DAJ CYNK

Czy tak będzie wyglądał Samsung Galaxy S III?

19.03.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8333

Ważne 0

0

Do sieci trafiło kolejne zdjęcie Samsunga Galaxy S III, następcy kultowego "SGS2". Wiele wskazuje na to, że tym razem to już nie fotomontaż, lecz finalny wygląd urządzenia. Ze zdjęcia dowiadujemy się też kiedy Samsung zaprezentuje telefon.

Do sieci trafiło kolejne zdjęcie Samsunga Galaxy S III, następcy kultowego "SGS2". Wiele wskazuje na to, że tym razem to już nie fotomontaż, lecz finalny wygląd urządzenia. Ze zdjęcia dowiadujemy się też kiedy Samsung zaprezentuje telefon.

Tradycyjnie już na ekranie telefonu wyświetla się data i lokalizacja premiery urządzenia - 22 maja, Londyn - wtedy to prawdopodobnie odbędzie się Samsung Mobile Unpacked 2012.

Stylistyka obudowy urządzeni wyraźnie nawiązuje do ostatnich tabletów Samsunga przygotowanych na rynek niemiecki oraz do premier z MWC 2012. Jest spora szansa, że tym razem dostaniemy głośniki stereo, a ekran "obity" będzie solidną, metalową ramą.

Pięć ikon w rzędzie sugeruje dużą powierzchnię i rozdzielczość ekranu - taki układ znajdziemy w 5,3-calowym Galaxy Note, ale już 4,65-calowy Galaxy Nexusa ma klasyczny, 4-ikonowy widok.

Jaka będzie specyfikacja telefonu? Tu więcej jest domysłów niż faktów. Samsung nie może sobie pozwolić na pozostanie w tyle, więc nie obędzie się bez 4 rdzeni procesora taktowanych zegarem minimum 1,5 GHz każdy, uzbrojonych w mocny chip graficzny i 2 GB pamięci RAM. Do sieci trafiły plotki o ekranie rozdzielczości FullHD, bardziej jednak prawdopodobny jest ekran HD, z racji korzystniejszych wyników w benchmarkach.

Trudno powiedzieć co stanie się z aparatem fotograficznym - raczej nie ma co spodziewać się kolejnych 41 megapikseli, ale już dorównanie 12 Mpix w Sony Xperia S czy 16 Mpix w HTC Titan II jak najbardziej wchodzi w grę. Pozostaje mieć nadzieję, że Samsung nie pójdzie za trendem rezygnacji z czytnika kart microSD i stosowania kart microSIM oraz że potężne podzespoły iść będą w parze z równie potężną baterią.

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~
0

2012-03-20 18:05:29

Nie wiem po co porobili te telefony-komputery, skoro bateria trzyma bardzo krótko. Moja starsza Nokia 6303 Classic nie ma żadnego systemu (bo po co mi to) a bateria trzyma w niej kilka dni. Obsługa jest banalna. A jak już koniecznie chcę w podróży mieć coś więcej to zabieram mojego Asusa EeePc 10 cali i odpalam na nim wszystko na co mam ochotę.

Odpowiedz

25. ~kluska
0

2012-03-19 22:08:06

nie wierze ze ma byc drogi bo bedzie mial ceramiczna obudowe?

Odpowiedz

24. ~Lolek
0

2012-03-19 13:50:31

Co kurr###? "Warto jednak przed ostatecznymi osądami usunąć wszystkie nakładki robione pod Gingerbreada (widżety pulpitu, spersonalizowane ekrany blokady etc.) - często pożerają one moc obliczeniową i baterię pod nowym systemem" Telefon z dwoma rdzeniami za ponad dwa tysiące i coś trzeba wyłączać|? Opamiętajcie się wreszcie bo niedługo każdy wyda dwa tysiące na telefon który i tak będzie działał jak gów... ;O Powiem tak...nie gustuje w andku od początku i nie jestem fanem apple i jego fonów,ale zamiast wydawac takie pieniądze wole kupić sobie ip3gs i nic mi nie będzie cieło...pozatym nawet 3g (bez s) nie ma problemu z zacinaniem sie nawet po aktualizacjach etc... Po co więc wydawac i zmieniac telefon co pół roku skoro nawet 8 rdzeni na andku bedzie miało swoje dziwne problemy o których właściciele przereklamowanych i przepłaconych lansiarskich zabawek nie mówią? Pozdrawiam

Odpowiedz

23. Rogi
0

2012-03-19 13:31:31

Oby to był fake.

Odpowiedz

22. MiQr
0

2012-03-19 13:27:26

@21 raczej spokojnie przekroczy. I wtedy ma duży problem w postaci One X.

Odpowiedz

21. Vincenzo
0

2012-03-19 13:21:13

Na hdblog.it wrzucili zdjecie rowniez czarnej wersji orpocz tej bialej. Oczywiscie jedyna roznica to kolor zamiast bialeego jest czarny. Oby tylko nie przekroczyl 2500zl na starcie, choc ponoc ma byc to najdrozszy samsung w historii tak drogi jak iPhone z uwagi np na ceramiczna obudowe i lotus Glass

Odpowiedz

20. MiQr
0

2012-03-19 13:15:28

@6 a ja odnoszę odwrotne wrażenie - mój stockowy GNex z 4.0.2 chodzi dużo słabiej niż sgs2 po ostatniej aktualizacji. Swoją droga tu pojawia sie ciekawa kwestia tego że google 4.0.3 dla nexusa zawiesiło z powodu battery draina i kilku innych problemów w niektórych przypadkach, a sgs takowego dostał. ;D

Odpowiedz

18. Atlan
0

2012-03-19 12:34:22

Ja tam też nie wierzę, że ICS będzie bardziej dbał o baterię, jak zwykle im więcej nowości tym bardziej pamięcio- i bateriożerne są telefony. Tyczy się to wszystkich producentów, żeby nie było. Ja się cieszę, że mój telefon otrzyma wsparcie dla ICS, ale raczej z tego dobrodziejstwa nie skorzystam, a już na pewno nie od razu.

Odpowiedz

17. LuiN
1

2012-03-19 12:32:41

16, PLANET - już po bajzlu

Odpowiedz

16. ~PLANET
1

2012-03-19 12:30:19

Ale bajzel w komentarzach. Telefon nie wyglada na fake, tymbardziej cieszy mnie jego wyglad :) Co do ICS na SGS2, radze sie wstrzymac i wrocic do 2.3.6 albo i wczesniej.. na razie jest zbyt niedopracowany.

Odpowiedz

15. ~SIII
0

2012-03-19 12:20:34

ehhh zobaczymy ja mam S II i nie kupię trójki ... może przesiąde się na jakiegoś Wina... naprawdę czas pracy mojego S II z nowym ICS jest KRÓTSZY !!! system nie wiem na co żre baterie wszelkie funkcje są wyłączone !! jak na 2:3:6 spokojnie sobie siedizałem na necie 6h to tutaj nie wiem czy 3 wysiedze ... a o graniu nie wspomne ... czekam na aktualizacje

Odpowiedz

13. vonski
0

2012-03-19 12:14:37

Czuję się jakbym po 2 latach znów dostał swoją starą Toshibę TG01 ;) Bardzo podobny. Ale jak dla mnie taka stylistyka może być, poza tym telefon ma działać a nie wyglądać, więc bardziej interesują mnie jego "bebechy".

Odpowiedz

12. clawz71
0

2012-03-19 12:14:23

@4 wgrywanie nowego firmware''u to zawsze sztuka. mój sgs2 jest istotnie szybszy i płynniejszy na ICS (4.x) niż na GB (2.3). Bateria trzyma dwa razy dłużej (przy średnio intensywnym użytkowaniu nie 20h, a 40h). Przy aktualizacji zawsze należy instalować system "na czysto" (wipe''y itp.). to już nie firmware z nokii cegły, to już prawie pełnoprawny system operacyjny, a nawet małe dziecko wie, że jak robisz upgrade windowsa czy jakiegokolwiek linuksa (choć z nim mniej problemów) najlepiej instalować system na czysto...

Odpowiedz

9. ~ded
0

2012-03-19 11:52:45

na tym zdjeciu wyglada ohydnie, mam nadzieje, ze w realu bedzie zupelnie inaczej...

Odpowiedz

6. LuiN
1

2012-03-19 11:26:25

4, ICS chodzi słabiej na Galaxy S II niż na Galaxy Nexus, na którym został wreszcie dobrze zoptymalizowany. Warto jednak przed ostatecznymi osądami usunąć wszystkie nakładki robione pod Gingerbreada (widżety pulpitu, spersonalizowane ekrany blokady etc.) - często pożerają one moc obliczeniową i baterię pod nowym systemem. W testach GSMArena czas pracy SGS2 na ICS jest minimalnie, ale lepszy.

Odpowiedz