pobierane tylko na życzenie użytkownika, a pull, że aplikacja sama będzie łączyła się z netem. Sporo z tym zabawy dlatego lepiej zabezpieczyć się i wykupić jakiś pakiet typu właśnie blueconect Max w TT.

Odpowiedz

36. code
0

2011-02-03 07:30:25

Kto ma czas być przywiązany kablem do internetu? :)

Odpowiedz

35. ~
0

2011-02-02 23:43:46

Opera mini nie ma sobie równych. Na mojej starej nokii z edge wchodzenie w internet tradycyjnie przez folder nie ma sensu, niby można wejść ale tragedia wszystko. Opera przyśpiesza ładowanie się stron a sam ich wygląd w końcu pozwala na komfortowe przeglądanie www, czasem nawet kupuje coś przez telefon. Zastanawia mnie jedno, czy wy ludzie nie macie internetu z kabla że są wam potrzebne telefony po 2tysiące?

Odpowiedz

34. ~Piotrek
0

2011-02-02 23:04:39

Opera Mini wysyła informacje o tym z jakiego telefonu korzysta urzytkownik. Więcej info na ten temat na stronie Opery. Po prostu informatylom nie chce się implementować standardów dla danej przeglądarki, tyko lecą po standardzie

Odpowiedz

33. a_lex
0

2011-02-02 22:31:02

Komentarz nr. 22 chyba wyjaśniałby wysoką pozycję Nokii 5130 XM - bo w tym modelu natywna jest właśnie Opera Mini, i może dzięki temu zliczany jest cały ruch przez nią generowany. W innych telefonach liczony mże być np. tylko ruch przez natywnego NetFronta (którego mało kto używa).

Odpowiedz

32. ~divhashmorex
0

2011-02-02 22:15:29

zastanawiam się ... Gemius to pewnie kody js czyli część przeglądarek nie wyśle informacji bo nie obsługuje lub częściej - ma wyłączona obsługę. 2. Jak gemius miałby brać pod uwagę operę mini jak nie przesyła ona danych o używanym telefonie? Nijak czyli te dane nie są brane zapewne pod uwagę. 3. Czy to że jestem polakiem znaczy że otwieram głównie strony z końcówkami .pl? Zdecydowanie nie. 4. Znaczna część stron raczej nie korzysta z gemiusa a może się mylę?

Odpowiedz

31. code
0

2011-02-02 22:04:25

I same łączą się z każdą z monitorowanych przez Gemiusa stron, by podciągnąć sobie statystyki. Gdzie w iPhone jest opcja "pull"? Nie mogę znaleźć..

Odpowiedz

30. tespos
0

2011-02-02 21:04:16

iPhone''y same potrafią ściągać dane z neta, jeśli ustawi się opcję "push", a nie "pull". Jeśli nie ma się pakietu internetowego (np. blueconnect Max w Tak Taku), to można się naciąć przez to na sporą kasę...

Odpowiedz

29. ~
0

2011-02-02 20:04:43

No wiec jesli w twojej procedurze sprawdzajacej jestes w stanie zidentyfikowac system to dopuszczasz mozliwosc ze ktos moze potrafic zidentyfikowac typ urzadzenia?

Odpowiedz

28. thonka
0

2011-02-02 19:05:38

@27 to Ci tlumacze, ze moja e71 jest identyfikowana via opera mini jako S60, a nie jako e71. jezeli np. kazdy symbianowiec jest via opera mini tak identyfikowany to nic dziwnego, ze sie nie lapia do statystyk ergo w statystykach tych ujete sa tylko wejscia z natywnych przegladarek, bo nie chce mi sie wierzyc, ze opera mini w wersji java jest taka super (w wersji java OM identyfikuje e71 jako mini 5...)

Odpowiedz

27. ~
0

2011-02-02 18:21:37

@24 oczywiscie ze jest uwzgledniona Opera Mini skoro np ruch na Nokiach jest wyzszy niz udzial Nokii w rynku. @25 a jaki jest udzial ww smartfonow w rynku, np jaka jest srednia cena Samsunga w Polsce? Samo porownanie cos tam mowi o ergonomii przegladarek a zwlaszcza o ich zuzyciu baterii. Bo jesli na jednej przegladarce bateria pada po 2godz a na innej po 12tu to co tu porownywac. Jedna sluzy do internetu a druga po prostu jest :-) Zreszta wszystko mozna doprowadzic do absurdu jak sie chce. Lepsza przegladarka z przegladaniem w kartach do przejrzenia tych samych tresci wygeneruje mniejszy ruch i ilosc klikniec niz przegladarka trzymajaca na raz tylko jedna strone w pamieci:-)

Odpowiedz

0

2011-02-02 17:43:39

Opera mini/mobile nie jest taka fajna....ja nie wiem co wy w niej widzicie :P Na iphonie uzywam Safari a na andku Dolhin Browser HD. Opere testowalem,ale nie przypadla mi do gustu.

Odpowiedz

25. ~elwu
0

2011-02-02 17:23:47

Wynik niemiarodajny. Proponuję zsumować udział sprzętu z iOS i Symbian, co lepiej, ale i tak nie do końca, odda podział rynku. Gdzie takie popularne modele jako N97, N5800? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ludzie częściej korzystają z odtwarzacza mp3 do przeglądania www, niż telefonów. A Galaxy S i inne adroidowe wynalazki? Też mniej popularne od iPodów?!

Odpowiedz

24. thonka
0

2011-02-02 17:20:45

@22 w polskich warunkach nie uwzgledniac opery mini/mobile to jak nie objac statystykami wiekszosci generowanego przez smartfony ruchu internetowego... wiem, ze nie jest to zalezne od gemiusa, ale podawanie samych wynikow przegladarek natywnych dla samego ich podania wiekszego sensu nie ma gdy nie jest to nawet polowa ruchu... no i trzeba tez brac pod uwage, ze to, ze ktos korzysta z internetu przez natywna przegladarke nie oznacza, ze robi to po za domem. wiele osob zapewne korzysta z wifi w domu.

Odpowiedz

23. ~bzz
0

2011-02-02 17:19:24

22 - Dzięki za wytłumaczenie, sebaa. Rozumiem, że na produktach apple wygodnie się przegląda net używając Safari, ale żeby na nokii 5130 XM? Przecież ona nawet nie ma symbiana, i wyświetlacz dwa cale. Powiem krótko: nie ogarniam skąd taki nawał tych nokii w necie.

Odpowiedz